پنج شنبه, ۲۵, مرداد ۱۳۹۷

نامه رهبر ایران، «خطر تروریسم» برای همه مردمان نجیب جهان را گوشزد می‌کند

مارک دانکوف، تحلیلگر سیاسی آمریکایی در واکنش به انتشار نامه دوم رهبر انقلاب خطاب به جوانان غرب در یادداشتی نوشت: این پیام یکی از مهمترین مطالبی بود که من در سال ۲۰۱۵ مطالعه کرده‌ام. آیت‌الله خامنه‌ای در این نامه به جوانان غربی که در آن از امیدها و هراس‌ها سخن گفته است، هم لحن پیامبرگونه دارد و هم دقتی معصومانه. وی از آن‌ها می‌خواهد این نکته را درک کنند که تروریسم دشمنی مشترک برای تمامی زنان و مردان نجیب و دارای حسن نیت است.

رهبر عالی ایران در نامه خود به ما یادآوری می‌کند که نیازمند گوش فرادادن (به سخنان دیگران) هستیم. نامه وی به جوانان آمریکایی بر این امر تأکید دارد که ۱٫۲ میلیارد مسلمان در جهان وجود دارند که خود نیز در سرزمین‌هایشان قربانی ترور و خشونت شده‌اند. رهبر عالی ایران به این نکته اشاره کرده است که «خشونت در جهان از سوی برخی قدرت‌های جهانی و از طریق روش‌های گوناگون و ابزارهای مؤثر حمایت می‌شود». جهان در مقابل این گزاره مشخصا به یاد یک چیز می‌افتد: ایالات متحده که توسط کنشگران و فعالان صهیونیست هدایت شده و همراه با اسرائیل و بانک‌های مرکزی غربی، متحدان سعودی بهره‌مند از دلارهای نفتی، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه در حال توسعه، تأمین مالی و تسلیحاتی و حمایت لجستیکی از داعش و دیگر سازمان‌های مرتبط افراطی وهابی – تکفیری فعال در سوریه، عراق، لیبی و غیره هستند.

در نهایت باید بگویم که هشدار پیامبرگونه رهبر عالی ایران را شاید نهایتا بتوان یکی از مهمترین مطالب و بیانیه‌های قرن بیست و یکم دانست. من از جوانان ایران، روسیه، سوریه و هر فرهنگ و ملتی بر روی کره زمین می خواهم که آگاه‌تر باشند، خردمندتر باشند، خود را بازیابند و آماده نبرد در هر سطحی با نظم نوین جهانی باشند. من باور دارم که این بهترین درک ممکن از نامه دوم رهبر عالی ایران به جوانان غرب است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.