سه شنبه, ۲۶, تیر ۱۳۹۷

ایران در علم نانو در رده کشورهای مطرح جهان قرار دارد

 رئیس پژوهشکده علوم نانوی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گفت: وضعیت علم نانو در کشور مثبت و رو به رشد است و هم اکنون ایران در این زمینه در رده کشورهای مطرح جهان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان، هاشم رفیعی تبار در بیست و یکمین همایش نانو فناوری در علوم و مهندسی دانشگاه ملایر، اظهار کرد: طبق اسناد منتشر شده از سوی ستاد فناوری نانو، ایران در حال حاضر از نظر فناوری نانو در ردیف ۱۲ جهان قرار دارد.

وی رتبه ایران در منطقه خلیج فارس و کشورهای اسلامی در زمینه علم نانو را رتبه نخست اعلام کرد و افزود: این امر به دلیل سرمایه گذاری ایران در علم نانو زودتر از کشوهای منطقه بود.

رفیعی تبار یکی دیگر از دلایل موفقیت ایران در علم نانو را پشتیبانی دفتر مقام معظم رهبری در این زمینه و نیز دولتهایی که طی ۱۰ سال گذشته روی کار آمدند، دانست.

وی وضعیت نانوی کشور را از نظر امکانات پژوهشی بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: برای تداوم موفقیتها در این زمینه باید با برنامه ریزی برای سالهای آینده پیش برویم.

رفیعی تبار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری همایش ملی نانو فناوری در علوم و مهندسی در دانشگاه ملایر، اظهار کرد: برای رشد نانو تکنولوژی باید این موضوع را در تمام کشور گسترش دهیم.

وی ادامه داد: برگزاری این همایش‌ها و تدریس علم نانو در دانشگاه‌های کشور، موجب می‌شود دانشجویانی که در این رشته تحصیل می‌کنند، بیشتر با آن آشنا شده و لزومی ندارد برای گرفتن تحصیلات به تهران و یا کشورهای بزرگ بروند.

رئیس پژوهشکده علوم نانوی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی تاکید کرد: نانو تکنولوژی باید زندگی معمولی مردم را تحت تاثیر قرار دهد و زمانی این علم به درد خواهد خورد که از دانش به تکنولوژی تبدیل شده و به طور روزمره برای مردم قابل استفاده باشد.

یک نظر

  1. از انتشار نظرم واقعا ممنوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.