جمعه, ۴, خرداد ۱۳۹۷

سخنرانی عمومی برنده نوبل فیزیک ۲۰۱۰ در دانشگاه شریف

سخنرانی عمومی برنده نوبل فیزیک ۲۰۱۰ در دانشگاه شریف

پروفسورکنستانتین نووسلوف که برای حضور در دومین مدرسه بهاری گروه مواد پیشرفته با عنوان” پدیده‌های کوانتومی تکوینی در گرافین” به دانشگاه شریف میآید در روز یک شنبه ۶ اردیبهشت با حضور در جمع اساتید و دانشجویان، سخنرانی عمومی خواهد داشت.

 

به گزارش روابط عمومی؛ دومین مدرسه بهاری دانشگاه صنعتی شریف در حوزه گرافین، در روزهای ۶ تا ۸ اردیبهشت ماه با حضور پروفسور نووسلوف، برنده جایزه نوبل فیزیک ۲۰۱۰ از سوی گروه پژوهشی فیزیک مواد پیشرفته دانشگاه برگزار می شود.

بنا بر این گزارش؛ در این مدرسه سه روزه که ششم اردیبهشت ماه و با تلاش دانشکده‌ی فیزیک دانشگاه آغاز می شود علاوه بر پروفسور کنستانتین نووسلوف، فیزیکدان برجسته روس، سخنرانان دیگری از جمله پروفسور کوشینو از ژاپن٬ پروفسور حسن از هند و پروفسور گرونیس از آلمان نیز حضور دارند و پیرامون خواص نوری و الکترونیکی مواد دو بعدی و ساختارهای مشابه، خواص الکترونیکی مواد دوبعدی کاربردی چون گرافن٬ فلزات واسطه٬ برونیترید٬ فسفرن و …، فیزیک گرافن و مرزهای آن و روش کوانتوم شاخه‌ای سخنرانی می‌کنند.

گفتنی است، دکتر کنستانتین نووسلوف در سن ۳۶ سالگی به همراه « دکتر آندره گیم»، جایزه نوبل فیزیک سال ۲۰۱۰ را دریافت کرد و نام خود را به عنوان جوانترین برنده جایزه نوبل که دارای تابعیت روسیه است، ثبت کرد.
این جایزه به پاس تحقیقات ابتکاری این دو دانشگر در زمینه «گرافن» به آنها تعلق گرفت.

خاطر نشان می‌شود؛ پروفسور کنستانتین نووسلوف در روز یک شنبه ۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰:۳۰ در سالن جابربن حیان دانشگاه در جمع مسئولین، اساتید و دانشجویان حاضر شده و سخنرانی عمومی خواهد داشت.
گفتنی ست حضور در این سخنرانی برای عموم دانشجویان آزاد است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*