یکشنبه, ۳, تیر ۱۳۹۷

تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلول‌های بنیادی از مرز ۵۰ گذشت

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: طی هفت ماه گذشته تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلول‌های بنیادی از مرز ۵۰ شرکت گذشت.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، امیرعلی حمیدیه درباره افزایش ثبت شرکت‌های دانش بنیان این حوزه اظهار کرد: طی هفت ماه گذشته و با تغییراتی که در ساختار این ستاد ایجاد شده، تعداد شرکت‌های دانش بنیان که مراجعه کرده و خود را ثبت کرده‌اند، چند ده برابر شده و اکنون از مرز ۵۰ شرکت گذشته است.

وی افزود: این شرکت‌ها پس از ثبت خود سعی بر فعال‌سازی قسمت‌های تجاری خود داشته و با تجاری کردن محصولات دانش بنیان خود در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در این عرصه فعالیت می‌کنند.

حمیدیه با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود، گفت: یک بخش از برگزاری این جشنواره به بخش نمایشگاهی اختصاص یافته است که در این بخش شرکت‌های دانش بنیان به ارائه و معرفی دستاوردهای خود در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی می‌پردازند.

بر اساس این گزارش، نخستین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۳۰ اردیبهشت تا اول خردادماه سال آینده با هدف ترویج موضوع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*