دوشنبه, ۲۸, خرداد ۱۳۹۷

۵۶ درصد حجم اینترنت آسیای غربی توسط ایرانیان مصرف می شود/ترویج غارت گری در بازی کلش آف کلنز

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران روح الله مومن نسب بعد از ظهر امروز در سومین اجلاسیه استانی نماز با موضوع نماز و فضای مجازی در دانشگاه منابع طبیعی شهرستان ساری، اظهار کرد: هر چه سرعت اینترنت در کشور افزایش پیدا کند،راندمان کار و تحصیل در کشور کاهش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: در اوج تحریم های فلج کننده کشور مشکلی برای واردات گوشی های تلفن همراه  وجود نداشت به این دلیل که دشمن برای ترویج و گسترش فضای مجازی در کشور و استفاده نامناسب از آن برنامه جدی داشت.

پژوهشگر فضای مجازی با اعلام اینکه در حال حاضر فضای مجازی برای نوجوانان و جوانان ما امن نیست، افزود: در حال حاضر فرزندان ما رها شده هستند و نیاز به پناگاه دارند گوشی و فضای مجازی پناگاه امن نیست.

وی با اعلام اینکه ترویج معنونیت به ویژه نماز بهترین آنتی ویروس برای ویرس های است که از طریق فضای مجازی به ذهن فرزندان ما وارد می شود، گفت: بازی های فضای مجازی با روح و رفتار جوانان ما بازی می کنند.

مومن نسب با اعلام اینکه بی تفاوت بودن نسبت به واقعیت موجود در فضای مجازی به فرزندان ما القا می شود، گفت: پشت هر بازی در فضای مجازی برنامه مدون برای از بین بردن بنیان خانواده وجود دارد، بازی کلش اف کلانس این طور به کاربر القا می کند که باید غارت کنید، برای قدرت مند شدن باید غارت کنید، اگر توانستید با افراد بزرگ مبارزه کنید و اگر موفق نشدید به افراد ضعیف تر از خودتان حمله ور شود.

وی با اعلام اینکه ۵۶ درصد از حجم اینترنت آسیای میانه در ایران مصرف می شود، گفت: در ژاپن مردم روزی ۱۴ دقیقه ولی در کشور ما مردم روزی ۹ ساعت در فضای مشغول هستند.

این پژوهشگر فضای مجازی خاطر نشان کرد: افسار زندگی ما در فضای مجازی در اختیار ابزاری قرار دادیم که خودمان نمی دانیم به کجا می رویم.

وی با اعلام اینکه روزی اینترنت وسلیه کسب علم در کشور بود، افزود: در حال حاضر تنها دو دهم درصد از مصرف اینترنت در ارتباط با مسائل علمی است، مابقی ربطی به مسائل علمی ندارد.

مومن نسب خاطر نشان کرد: باید از فناوری در کشور محصول تولید شود ولی در حال حاضر فضای مجازی همه وقت و زمان فرزندان ما در فضای مجازی صرف می شود و نه تنها کارایی نداشته، بلکه خشونت در جامعه ترویج پیدا می کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*