چهارشنبه, ۲, خرداد ۱۳۹۷

نخبه بصیر ۱۳(روز دانشجو یا روز دولت، خبر فنته هایی که در راه است)

اپوزیسیون حامی فتنه‌ هنوز براندازی حاکمیت اسلامی را دنبال می‌کند

خبرگزاری فارس: ‌فتنه بزرگی علیه علما در راه است/‌ اپوزیسیون حامی فتنه‌ هنوز براندازی حاکمیت اسلامی را دنبال می‌کند

وی بیان داشت: روحانیت در جامعه اسلامی و حاکمیت اسلامی همواره محور هدایت مردم در جامعه بوده است و قدرت حوزه‌های علمیه و علما نیز بر‌اساس همین محور است.سالک تصریح کرد: از علائم فتنه بزرگ که در آینده رخ خواهد داد و بسیاری از این علائم با اهداف فتنه ۸۸ مشترک است می‌توان به حفظ ظاهر اسلامی در دین برای مقابله با مرجعیت، مذهب‌ و هیئتی بودن در عین ترویج شعار جدایی دین از سیاست اشاره کرد.

وی یادآور شد:‌ اپوزیسیون حامی فتنه ۷۸، ۸۸ و فتنه آینده از خارج و داخل بر یک تفکر حرکت می‌کند و یکسان هستند و حرف اصلی آنها زدن روحانیت و در نهایت براندازی حاکمیت اسلامی است.

بذرپاش در مناظره با شکوری‌راد:فتنه‌ ۸۸ موجب اعمال تحریم‌های نسل سوم شد/می‌گویند تورم ۱۴ درصد است اما نرخ نان ۴۰درصد افزایش می‌یابد

خبرگزاری فارس: فتنه‌ ۸۸ موجب اعمال تحریم‌های نسل سوم شد/می‌گویند تورم ۱۴ درصد است اما نرخ نان ۴۰درصد افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی عصر امروز در برنامه مناظره‌ای که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علم و صنعت با حضور وی و شکوری راد برگزار شده بود، طی سخنانی اظهار داشت: پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ اتفاقی که نباید می‌افتاد، افتاد، اوباما پس از انتخابات کل مذاکرات هسته‌ای قبلی را کان‌لم یکن تلقی کرد و تبدیل به صدور قطعنامه ۱۹۲۹ علیه ملت ایران شد و سپس کنگره آمریکا قانون تحریم جامع علیه جمهوری اسلامی ایران را وضع کرد. بلافاصله تحریم‌های نفتی علیه کشور ما اتفاق افتاد و سپس بانک مرکزی تحریم شد.

وی با بیان اینکه بلایی که فتنه‌گران در سال ۸۸ بر سر ایران آوردند، تبدیل به اعمال تحریم‌های نسل سوم علیه کشورمان شد، گفت: اگر مذاکره‌کنندگان هسته‌ای با ۱+۵ موفق شوند همه تحریم‌ها را بردارند تازه به شرایط سال ۸۸ باز می‌گردیم.

وی با بیان اینکه ما چندین سال است این حرف‌ها را می‌گوییم، یادآور شد: مشکل ما قانونی است که نمی‌توانیم سر سفره مردم بگذاریم، می‌گوییم تورم شده است ۱۴درصد آن وقت قیمت نان را ۴۰درصد افزایش می‌دهیم، مشکل ما جریمه ۱۸هزار میلیارد تومانی کرسنت است.

روز دانشجوی متفاوت در دولت امنیتی ها/

لغو گسترده سخنرانی منتقدین در ۱۶ آذر؛ از شریعتمداری‎و رسایی تا نبویان و همسر شهید هسته‌ای/ انصراف ۵ اتحادیه دانشجویی از حضور در نشست نمایشی با حضور روحانی

گروه سیاسی – رجانیوز: هنوز یکهفته از اظهارات حسن روحانی در جمع مردم گرگان مبنی بر پایان دوران افراطی‎گری و فضای امنیتی نگذشته است که که اخبار مختلف از لغو گسترده برنامه های دانشجویی در دانشگاه های سراسر کشور بمناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو حکایت می کند.

مشخص است نیست علت نگرانی دولت و چهره‎های اصلی آن از حضور در جمع‎های دانشجویی و پاسخ به پرسش‎های دانشجویان چیست، اما آنچه واضح است این است که از ظاهرا دولتمردان دل خوشی از حضور در محافل دانشجویی ندارند.

لغو سخنرانی همسر شهید علیمحمدی و جایگزینی پزشکیان در دانشگاه هنر تبریز!

به گزارش سایت محلی زیتون،در این جلسه مقرر شد تا از دکتر پزشکیان نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی به عنوان سخنران دعوت به عمل آید!

لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه امیرکبیر

روز گذشته نیز رضا صراف معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به فارس گفت که مسئولان این دانشگاه برای حضور حسین شریعتمداری در این دانشگاه موافقت نکرده اند.

لغو سخنرانی رسایی در دانشگاه صنعتی قم

لغو سخنرانی پیام فضلی نژاد در دانشگاه اصفهان

لغو سخنرانی سید محمود نبویان در دانشگاه آزاد اراک

اما اخبار عجیب روز دانشجوی امسال به این موارد ختم نمی شود و در حالی که از چند روز قبل اعلام شد آقای روحانی به مناسبت ۱۶ آذر به دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهد رفت، مسئولان برگزاری برنامه و وزارت علوم، اعلام کرده اند که حاضران این نشست تعدادی از برگزیدگان! سراسر کشور خواهند بود و فضایی برای بیان دیدگاه برخی فعالان نیز فراهم خواهد شد.

همین طراحی عجیب برای جلسه رئیس جمهور و نمایشی بودن آن، موجب شده است تا اتحادیه های دانشجویی مختلف با صدور بیانه های متعددی اعلام کنند این نشست نمایشی و یک طرفه را تحریم کرده و در آن شرکت نخواهند.

اتحادیه انجمن اسلامی مستقل: برای دفاع از آزاداندیشی در مراسم ۱۶ آذر حاضر نمی‌شویم

دفتر تحکیم وحدت: دولت خود را طرفدار آزادی بیان می داند اما دو سال است حاضر به شنیدن حرف دانشجویان نیست

جنبش عدالتخواه: حضور روحانی در دانشگاه نباید برای عکس یادگاری گرفتن با دانشجویان باشد

جامعه اسلامی دانشجویان: چرا فقط نورچشمی های دولت می توانند مقابل روحانی صحبت کنند؟

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران: به احترام دانشجویان، از سخنرانی مقابل رییس جمهور خود داری می کنیم

شعار دانشجویان در ۱۶ آذر: «موسوی قاتل است»
خبرگزاری فارس: بسیج دانشجویی هم از حضور در مراسم ۱۶ آذر انصراف داد

دانشجویان با ورود رئیس‌جمهور به محل برگزاری مراسم روز دانشجو، شعار«موسوی قاتل است محاکمه‌اش واجب است» را سر دادند.

به گزارش تسنیم، مراسم بزرگداشت روز دانشجو(۱۶ آذر) دقایقی پیش با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران آغاز شد.

جدیدترین فساد بانکی روی مه آفرید و بابک زنجانی را سفید کرد/

تنها یکسال و نیم پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، روز گذشته از فساد بانکی جدیدی رونمایی شد که  سرجمع رقم آن بیش از مجموع بدهی بابک زنجانی و مه آفرید خسروی در دو پرونده فساد سال‎های اخیر است.

814459_558

به گزارش رجانیوز، رونمایی از ۱۲ هزار میلیارد تومان فساد بانکی در یکی از بانک‎های کشور که اتفاقا از بانک‎های به تازگی خصوصی شده بوده و پیوند ویژه‎ای با محافل خاص قدرت و ثروت داشته، آنهم در سال اخیر، خبری است که نمی‎تواند برای سیستم بانکی و اقتصادی کشور چندان خوشایند باشد، اما ظاهرا و بنا بر آنچه در روزهای اخیر زمزمه آن مطرح شده بود، این پرونده باز شده و افرادی نیز در این زمینه بازداشت شده‎اند.

حالا وزیر اقتصاد در نشستی خبری،  از این فساد عظیم رونمایی کرده و از کشف تخلف ۱۲ هزار میلیارد تومانی در شبکه بانکی در چند ماه پیش خبر داده و می‎گوید : پرونده قضایی برای این تخلف تشکیل شده است و عوامل آن دستگیر شده اند.

علی طیب نیا در نشستی با خبرنگاران با موضوع ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد اظهار داشت : بخشی از این موضوع مربوط به صدور ضمانت نامه ها بوده که از روی این پرونده‎ها ، سامانه صدور ضمانت نامه‎ها در سیستم بانک‎ها فعال شد که امکان صدور ضمانت نامه‎های جعلی را  سد می‎کند. البته ۱۲ هزار میلیارد تومان گردش فعالیت یک دوره مالی بوده و تقریبا همه وجوه به بانک برگشته است.

وی با اشاره به اینکه حدود دو سال پروسه زمانی فساد مذکور به طول انجامید، گفت: البته آسیبی از این موضوع به بانک و منابع سپرده‌گذاران وارد نشده است.

 

سطح مذاکرات نه تنها بالا نرفت پایین هم آمد/ «مشاور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا» مسئول مذاکره با ظریف شد!

133940

به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه از بروکسل، بخش دیپلماتیک اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد « فدریکا موگرینی تصمیم گرفت کاترین اشتون را به عنوان مشاور ویژه خود منصوب کند و وظیفه او تسهیل مذاکرات هسته ای با ایران است ».

از این پس کاترین اشتون انگلیسی به عنوان نماینده امور خارجی اتحادیه اروپا که نماینده گروه ۱+۵ را در مذاکرات بر عهده دارد در گفتگوهای آتی حضور خواهد داشت.به این ترتیب سطح دیپلماتیک مذاکرات ، از مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به سطح نماینده مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا کاهش داده شده است.

اما از سوی دیگر تیم مذاکره کننده ایرانی در بالاترین سطح دیپلماتیک و با سرپرستی و مسئولیت وزیر امور خارجه در مذاکرات هسته ای حاضر می شود. این در حالی است که تابستان سال گذشته، مقامات دولتی و رسانه‎های نزدیک به آنان ارتقای سطح مذاکرات از سطح معاونین به سطح وزرای امور خارجه را یکی از «دستاوردهای دیپلماسی دولت یازدهم» ذکر کرده بودند.

لس‌آنجلس تایمز: ما از «تمدید» بیشتر سود می‌بریم

لس‌آنجلس تایمز با اشاره به تعطیلی مراکز هسته‌ای، دستاوردهای ایران و ۱+۵ از مذاکرات را در کنار هم گذاشته و می‌نویسد حتی در صورت عدم توافق در مهلت جدید، بهتر است همین راه «تمدید» را در پیش بگیریم.

در ابتدای گزارش، نویسنده آمریکایی به دستاورد مذاکره برای طرفین می‌پردازد  و می‌گوید که مذاکرات وین برای غرب دستاوردی نداشت اما ایرانی‌ها توانستند در ازای کاستن از ذخائر اورانیوم خود، از شدت تحریم‌ها کمی بکاهند.
فاز اول بیداری اسلامی در بحرین به ثمر نشست
فاز اول بیداری اسلامی در بحرین به ثمر نشست/ دستور اوباما برای خروج ناوگان پنجم دریایی آمریکا از بحرین
پایگاه خبری “الوقت” نوشت: پیش از این در اوایل اکتبر گذشته (مهرماه)، “چاک هیگل” وزیر دفاع آمریکا که به سبب ناتوانی در حل بحران کوبانی سوریه از مقام خود برکنار شد طی نامه محرمانه‌ای به رئیس‌جمهور امریکا جمع‌بندی تیم بازرسی خود را به این شرح اعلام کرده بود: «روند تحولات بحرین و عدم توانایی دولت آل‌خلیفه در پایان‌دادن به اعتراضات رو به افزایش مردمی و یا رسیدن به توافق با آنان، محیط منامه را برای سرفرماندهی ناوگان پنجم ناامن کرده و هر گونه تردد نیروها در شهر با مخاطرات و موانع جدی مواجه کرده است.»
 وی در ادامه نامه‌ خود نوشته بود: «ادامه وضعیت فعلی در بحرین و در حالی که از نظر مردم این کشور، آمریکا مدافع دولت بحرین به حساب می‌آید، وقوع اتفاقات حاد علیه نیروها و تجهیزات نظامی ناوگان پنجم نظیر اتفاقاتی که در گذشته در “ظهران” علیه ما اتفاق افتاد و نمونه‌های دیگری هم در تحولات اخیر منطقه قابل اشاره است، دور از ذهن نیست.»
چاک هیگل در نهایت پیشنهاد کرده بود مقر ناوگان پنجم به نقطه مطمئن‌تری انتقال یابد. خبرهای بعدی بیان‌گر آن است که باراک اوباما، استدلال‌‌های هیگل را برای جابه‌جایی مقر ناوگان پنجم پذیرفته و دستور مکان‌یابی جدید را صادر کرده است.(مشرق)
نصف مناطق اشغال‌شده توسط داعش در عراق آزاد شد

منابع امنیتی عراق اعلام کردند گروه تروریستی داعش نیمی از مناطقی که ژوئن ۲۰۱۴ در حمله‌ای ناگهانی به عراق به اشغال درآورده بود را اینک طی حملات تهاجمی ارتش عراق از دست داده است.

خبرگزاری فارس: نصف مناطق اشغال‌شده توسط داعش در عراق آزاد شد+اینفوگرافی
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، برای سازمان تروریستی داعش جز نیمی از مناطقی که در تاریخ ژوئن ۲۰۱۴ م در عراق به اشغال در آورده بود چیز دیگری  نمانده است. این دستاورد مهم پس از پیروزی های مداومی است که نیروهای امنیتی عراق در جبهه های مختلف بدست آورده اند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*