جمعه, ۲۷, اردیبهشت ۱۳۹۸

همایش سالیانه سال ۱۳۹۳ برگزار شد

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش پایگاه رسمی کانون دانش پژوهان نخبه؛ همایش سالیانه کانون دانش پژوهان نخبه و مراسم اهدای ۲۲ مدال المپیادهای جهانی و کشوری به مقام معظم رهبری به همراه رونمایی از مجموعه کتب تربیت کادر “برنا” (۲۰ سال تجربه فعالیت کانون ) با حضور سردار عزیز جعفری فرکانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دکتر علی اصغر زارعی نماینده مجلس شورای اسلامی، سردار ذوالقدر جانشین سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ، سردار ریوندی، سردار بیگدلی، میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، خانم دکتر مشیر مشاور شهردار تهران، فرماندهان و معاونین نواحی مقاومت بسیج و مسئولین مناطق آموزش و پرورش، جمعه ۱۵ اسفندماه در مرکز همایش‌های بین المللی شهید آوینی فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد.

این مراسم با قرائت قرآن توسط مهندس محمد جواد متولی دارای مدال برنز المپیاد فیزیک آغاز و با ارائه گزارش عملکرد یکساله کانون دانش پژوهان نخبه توسط مهندس جواد داور از مسئولین کانون دانش پژوهان نخبه و همچنین طلبه حوزه علمیه مشکات ادامه یافت.

جواد داور پس از ارائه گزارش های آماری از نتایج کسب شده در المپیادهای کشوری و جهانی، تعداد قبول شدگان دانش آموزان عضو کانون دانش پژوهان نخبه در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان، قبولی های کنکورسراسری، کارشناسی ارشد و دکتری سال گذشته و تعداد دانش آموزان و دانشجویان فعال در هر شعبه این مجموعه به تشریح برنامه های متنوع علمی، تربیتی، اردویی و… این مجموعه برای سنین مختلف در سال گذشته پرداخت.

وی به دستاوردهای کانون دانش پژوهان نخبه در سالی که گذشت پرداخت و اشاره کرد که به تازگی این مجموعه به عنوان اولین گروه جهادی دانش آموزی که به فعالیت های خارج از استان می‌پردازد به ثبت رسیده است.

12

در ادامه مراسم به دعوت مجری، حاج رحیم چهره خند شاعر و نویسنده دفاع مقدس و انقلاب اسلامی آخرین سروده هایش را در این حوزه برای حاضرین خواند:

جان خود را ما فدای حق مداری می‌کنیم

قنبرانه بیت حق را ما پاسداری می‌کنیم

ما غلام باغبان انقلاب مردمیم

گلشن سرسبز دین را آبیاری می‌کنیم

با ولایت رهسپاری می‌کنیم تا پای جان

حکم او را در بساط عشق جاری می‌کنیم

مفتخر هستیم که سر باز تو ایم خامنه ای

تحت امرت با ولایت رهسپاری می‌کنیم

هم رکابی با ولایت چون اساس دین ماست

ما سلحشورانه با تو سر بداری می‌کنیم

روز و شب در سنگر عشقت به سعی و کوشش‌ایم

تا شوی راضی زما هر لحظه کاری می‌کنیم

منتظر هستیم و در دریای عشقت غوطه ور

لحظه ها را صرف این چشم انتظاری می‌کنیم

با پیام جانفزایت روز و شب در راه دین

با اشارت‌های تو دشمن شکاری می‌کنیم

چون قرار دل ز دیدارت به سامان می‌رسد

بهر دیداری دوباره بی‌قراری می‌کنیم

در ربیع و در غدیر و ماه شعبان و رجب

ما هوای پاک دل‌ها را بهاری می‌کنیم

پیش تو در فاطمیه در محرم در عزا

بهر اهل بیت اطهر سوگواری می‌کنیم

یاعلی گفتیم و هستیم با علی تا عشق هست

قنبریم و بیت حق را پاسداری می‌کنیم

01

در ادامه، تقدیر از فعالین مجموعه، اساتید، معلمان، قبولی‌های کنکور سال گذشته و برگزیدگان علمی مجموعه برگزار شد و همزمان با ورود سردار عزیز جعفری، حجت الاسلام روح الله رجبی مسئول گروه گردآورنده مجموعه کتب تربیت کادر “برنا” که برگرفته از ۲۰ سال فعایت کانون در عرصه‌های گوناگون می‌باشد؛ زوایای گوناگون این ۸ کتاب تازه تالیف را شرح داد.

حجت الاسلام رجبی اعلام کرد:

نرم افزار جامع مجموعه های تعلیمی_تربیتی نخبه پرور از مبانی نظری و نقشه راه کلی شروع شده و پس از تشریح نظام مدیریت، نظام تربیت کادر ساز، نظام جذب و گزینش، نظام تعامل با خانواده، مدرسه و مسجد و نظام معرفت و تهذیب به نظام تعلیم می‌رسد و در آخر این مجموعه را به همه فعالان عرصه نظام آموزشی و تربیتی کشور هدیه کرد.

سپس نماهنگ‌هایی که در آن‌ها فعالیت‌ها و تاریخچه کانون به نمایش درآمده بود در سالن پخش شد و بلافاصله مجری سردار عزیز جعفری را به روی سن دعوت کرد تا به سخنرانی بپردازد.

سردارد عزیز جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت تربیت مدیر و مدبر انقلابی با توجه به شرایط کنونی کشور و شرح لزوم شبکه سازی و توانمندسازی نخبگان پرداخت و حمایت از آن ها را دغدغه و ظیفه همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی دانست.

وی همچنین به تقدیر از زحمات همه فعالان کانون دانش پژوهان نخبه پرداخت و این کانون را جزء مراکز اصلی و موفق تربیت و کادر سازی برای نظام جمهوری اسلامی دانست و به بازشماری ثمره این زحمات پرداخت.

پس از سخنرانی سردار عزیز جعفری قرعه کشی سفر زیارتی مشهد برای ۵ نفر از خانواده‌های اعضای این کانون توسط وی انجام شد و بلافاصله بخش اصلی مراسم برگزار شد.

مجری برنامه با دعوت از مسئولین لشگری و کشوری حاضر در سالن لیست همه کسانی که داوطلبانه مدال‌های المپیادهای جهانی و کشوری خود را به مقام معظم رهبری تقدیم کرده بودند را قرائت کرد و آن‌ها را هم به روی سن فراخواند.

پس از حضور همه بر روی سن مراسم با شکوه تقدیم ۲۲ مدال المپیادهای جهانی و کشوری به مقام معظم رهبری با تشویق شدید حضار و خانواده‌های حاضر در سالن برگزار شد و پس از قرائت متن اهدایی اعضای کانون دانش پژوهان نخبه توسط یکی از مدال آورندگان، این مدال‌ها به سردار عزیز جعفری به نمایندگی از مقام معظم رهبری تقدیم شد.

23

لیست تقدیم کنندگان به شرح ذیل می‌باشد:

سید محمد حسین سیدصالحی: ۲ مدال طلای المپیاد کشوری ریاضی، ۱ مدال نقره المپیاد جهانی ریاضی و ۱ مدال برنز المپیاد جهانی ریاضی.

محمد جواد شعبانی: ۱ مدال طلای المپیاد کشوری ریاضی، ۱ مدال نقره المپیاد کشوری ریاضی، ، ۱ مدال نقره المپیاد جهانی ریاضی.

مسعود شفایی: ۲ مدال طلای المپیاد دانشجویی ریاضی، ۲ مدال نقره المپیاد دانشجویی ریاضی.

علیرضا ظهری: ۱ مدال نقره المپیاد کشوری ریاضی، ۱ مدال برنز المپیاد کشوری ریاضی.

حسین میرزایی: ۱ مدال نقره المپیاد کشوری ریاضی.

محمد سبحان اسفندیار: ۱ مدال نقره المپیاد کشوری فیزیک.

میلاد چراغعلی خانی: ۱ مدال نقره المپیاد کشوری فیزیک.

سجاد کاظم زاده: ۱ مدال نقره المپیاد کشوری کامپیوتر.

علی پرویزی: ۱ مدال برنز المپیاد کشوری ریاضی.

حمیدرضا شجاعی: ۱ مدال برنز المپیاد کشوری فیزیک.

محمدحسین فرانی: ۱ مدال برنز المپیاد کشوری فیزیک.

مهدی فروزان نژاد: ۱ مدال برنز المپیاد کشوری فیزیک.

محمدرضا مستعان: ۱ مدال برنز المپیاد کشوری فیزیک.

در پایان مراسم اعضای کانون دانش پژوهان نخبه به رسم ادب و یادبود و به جهت قدر دانی از زحمات همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی از سه تن از مسئولین تجلیل به عمل آوردند. سردار عزیز جعفری، سردار قاسم سلیمانی و دکتر علی اصغر زارعی مسئولینی بودند که تندیس‌های یادبود کانون دانش پژوهان نخبه را دریافت کردند.

25

لازم به ذکر است که متن نامه اهدایی به همراه مدال‌ها به مقام معظم رهبری در ادامه قابل مشاهده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک رهبر جهان اسلام حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی

با عرض سلام و اظهار ارادت خالصانه و آرزوی سلامتی و طول عمر حضرتعالی از پیشگاه حضرت احدیّت.

سربازان کوچک شما در سنگرِ «کانون دانش پژوهان نخبه»، فرمان الهی شما مبنی بر جهاد در عرصه ها‎ی علمی و معنوی را با گوش جان شنیده و در صحنه ی عمل لبیک گفته اند، و با خدای خویش عهد بسته اند تا همه ی وجودشان را در جهت تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی نثار نمایند.

اماما

شما به ما آموختید: «هدف ملت ایران و هدف انقلاب اسلامى، ایجاد یک تمدن نوین اسلامى است» و«براى ایجاد یک تمدّن اسلامى ـ مانند هر تمدّن دیگر ـ دو عنصر اساسى لازم است:

یکى تولید فکر، یکى پرورش انسان» ، ما نیز هدف خویش را اولا دست یابی به تفکرات ناب اسلامی، تبدیل شدن به انسان‎های متفکر، مهذب، عالم و انقلابی و ثانیا پرورش این چنین انسان‎هایی در خیل عظیم سربازان شما قرار داده‎ایم تا آنها نیز این راه را ادامه دهند و به توصیه حضرتعالی که «خودِ این نخبه، نخبه ساز ونخبه پرور شود»*  جامع عمل پوشیم و بتوانیم «مسئله‎ی رعایت نخبگان و نگاه به نخبگان را به یک حالت شبکه‌اى در بیاوریم».

رهبرا

به رسم تجدید بیعت، تعدادی دیگر از مدال های المپیادهای علمیِ کشوری و جهانی خویش که بضاعت اندک ما در این راه است به محضر شریفتان تقدیم می کنیم.

همچنین نسخه اولیه ی نظام نامه جامع تعلیم و تربیت استعداد های برتر را در قالب هفت جلد کتاب هماهنگ به حضورتان عرضه می داریم. این مجموعه نمایی از اندیشه ها و تجربیات بیست ساله ی کانون دانش پژوهان نخبه در جهت تشکیل شبکه تربیتی نخبگان است.

هدیه کوچک ما را بپذیرید که از موری به پیشگاه سلیمان بیش از این بر نیاید.

عزیزا

در سال ۸۱ مجموعه ی کانون دانش پژوهان نخبه این توفیق را یافت که به زیارت حضرت عالی نائل شود. اگرچه ذائقه جان نسل گذشته ی مجموعه پس از ۱۳ سال هنوز از شیرینی شهد آن دیدار محظوظ است اما نسل جدید نخبگان ما در تمام این سالها بی تاب شرف یابی به محضرتان هستند…

همه‎ی امید ما به دعای خیر شما و وجه همتمان تحقق منویات حضرتعالی می باشد.

برایمان دعا کنید تا در پرتو مراقبه و تزکیه یِ نفس مستمر، مفتخر به دریافت مدال های افتخار آمیز حقیقی و عرشی و ملکوتی گردیم و روح توحید و بندگی بر شِراشِر وجودمان حاکم شود و هر قدم علمی ما با دو قدم تهذیب همراه باشد.

سربازان کوچک شما در سنگرِ

کانون دانش پژوهان نخبه

پایگاه بسیج شهید علم الهدی

۲ نظر

  1. سلام
    لطفا فیلم پخش شده از فعالیت های کانون که در همایش پخش شد را در سایت قرار دهید.
    با تشکر

  2. خوش به حالشون که تونستن اون چیزی بشن کهع آقا حفظه الله خواسته

    به ما هم دعا کنید تا ما هم مرضی خداوند و ولی و نائب ولی او قرار بگیریم

    التماس دعا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.