یکشنبه, ۳, تیر ۱۳۹۷

ترس مثلث شوم از کابوسی به نام «حزب الله»

 فاجعۀ وحشیانۀ نیجریه که موجب شهادت صدها تن از مسلمانان مظلوم و جراحت و ربوده شدن رهبر مومن و اندیشمند و انقلابی شیعیان نیجریه «شیخ ابراهیم زکزاکی» شد،  هر انسان با فطرت و با وجدانی را متاثر و با این سئوال مواجه می کند که چرا این نسل کشی صورت می گیرد؟ به قول قرآن «بای ذنب قتلت»،  به کدامین گناه کشته می شوند؟

پاسخ این سئوال در یک تحلیل راهبردی ـ تاریخی قابل حصول است. پیدایش پدیده ای به نام حزب الله در لبنان که مولود خلف انقلاب اسلامی ایران به شمار می آید در سه دهۀ اخیر موجب نقش بر آب شدن کلیۀ طرح های استکبار جهانی به رهبری آمریکا در مورد امنیت و ثبات رژیم اشغالگر قدس شده و محور مقاومت که از قرار گرفتن حزب الله در امتداد استراتژیک جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است توطئه های آمریکا و ارتجاع منطقه را با شکست مواجه ساخته است.

از سوی دیگر ارتجاع عربی به رهبری آل سعود که رویای رهبری جهان اسلام را در سر می پروراند با ظهور انقلاب اسلامی که با ارائه چهره ای عدالت محور و آزادیبخش از اسلام با رسوخ در قلوب و افکار مسلمانان و مستضعفین جهان در حال توسعه است، در موضع انفعال و خصومت قرار گرفت.

تهاجم وحشیانه و ناجوانمردانه صدام بعثی به جمهوری نوپای اسلامی ایران که با پشتیبانی همه جانبۀ امریکا و ارتجاع عرب به قصد جلوگیری از گسترش انقلاب اسلامی صورت گرفت نه تنها در نیل به اهدافش موفق نشد بلکه به قول رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) :  «ما انقلاب اسلامی مان را در جنگ به دنیا صادر کردیم.»

رژیم اشغالگر قدس که رویای از بحر تا نهر را در سر داشت با شکست های پی در پی و مفتضحانه ای که از مقاومت حزب الله متحمل شد حال مهمترین دغدغه اش حفظ موجودیت نامشروعش است.

ناکامی های مکرر و سریالی امریکا و صهیونیسم و آل سعود، کابوس مشترکی به نام «حزب الله»  در برابر آنها ایجاد کرده است. لذا در ژئوپلیتیک اسلامی هر حرکتی که نشانه هائی از گرایش به اسلام راستین محمدی و ظلم ستیزی در خود داشته باشد آنها را به یاد کابوس حزب الله می اندازد و خوابشان را آشفته می کند.

مثلث شوم امریکا ـ صهیونیسم ـ آل سعود که در برابر انقلاب اسلامی و بازوی قدرتمند آن حزب الله مستاصل شده اند به هیچ وجه تاب تحمل حزب الله های دیگری را ندارند،  لذا هم پیمان شده اند تا با تمام توان مانع از تولد حزب الله دیگری شوند و آن را در نطفه خفه کنند.

حملۀ وحشیانه آل سعود که با حمایت کامل امریکا و همکاری رژیم صهیونیستی به ملت مسلمان و مظلوم یمن انجام گرفت در راستای همین استراتژی و تحت تاثیر ترس از همین کابوس برای ممانعت از تبدیل انصارالله یمن به حزب الله دیگری بود.

سرکوب شیعیان عربستان و دستگیری و محکوم کردن شیخ نمر به اعدام، برخورد خشونت آمیز با حرکت های مسالمت آمیز و عدالت طلبانه شیعیان بحرین و زندانی کردن شیخ علی سلمان از دیگر مظاهر این پیمان شوم سه جانبه است.

تهاجم ددمنشانه به شیعیان نیجریه که شواهد و قرائن نشانگر آن است که توسط تکفیری ها و ارتش نیجریه و با برنامه ریزی و حمایت آل سعود و موساد و هماهنگی امریکا انجام شده و این در حالی بوده که اجتماعات آنان تنها در راستای مراسم مذهبی بوده و نه تنها توام با نا آرامی و آشوب نبوده بلکه هیچگونه جنبۀ سیاسی و ضدحکومتی هم نداشته است.

تجمع چندین میلیونی شیعیان نیجریه در مراسمی مثل روز قدس و اربعین، «حزب الله» را در برابر استکبار،  صهیونیسم و ارتجاع زنده کرد و توطئه کشتار وسیع آنان و رهبرشان که رهبر انقلاب اسلامی را مقتدای خود قرار داده است شکل داد.

اگر در قالب این تحلیل به حرکت ها و نهضت های اسلامی بنگریم این آخرین جنایت از این نوع نخواهد بود و شاید حرکت های بعدی مهره های سیاه این شطرنج قابل پیش بینی باشد.

امروز انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران که در کانون آن قرار گرفته، قبلۀ امید این مسلمانان محب اهل بیت (ع) به حساب می آید. این حقیقت رسالت و مسئولیت سنگینی را ایجاب می کند. رزمندگان ما در ماموریت مستشاری و یاری رسانی به ملت های عراق و سوریه و فلسطین به تکلیف خود عمل می کنند و با تقدیم شهدای والامقام آن را به اثبات رسانده و مانع از سقوط سنگرهای مقاومت در دمشق و بغداد و بیروت شده اند.

ابعاد دیگر این رسالت اما به ویژه در عرصۀ دیپلماتیک و عرصۀ فرهنگی و تبلیغات و قدرت نرم دچار ضعف است و آن طور که باید و شاید همپای بعد دفاعی توسعه نیافته است.

نیاز به حرکت های وسیع در سطح ملی و فراملی است. دستگاه دیپلماسی می تواند از تمام اهرم های بین المللی استفاده کند.  در وهلۀ اول سازمان های اسلامی و در وهلۀ بعدی هر تریبونی که از نهادهای مدنی بین المللی قابل دسترس است بایستی به سنگری برای دفاع از این مظلومین و خنثی نمودن توطئه مثلث شیطانی تبدیل شود.

در عرصۀ دیپلماسی عمومی و تاثیر گذاری در افکار عمومی جهان در فضای رسانه ای و فضای مجازی، ارتش های فرهنگی بایستی وارد عمل شوند و به تعبیرمقام معظم رهبری افسران جنگ نرم میدان را سازماندهی و هدایت کنند.

سخن آخر اینکه اگر شهید کردن سید عباس موسوی و فرماندهان دیگر حزب الله کوچکترین خللی در این شجرۀ طیبه ایجاد کرد، به شهادت رساندن شیعیان مظلوم یمن و نیجریه نیز ثمره ای برای اولیاء ظلمت خواهد داشت.  خون مطهر این شهیدان خداجو و پیروان اهل بیت نهضت را عمیق تر و قوی تر خواهد کرد و دور نخواهد بود که دامنگیر ستمکاران خواهد شد و آنان را به اسلافشان چون صدام واصل خواهد نمود. نصرمن الله وفتح قریب…

به نقل از خبرگزاری مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*