یکشنبه, ۴, فروردین ۱۳۹۸

اهداء مدال های کسب شده در المپیادها به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام

بسم الله الرحمن الرحیم

صبح امروز جمعی از مدیران و اعضای کانون دانش پژوهان نخبه، با تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام  دیدار و گفت و گو کردند.

در ابتدای این نشست حاضران نخبه ضمن معرفی کانون به ارائه گزارش اقدامات خود پرداختند و در پایان مدال های المپیادهای علمی اعضای این کانون به موزه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام اهداء شد.

پیامی که در این دیدار قرائت شد از این قرار است:

محضر مبارک حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام

با عرض سلام و اظهار ارادت خالصانه و آرزوی ترفیع درجه جنابتان از پیشگاه حضرت احدیت

آقای ما

شما بودید که در کوهساری از هول و هراس مردمانتان از زندان و تیر و سنان خلیفه عباسی، پروایی جز حفظ نام و نشان خاندان نبی نداشتید و جز رضایت امام هادی علیه السلام چیزی نمی جستید.
در دشت تیره رفتارهای دشمنی، به نمازی دل خوش می داشتید که با ولایت همراه شده باشد و به قیام و صومی که از کلام و امر امام، خوش بو گشته باشد.

کاش ما هم همانند شما در امر ولایت ثابت قدم باشیم و در هنگامه غیبت امام معصوممان، همراه نائب بر حق شان باشیم.

آقای کریم

کرامت، میراث آبا و اجدادیتان بود و چنین شد که پیروان علی علیه السلام در روزگار شما، در ری، روشنای شعله جان شما را آشیانه گرما و زندگی و آرامی می یافتند.
فخر و سرفرازی تان، بر دل داشتن حدیث بود و این گونه تا امروز، رشته هایی بلند از مرواریدهای سخن پیشوایان معصوم علیهم السلام با دستان شما به دامان ما ریخته شده است. دفتر نسیم و باران، آکنده از حضور روایت های شماست؛

همه امید ما بهره مندی از سفره کریمانه شماست تا بهره ای از اهل بیت عصمت و طهارت ببریم.

سرور ما

وقتی در باغ های بهشت تنفس می کردید، اینجا، روزی زمین و خاک، کسی به زیارت سرور شاهدان و امام عاشوراییان رفت و از دیدار صحن او، متبرک گردید. آن وقت بود که امام علی النقی علیه السلام به او فرمود:

«آگاه باش که وقتی در شهر خود، ری، سکونت گرفته ای، تو را نسزد که به کربلا رخت برکشی. به سرو بلند عبد العظیم حسنی دخیل شو تا زیارت حسین را درک کرده باشی و حاجت خود، چنان که خواهی به دست آوری».

حال در این زمانه پر از نیرنگ و فریب، مرقد شما حکم قبله شهر پر از شلوغی ما را دارد، و نائب اماممان چه زیبا مرقدتان را قبله تهران نامید.

آقای ما

به رسم تجدید بیعت با آرمان های امامان معصوممان که شما منادی کلام حضراتشان بودید، مدال های المپیادهای علمیِ کشوریمان را که بضاعت اندک ماست به محضر شریفتان تقدیم می کنیم.

هدیه کوچک ما را بپذیرید که از موری به پیشگاه سلیمان بیش از این بر نیاید.

عزیزا

همه‎ی امید ما به دعای خیر شما و وجه همتمان تحقق اهداف والای جنابتان می باشد. برایمان دعا کنید تا در پرتو مراقبه و تزکیه یِ نفس مستمر،مفتخر به دریافت مدال های افتخار آمیز حقیقی و عرشی و ملکوتی گردیم و روح توحید و بندگی بر شِراشِر وجودمان حاکم شود و هر قدم علمی ما با دو قدم تهذیب همراه باشد.»

 

گزارش این دیدار را می‌توانید از سایت رسمی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام و پایگاه رسمی آیت الله ری شهری و خبرگزاری فارس دنبال کنید:

قدرت علمی مانع هجوم دشمنان خواهد شد – پایگاه آستان حضرت عبدالعظیم (ع)

قدرت علمی مانع هجوم دشمنان خواهد شد – پایگاه آیت الله ری‌شهری

تربیت دانشجویان مذهبی توسط اساتید اسلامی – خبرگزاری فارس

* * پیشتر آقایان مهدی فروزان نژاد دارنده‌ی مدال برنز فیزیک و علیرضا ظهری مدال نقره ریاضی مدال‌های خود را به مقام معظم رهبری اهدا نموده بودند که ایشان لطف نموده و طبق رویه ای که دارند مدال ها را به خود مدال‌آوران باز گردانده بودند.

گزارش این موضوع را می‌توانید در سایت معظم له از طریق لینک‌های زیر دنبال نمایید:

دیدار جمعی از بسیجیان مدال‌آور المپیادهای علمی با رهبر انقلاب

دیدار جمعی از بسیجیان مدال آور المپیادهای علمی با رهبر انقلاب-گزارش تصویری

پاسخ رهبر انقلاب به اقدام ۱۳ نفر از نخبگان جوان در اهدای مدال‌های علمی

 

مهدی فروزان نژاد – دارنده‌ی مدال برنز فیزیک

علیرضا ظهری – دارنده‌ی مدال نقره‌ی ریاضی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.