پنج شنبه, ۳, خرداد ۱۳۹۷

تلاش برای هدایت دیگران سبب تقرب جستن به امام حسین(ع)

آیت‌الله مصباح یزدی:
انحراف خواص جامعه را گرفتار ضد ارزش‌ها می‌کند/ نباید فریب ظاهر مدعیان ولایت را خورد

رییس مؤسسه امام خمینی(ره) : …امام حسین(ع) تنها به فکر هدایت افراد بوده و ذره‌ای برای منافع خود قدم بر نداشتند؛ ایشان خون دلشان را اعطا کردند تا مردم را از جهل نجات دهند، این نیت سبب شد که تمام انسان‌ها در طول تاریخ به ایشان احترام بگذارند؛ هدف امام حسین(ع) همان هدفی بود که امام(ع) خود بیان می‌کند
آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این‌که تقرب جستن به امام حسین(ع) با پیگیری اهداف ایشان محقق می‌شود، اظهار داشت: مگر می‌شود امام حسین(ع) از تلاش افراد برای هدایت دیگران خوشحال نشوند؟ ایشان هستی خود را برای این کار دادند، هر فردی با هر جایگاهی باید با قلم، بیان و دیگر مسائل به هدایت بپردازد.
خواص بزرگترین گنهکاران در انحراف جامعه هستند
وی تأکید کرد: پیام عاشورا و اربعین این است که ما نیز به دنبال چیزی برویم که امام حسین(ع) رفتند؛ امام حسین خود می‌فرمایند «من قیام کردم تا دین جدم را احیا کرده و امر به معروف و نهی منکر کنم»، یعنی احکام دین را پیاده کنیم، امام حسین(ع) برای دین قیام کردند، تلاش ما نیز باید هدایت افراد، نجات دادن آنها از انحراف و پیاده کردن اسلام باشد.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که کار خواص و عوام سبب انحراف دین از مسیر اصلی شد، بیان داشت: همه جا عوام جامعه شناخته شده هستند و کار آنها مبنای عقلانی بسیار قوی ندارد و غالبا توجه می‌کنند که بزرگان و ستارگانشان چه کار می‌کنند تا این‌ها نیز انجام دهند؛ گناه بزرگ برای خواص است.
نباید گول ظاهر افراد را خورد
آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: لشکریان عمر سعد نیز نماز می‌خواندند، ولی این‌ها دکان بود، فردی نماز را دوست می‌داشت که برای آن یک شب از دشمن فرصت گرفت؛ گول هر نماز خوانی را نباید خورد، فریب کسانی که ادعای اسلام، ولایت و دیگر مسائل را دارند نباید خورد، معیار پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) هستند، محک ما ائمه اطهار(ع) هستند؛ هر فردی پیرو این عزیزان است حق است، البته نباید گول ظاهری سازی را نیز خورد.
وی افزود: امروز آمریکا، داعش و دیگر شیاطین در عراق هستند، ولی با این وجود افراد زیادی به زیارت می‌روند، این‌ها مطمئن نیستند که سالم باز می‌گردند، ولی حتی برای کشته شدن نیز افتخار کرده و آماده هستند، چرا که فطرت هر فردی می‌پذیرد جان خود را برای فردی که جان خود را در راه خدا داده می‌دهد را بدهد.
رییس مؤسسه امام خمینی(ره) در پایان بیان داشت: پیام اربعین و عاشورا برای ما این است که آنچه از اسلام یاد گرفتیم را در عمل انجام دهیم، پیام عاشورا احیای احکام دین است، حضرت سیدالشهدا(ع) برای هدایت مردم جان خود را دادند و ما نیز باید همین کار را انجام دهیم.

(به نقل از رجا)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*