پنج شنبه, ۲۵, مرداد ۱۳۹۷

عمامه گذاری یکی از طلاب باتقوا و نخبه.

یکی از طلاب باتقوا و نخبه‌ی کانون، جناب آقای وحید درخور همزمان با ایام ولادت الگوی تبلیغ، حضرت زینب کبری (ع) در ابتدای جلسه‌ی اخلاق و معارف در مسجد جامع لولاگر به دست حاج آقای صالحان عمامه بر سر نهادند.

حضرت امام خامنه ای مدظله :

شما اگر معمم هم نبودید مسئولیت داشتید ولی مسئولیت کسی که این لباس مقدس را به تن دارد، مسئولیتی مضاعف است. شغل مقدس روحانیت، التزاماتی داردکه شما باید به آنها، پایبند باشید. یک روحانی باید درس بخواند، علم و تقوا داشته باشد و از مسائل زمان خود آگاه و مطلع باشد. اگر زمان خودتان را نشناسید، آسیب پذیر و کم فایده خواهید بود. آگاهی سلاحی است که در اختیار شماست. باید با سه خصوصیت علم، تقوا و آگاهی، سربازان خط مقدم اسلام و انقلاب باشید.

آیت الله جوادی آملی:

هر کسی که به دنیا می‌آید پدر و مادر برای او شناسنامه می‌گیرند اما در ادامه مسیر خودش باید شناسنامه خود را انتخاب کند.  کسانی که امروز به لباس روحانیت ملبس شدند در حقیقت شناسنامه جدیدی را انتخاب کردند. هیچ مقامی بالاتر از این نیست که انسان در مسیر اهل بیت(ع) قرار گیرد و جامه رسمی روحانیت را به تن کند. لباس روحانیت بسیار مقدس است. پیامبر و اهل بیت(ع) ما را به عنوان فرزندی قبول کرده است و این لباس بسیار مقدس است.  روزی همه موجودات را خداوند می‌دهد و خداوند فرمود هیچ جنبنده‌ای نیست که روزی نداشته باشد. لباس روحانیت برای همیشه است و خاتمه‌ای ندارد و طلاب باید حرمت آن را داشته باشند و وقتی روحانیون می‌توانند آبرومند زندگی کنند چرا باید دنبال این و آن برویم.  هیچ‌کس به اندازه روحانیت به رسول الله(ص) نزدیک نیست چرا که مردم از روحانیون دین را می‌آموزند و باید قدردان نعمت حرکت در مسیر اهل بیت(ع) و یاری دین پیامبر(ص) باشیم.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.