جمعه, ۴, خرداد ۱۳۹۷

مطلع کردن مردم به خصوص نخبگان از واقعیات، مصداق همدلی و همزبانی

آنچه به عنوان تیتر این نوشتار انتخاب شده، قسمتی از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مداحان اهل­بیت علیهم­السلام است: «البتّه من به خود مسئولین هم این را گفته‌ام همین چند روز؛ مسئولین باید بیایند مردم را و بخصوص نخبگان را از جزئیّات و واقعیّات مطّلع کنند؛ ما چیز محرمانه نداریم، چیز مخفی نداریم. این مصداق همدلی با مردم است؛ همدلی و هم‌زبانی که ما گفته‌ایم.» بر این پایه، برآنیم برخی فواید و مزایای آگاه سازی مردم از جزئیات مذاکرات را مورد بررسی قرار دهیم سپس خیرخواهانه از دولت محترم درخواست کنیم تا مردم را در جریان جزئیات مذاکرات قرار دهند.

مزایا و دلایل آگاه ساختن ملت ایران از جزئیات مذاکرات:

  • تحقق شعار «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» که مورد تاکید مقام معظم رهبری (دام ظله) است.
  • اعتماد و اطمینان بیش از پیش مردم به مسئولین.
  • نمایان کردن دروغگویی­ها و بد­عهدی­های طرف مقابل به ویژه آمریکا.
  • تعیین شدن مبنای مذاکرات بر اساس تفسیر تیم ایرانی.
  • پایداری بیشتر مردم در مقابل فشارها در نتیجه اعتماد بیشتر به مسئولین مذاکره کننده.
  • کمک و مساعدت نخبگان به مذاکرات و اعطای مشورت به آنها برای بهتر شدن روند مذاکرات و نیز رفع نواقص احتمالی که امکان دارد از نظر تیم محترم مذاکره کننده مغفول مانده باشد.
  • نمایان شدن یگانگی و یکپارچگی صدای حاکمیت در ایران و عدم اختلاف بین نظرات دولت و رهبری.
  • آگاه کردن جامعه بین­الملل از آنچه در مذاکرات می­گذرد و نمایش محق بودن جمهوری اسلامی در صورت به سرانجام نرسیدن مذاکرات و یا در صورت نقض عهدهای آمریکا در پایبندی به تعهداتش.
  • بار روانی که در صورت افشای فکت شیت ایرانی از سوی جامعه ایران و نیز جامعه بین­الملل ایجاد می­شود، مذاکره­کنندگان را کمک می­کند تا محکم­تر از قبل از حقوق خود دفاع کنند و آمریکا را از خواسته­های ظالمانه خود به عقب برانند و خواسته­های به حق ملت ایران را محقق کنند.
  • بهتر تبیین شدن اینکه آیا خواسته­ها و حقوق ملت ایران در مذاکرات هسته­ای محقق شده­است یا خیر.

با توجه به ادله­ای که در بالا ارائه شد این موضوع به ذهن متبادر می­شود که تبیین ابهامات برخی از عبارت­های بیانیه «لوزان» امری لازم و ضروری است که دولت محترم و انقلابی، و نیز تیم مذاکره کننده را که محققا زحمت زیادی را برای تامین منافع ملت ایران متحمل شده­اند را کمک می­کند تا در این مسیر موفق­تر و بهتر از سابق عمل کنند.

بر این اساس اعضای کانون دانش پژوهان نخبه بر پایه خیرخواهی و نُصح، این مطالبه مهم را از دولت محترم دارد که فکت شیت ایرانی را تدوین کند و مردم بزرگ ایران اسلامی به خصوص نخبگان را از جزئیات مطلع سازد تا همدلی و همزبانی ملت و دولت به عرصه عمل هم راه یابد.

از این طریق اعضای کانون دانش پژوهان نخبه از کلیه نخبگان و دانشجویان دعوت می کند که این مطالبه مهم و در حقیقت ” دعوت به همدلی و هم زبانی” را از دولت محترم و انقلابی و تیم مذاکره کننده، در شبکه های اجتماعی مطالبه کنند و نشر دهند تا گامی باشد برای کمک به دولت محترم و پیشرفت بیش از پیش جمهوری اسلامی ایران.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*