شنبه, ۲۸, اردیبهشت ۱۳۹۸

کتاب “عاشقانه‌ای در دل جنگ…”

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب خاطرات فاطمه آباد، عاشقانه ای است آرام و دلنشین، از عشق یک زن به همسرش، که در نهایت این عشق، تبدیل به عشقی آسمانی و الهی می شود.

داستان‌های عاشقانه همیشه و از گذشته‌های دور مورد علاقه مردم و دوست‌داران ادبیات بوده است.

در تمام دوران‌ها و تمام ملت‌ها، داستان‌های عاشقانه مورد توجه واقع می‌شدند و تفاوت نژاد، فرهنگ و اقلیم تاثیری در این رویه نداشته است. از «رومئو و ژولیت» شاهکار ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی گرفته تا «بیژن و منیژه» عشاق نامدار کتاب شاهنامه فردوسی و «خسرو و شیرین» و «لیلی و مجنون» نظامی گنجوی، همه تراژدی های تاثیرگذار و ماندگاری هستند که از عشق و عظمت این موهبت الهی گفته‌اند.

باری برای گفتن و شنیدن از عشق و خواندن تراژدی‌های عاشقانه نیازی نیست لزوما به سراغ شاهکارهای ادبیات برویم.

اگر کمی نگاه جست و جو گر داشته باشیم، امروز و در جهان معاصر هم می‌توانیم داستان‌هایی شگفت بیابیم و متحیر از عظمت عشق شویم. خاطرات فاطمه آباد، همسر سردار شهید علی بینا که توسط محمد‌رضا محمدی پاشاک تدوین شده و به همت انتشارات سوره مهر برای هشتمین بار به چاپ رسیده، از آن دست آثاری است که عشقی زیبا و بی بدیل را روایت می کند.

این اثر در ۶۰ صفحه، هر چند کوتاه خاطراتی را از این همسر شهید روایت می‌کند، هر ذهن روشن و هر دل آگاهی را تکان می‌دهد. مخاطب در شروع خوانش این اثر،انتظار دارد تا با اثری جنگی و حاوی خاطرات یک رزمنده مواجه باشد، اما فاطمه آباد پا را فراتر از این می‌گذارد و بی واهمه از قضاوت ها گویی راز دل آشکار می‌کند و از عشقی سخن می گوید که برای مخاطبش قابل لمس و در عین حال زیباست…

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.