کتاب “عاشقانه‌ای در دل جنگ…”

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب خاطرات فاطمه آباد، عاشقانه ای است آرام و دلنشین، از عشق یک زن به همسرش، که در نهایت این عشق، تبدیل به عشقی آسمانی و الهی می شود.

داستان‌های عاشقانه همیشه و از گذشته‌های دور مورد علاقه مردم و دوست‌داران ادبیات بوده است.

در تمام دوران‌ها و تمام ملت‌ها، داستان‌های عاشقانه مورد توجه واقع می‌شدند و تفاوت نژاد، فرهنگ و اقلیم تاثیری در این رویه نداشته است. از «رومئو و ژولیت» شاهکار ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی گرفته تا «بیژن و منیژه» عشاق نامدار کتاب شاهنامه فردوسی و «خسرو و شیرین» و «لیلی و مجنون» نظامی گنجوی، همه تراژدی های تاثیرگذار و ماندگاری هستند که از عشق و عظمت این موهبت الهی گفته‌اند.

باری برای گفتن و شنیدن از عشق و خواندن تراژدی‌های عاشقانه نیازی نیست لزوما به سراغ شاهکارهای ادبیات برویم.

اگر کمی نگاه جست و جو گر داشته باشیم، امروز و در جهان معاصر هم می‌توانیم داستان‌هایی شگفت بیابیم و متحیر از عظمت عشق شویم. خاطرات فاطمه آباد، همسر سردار شهید علی بینا که توسط محمد‌رضا محمدی پاشاک تدوین شده و به همت انتشارات سوره مهر برای هشتمین بار به چاپ رسیده، از آن دست آثاری است که عشقی زیبا و بی بدیل را روایت می کند.

این اثر در ۶۰ صفحه، هر چند کوتاه خاطراتی را از این همسر شهید روایت می‌کند، هر ذهن روشن و هر دل آگاهی را تکان می‌دهد. مخاطب در شروع خوانش این اثر،انتظار دارد تا با اثری جنگی و حاوی خاطرات یک رزمنده مواجه باشد، اما فاطمه آباد پا را فراتر از این می‌گذارد و بی واهمه از قضاوت ها گویی راز دل آشکار می‌کند و از عشقی سخن می گوید که برای مخاطبش قابل لمس و در عین حال زیباست…

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.