یکشنبه, ۳, تیر ۱۳۹۷

تولید علم در کشور ما نیاز به فرهنگ علمی دارد

رییس دانشگاه صنعتی شریف در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه و تقدیر از استادان و پژوهشگران برجسته این دانشگاه گفت: دانشگاه‌ها مهمترین وظیفه تولید علم و فناوری را به عهده دارند و دانشگاه صنعتی شریف هم در خط مقدم تولید علم قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، دکتر فتوحی، رییس دانشگاه صنعتی شریف در ابتدای این مراسم که با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در سالن کهربای دانشکده مهندسی برق برگزار شد، اظهار کرد: تولید علم در کشور نیاز به فرهنگ علمی دارد و باید این فرهنگ و اعتقاد به پژوهش در کشور نهادینه شود.

دکتر فتوحی با اشاره به پیشتازی دانشگاه صنعتی شریف در کشور گفت: ما باید به سمت موضوعات چند رشته‌ای حرکت کنیم، آنچه جهت‌گیری آینده دانشگاه شریف در حوزه پژوهش را رقم می‌زند، این است که به عنوان یک دانشگاه الگو در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شویم.

رییس دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: تبدیل شدن به یک دانشگاه پیشگام، الگوساز و بین‌المللی سرآمد در علم و فناوری از طریق انجام پژوهش‌های بنیادی و توسعه‌ای در رده جهانی با تمرکز بر حل مسائل ملی هدف راهبردی دانشگاه صنعتی شریف برای جهت‌گیری آینده در حوزه پژوهش است.

بر اساس این گزارش، در ادامه این مراسم از ۳۵ نفر از استادان و پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی شریف تقدیر شد.

دکتر جواد صالحی، دکتر علی کریمی طاهری و دکتر فیروز مطلوبی مقدم به عنوان اساتید ممتاز دانشگاه شریف معرفی شدند.

همچنین با حضور دکتر سورنا ستاری و جمعی از مدیران دانشگاه صنعتی شریف، «مرکز خدمات آزمایشگاهی شریف با مساحت تقریبی ۱۵۰۰ متر و فاز ۲ مرکز خدمات فناوری سیستم‌های پیشرفته شریف» افتتاح شد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*