پنج شنبه, ۲۸, تیر ۱۳۹۷

بی پدر و مادری «مدرن» کودکان امروز

به گزارش مشرق، یک روانشناس گفت: کودکان امروز دچار یک بی‌پدر و مادری مدرن شده‌اند؛ زیرا والدین با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی صرفا به دنبال تامین مسائل رفاهی هستند و این در حالی است که فقط ۲۵ درصد از نیازهای کودک مسائل رفاهی بوده و ۷۵ درصد نیازمند توجه، آرامش و امنیت است.
مهدی بیاتی افزود: در حال حاضر به شدت نیازمند یک سازمان تخصصی برای کودکان هستیم تا با سیاست‌گذاری‌های صحیح برای آینده کودکان امروز و جوانان فردا کشور برنامه‌ریزی کند؛ زیرا در حوزه کودک در کشور بسیار کم کار شده است.
وی افزود: در جامعه دچار خود فراموشی شده‌ایم؛ باید به خود احترام بگزاریم و از زندگی لذت ببریم، اما متاسفانه در ایران برخی از مادرها معتقدند تنها لذت زندگی‌شان، ۵۰ سال از خودگذشتگی بوده است، درحالی که وقتی به سن ۶۰سالگی می‌رسند با مراجعه به روانشناس مدعی می‌شوند برای این‌که زندگی‌شان شیرین شود، مجبور به تمکین از تمام حرف‌های شوهرشان بوده‌اند.
این روان شناس با اشاره به تاثیر تکنولوژی بر تربیت کودکان گفت: خانواده‌ها باید بدانند کامپیوتر یک وسیله شخصی نیست و والدین با بی‌توجهی و بدون نظارت برعملکرد فرزندانشان در فضای اینترنت، باعث بروز آسیب‌های اجتماعی و گرایش آن‌ها به انحراف می‌شوند و حتی دیده شده برخی از والدین سواد استفاده از کامپیوتر را ندارند.
بیاتی با تاکید بر این‌که الگودهی در مسائل فرهنگی باید تغییرکند، گفت: باید سازمان‌های مردم نهاد را تقویت کرد؛ چرا که آن‌ها دغدغه ذهنی دارند و هم‌چون سازمان‌های دولتی در پی رفع تکلیف نیستند.
این روانشناس در پایان با اشاره به این‌که یکی از مشکلات مسائل جامعه ما صدا و سیماست، افزود: صدا و سیما هنوز با ۲۰ شبکه تلویزیونی نتوانسته با یک شبکه ماهواره‌ای رقابت کند؛ درحالی که اگر بخواهیم در مقابل این شبکه‌ها بایستیم، باید دست از تعصبات خشک و بی‌جا برداریم و در صدا و سیما از شورای مشورتی استفاده کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.