پنج شنبه, ۲۸, تیر ۱۳۹۷

امام خامنه ای از منظر بزرگان(۲)

بخش دوم: از منظر حضرت امام خمینی(ره)

حضرت امام خمینی(ره):ایشان همه جا حاضر واقعه بود تا آخر و حالا هم هست، یک نعمتی است که خدا به ما داده.

– شما اگر گمان بکنید که در تمام دنیا، رئیس جمهورها و سلاطین و امثال اینها، یک نفر مثل آقای خامنه ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار و بنای قلبی اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمی کنید.
من ایشان را سالهای طولانی می شناسم، و در آن زمانی که اول نهضت بود، ایشان وارد بود و به اطراف برای رساندن پیامها تشریف می بردند و بعد از این هم که این انقلاب به اوج خودش رسید، ایشان همه جا حاضر واقعه بود تا آخر و حالا هم هست، یک نعمتی است که خدا به ما داده.

حضرت امام خمینی(ره): در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می دهید.

– اینجانب که از سال ها قبل از انقلاب با جنابعالی ارتباط نزدیک داشته ام و همان ارتباط بحمدالله باقی است، جنابعالی را یکی از بازوهای توانای جمهوری اسلامی می دانم، و شما چون برادری که آشنای به مسائل فقهی و متعهد به آن هستید، و از مبانی فقهی مربوط به ولایت مطلقه ی فقیه جداً جانبداری می کنید، می دانم. و در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانی اسلامی از جمله افراد نادری هستید که چون خورشید روشنی می دهید.
ما در پیشگاه خداوند متعال و ولی بر حق او حضرت بقیت الله ارواحنا فداه افتخار می کنیم به سربازانی در جبهه و در پشت جبهه که شبها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالی به سر می برند.
من به شما خامنه ای عزیز تبریک می گویم که در جبهه های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند تعالی سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم و إن شاء الله تعالی خداوند امثال جنابعالی را که جز خدمت به اسلام نظری ندارید، در پناه خود حفظ نماید.

– سربازی فداکار در جبهه ی جنگ و معلمی در محراب و خطیبی توانا در جمعه و جماعات و راهنمایی دلسوز در صحنه ی انقلاب هستید.

– در تنفیذ حکم ریاست جمهوری ایشان: اینجانب با اطلاع از مقام و مرتبت متفکر و دانشمند محترم جناب آقای سید علی خامنه ای (أیده الله تعالی) رأی ملت را تنفیذ نمودم.
شما از سلاله رسول الله (ص) و خاندان حسین بن علی(ع) هستید و جرمی جز خدمت به اسلام و کشور اسلامی ندارید.

– مرحوم حاج احمد آقا: وقتی که آیت الله خامنه ای در سفر کره ی شمالی بودند، امام گزارشهای آن سفر را از تلویزیون می دیدند. آن منظره ی دیدار از «کره»، استقبال مردم و سخنرانی ها و مذاکرات در آن سفر خیلی جالب بود و امام گفته بودند: الحق ایشان شایستگی رهبری را دارند.

حضرت امام خمینی(ره): الحق ایشان شایستگی رهبری را دارند

ما امروز موظف هستیم پشت سر حضرت آیت الله خامنه ای حرکت کنیم، هر چه ایشان گفت گوش کنیم، اگر روزی حرکت ما با حرکت ولی نخواند، بدانید که نقص از ماست؛ اگر امروز اختلاف موجب شود که اقتدار ولی فقیه صدمه بخورد، گناه بزرگی مرتکب شده ایم.
…اطاعت از آیت الله خامنه ای، اطاعت از امام است، هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید که در خط امام نیست، و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیراز اطاعت از آیت الله خامنه ای است، در خط امریکا است.

یک نظر

  1. سلام . به نظرم اگر مطالبی که از امام راجع به آقا نقل شده با ذکر منابع و قابل پیگیری باشه ، اعتبار متن نوشته شده رو خیلی بالاتر میبره…
    ممنون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.