دسته عزاداری عاشورای ۹۲

بسم الله الرحمن الرحیم
مراسم باشکوه روز عاشورای کانون دانش پژوهان نخبه

اختتامیه ی دهه ی اول محرم هر سال ، با برگزاری دسته عزاداری روز عاشورای هیئت کریم آل طه علیه السلام زیبایی و شکوه یک دهه عزاداری را به خوبی در فضای عمومی جامعه نمایان می کند.
این مراسم از ساعت ۸:۳۰ صبح در محل هیئت آغاز شد و عزادارن بر سر سفره احسان اباعبدالله علیه السلام با صبحانه پذیرایی شدند. پس از صرف صبحانه قرائت زیارت عاشورا توسط ذاکرین اهل بیت گرما بخش محفل عزادارن بود.
پس از زیارت عاشورا اعضای کانون دانش پژوهان نخبه به دو دسته ی مجزا تقسیم شدند و هر دسته سربند و ذکر های خاص خود را تحویل گرفتنتد و به صورت سینه زنی وارد کوچه شدند.

مراسم باشکوه روز عاشورا
مراسم باشکوه روز عاشورا
مراسم باشکوه روز عاشورامسیر دسته ی عزاداری امسال یک فرق اساسی با سالهای گذشته داشت؛ عبور از درب منزل آقای مهدی توفیقی. کانونی عزیزی که مدتی است در بستر بیماری قرار دارد. سپس عزاداران با توقف بر درب منزل این ذاکر اهل بیت و خواندن روضه و توسل برای شفای ایشان و تمام مرضای اسلام دعا کردند.
مراسم باشکوه روز عاشوراپس از این توسل مسیر اصلی هر ساله از خیابان شهیدان خالقی پور ادامه یافت و به میدان بازار دوم نازی آباد رسید. حدود ساعت ۱۱:۴۵ بود که نوای اذان ظهر برخاست و همگی در نماز جماعت ظهر عاشورا به مولایشان حسین علیه السلام اقتدا کردند.
مراسم باشکوه روز عاشورا
مراسم باشکوه روز عاشورا
مراسم باشکوه روز عاشوراپس از نماز دسته عزادرای از خیابان شهید مشهدی بسمت حسینیه امام حسن مجتبی علیه السلام حرکت کرد و در مسیر ذکرهای دو دمه ی هرسال تکرار می شد.
در حسینیه نیز با هروله و سینه زنی مراسم ادامه یافت و میان این عرض ارادت ها برنامه مقتل خوانی نیز توسط حجت الاسلام روح الله رجبی برگزار شد و همه در ماتم سید الشهدا علیه السلام گریستند.
مراسم باشکوه روز عاشورااز نکات قابل توجه و برجسته ی این دسته ی عزاداری سر دادن شعار های انقلابی در طول مسیر بود. چیزی که این دسته ی عزاداری را به طور ویژه ای از دیگر دسته ها متمایز می کرد. شعارهایی از جنس انقلاب و همچنین از جنس امر به معروف و نهی از منکر. برخی از این شعارها : مرگ بر آمریکا ، مرگ براسرائیل، مرگ بر ضد ولایت فقیه ، خونی که در رگ ماست… ، وای اگر خامنه ای(حفظه الله) حکم جهادم دهد، خواهرم حجابت برادرم نگاهت، اشاعه فساد و بی حجابی سیاست کهنه ی آمریکایی، چادر حجاب برتر خوشنودی پیامبر و … 
مراسم باشکوه روز عاشورا
مراسم باشکوه روز عاشورا
مراسم باشکوه روز عاشورا


پایان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.