دوشنبه, ۱, آبان ۱۳۹۶

اطلاعیه:اعضای کانون برای عضویت در پایگاه شهید علم الهدی مطالعه کنند

باسمه تعالی

با توجه به تغییر برخی قوانین بسیج در خصوص تبدیل عضویت اعضای عادی به فعال، لازم بود مواردی را به اطلاع دوستان عزیز کانون که عضو پایگاه شهید علم الهدی هستند، برسانیم. خواهشا مطالب را با دقت بخوانید و مطابق آن عمل فرمایید.

نکته مهمی که همه عزیزان باید مدنظر داشته باشند این است که اکثر امورات اداری و سازمانی مربوط به بسیجیان باید توسط خود عزیزان انجام شود. یعنی پایگاه هیچ مسئولیتی ندارد که پیگیر تشکیل پرونده یا صدور گواهی مقدماتی یا هرگونه امورات دیگر مربوط به اعضا باشد. دوستان اگر دغدغه کسر خدمت و این چیزها دارند شخصا باید برای انجام امورات بسیج شان اقدام فرمایند. البته تا جایی که مقدور باشد خدمتگزاران شما در پایگاه کمک خواهند کرد که کارها راحت تر انجام شود.

و اما بحث اصلی این مطلب موضوع تبدیل عضویت اعضای عادی و اعضای فعالی که فاقد پرونده هستند می باشد. همانطور که می دانید چند سالی هست که حداکثر کسر خدمت بسیج شش ماه می باشد که به ازای هر سال عضویت فعال در بسیج ۴۵ روز از مدت خدمت کسر می شود. یعنی برای گرفتن شش ماه کسری خدمت باید حداقل چهار سال عضو فعال بسیج بوده باشید. برای عضویت فعال هم شش ماه عضویت عادی لازم است. و اما اصل ماجرا این است که پایگاه علم الهدی چون شرایط خاصی دارد تقریبا با چند نوع مخاطب در عرصه بسیج مواجه است که اگر با جایگشت تغییر قوانین محاسبه شود تعداد حالات زیادی پیش می آید. حالا شما اول باید دقیقا وضعیت خودتان را مشخص کنید و مطابق آن عمل فرمایید.

 

۱- شما بر حسب تاریخ گذراندن درس دفاعی و میدان تیر در یکی از گروه های زیر قرار می گیرید:

الف) قبل از سال ۹۰ درس دفاعی را گذرانده و به میدان تیر اعزام شده اید. (تا دوره ۱۵ کانون این شرط را دارند)

ب) شما بعد از سال ۹۰ درس دفاعی را گذرانده و به میدان تیر اعزام شده اید.

 

۲- شما بر اساس وضعیت عضویت و داشتن پرونده در یکی از گروههای زیر قرار می گیرید:

الف) فعال دارای پرونده (کامل یا ناقص)

{شما مشکلی ندارید و سابقه شما در حال رد شدن است. فقط اگر لطف کنید نقص های پرونده تان را تکمیل کنید بهتر است. اگر هم نکردید هنگام کسر خدمت حتما باید این کار را بکنید}

ب) فعال بدون پرونده

ج) عادی دارای پرونده (کامل یا ناقص)

د) اصلا عضو نیستید

تبصره: اینکه شما در کدام دسته قرار می گیرید را می توانید از مسئول کانون خود جویا شوید. اسامی به تفکیک وضعیت به مسئولین هر کانون اعلام شده است.

 

۳- شما بر حسب داشتن کارنامه احراز صالحین هم دو دسته می شوید یا کارنامه را دارید و یا ندارید. البته ظاهرا در کانون کسی این کارنامه را ندارد. پس این یک قلم را همه فرض کنند که ندارند مگر اینکه بدانند که دارند.

 

و اما کارهایی که باید انجام دهید:

 

کلیه عزیزانی که عضو نیستند، عادی ها و فعالین بدون پرونده باید گواهی آموزش مقدماتی بسیج را داشته باشید. این گواهی به دو صورت قابل دستیابی است:

اول اینکه در دوره ده روزه آموزش مقدماتی بسیج که با رایزنی های انجام شده با ناحیه ابوذر برای پایگاه ما با مساعدت به مدت یک هفته و از ساعت ۶ تا ۸ در کانون نوزده برگزار می شود  شرکت کرده و گواهی آموزش مقدماتی بسیج را دریافت نمایند.

دوم اینکه مطابق دستور العمل زیر عمل کنند. تذکر این نکته ضروریست که در حال حاضر سیستم رسمی بسیج این روش ها را تاریخ گذشته می داند و ممکن است در آینده هرلحظه از رسمیت بیفتد. پس بهتر است هرچه سریعتر اقدام فرمایید.

 

۱-الف ۲-ب و ج) شما به مدرسه مراجعه کرده، گواهی آموزش دفاعی و میدان تیر را دریاف می کنید، سپس به بسیج دانش آموزی واقع در اداره آموزش و پرورش منطقه خود رفته، گواهی گلاسه آموزش دفاعی مقدماتی و میدان تیر را دریاف می کنید، سپس به معاونت عملیات ناحیه متبوع رفته (منطقه ۱۴ ناحیه شهید محلاتی منطقه ۱۵ ناحیه مالک اشتر منطقه ۱۶ ناحیه شهید رجایی منطقه ۱۸ ناحیه مسلم ابن عقیل منطقه ۱۹ ناحیه ابوذر همگی زیرنظر سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ و عزیزان منطقه ۲۰ ناحیه بسیج ری زیر نظر سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران) گواهی را مهر و امضا می کنید. سپس برای تشکیل پرونده و فعال شدن از تاریخ صدور گواهی مقدماتی با هماهنگی جانشین پایگاه و معاون نیروی انسانی پایگاه تشریف ببرید حوزه ۳۴۳ امام علی(ع). اگر بدون هماهنگی برید قطعا و یقینا هیچکس شما را به رسمیت نخواهد شناخت.

تبصره صفر: این روش به عنوان لطف حوزه و ناحیه به ما محسوب می شود و اگر یک موقع انجامش ندهند هیچ خرده ای نمی شود بهشان گرفت. ما هم تضمینی بر انجامش نداریم.

تبصره یک: منطقه مورد نظر منظور همان منطقه ای هست که مدرسه تان زمان دوم دبیرستان آنجا بوده است.

تبصره دو: در این روش احتمالا به یک مشکل برخواهید خورد و آن اینکه بسیج دانش آموزی به محض ورود به شما می گوید ما دیگه گواهی صادر نمیکنیم. ناامید نشوید و بگویید طبق اعلام سپاه کسانی که تا سال ۹۰ دفاعی را گذرانده و میدان تیر رفته اند را بسیج دانش آموزی باید گواهی کند. اگر باز هم نپذیرفتند تشریف ببرید ناحیه و بگید که بسیج دانش آموزی همکاری نمی کند. خودشان حل می کنند و گرنه طبق بند بعد عمل کنید.

تبصره سه: عزیزان منطقه بیست توجه کند که چون منطقه شان زیر نظر یک سپاه دیگر اداره می شود ممکن است هم از نظر ساه هم از نظر آمزش پرورش به مشکل برسند. در این صورت تشریف ببریند ناحیه ابوذردرخواست کنند که به آموزش پرورش منطقه ۱۹ معرفی شوند که کارشان پیش برود.

 

۱-الف ۲-د) با در دست داشتن دو قطعه عکس و یک عدد کپی شناسنامه تشریف بیارید کانون نوزده تا عضو عادی بشید و با طی کردن مراحل بند قبل عضو فعال شوید. با همان تبصره ها البته.

 

نتیجه گیری:

به هر طریقی شده گواهی دوره مقدماتی را طی این چند روز تهیه بفرمایید. وگرنه بعد از برگزاری دوره توسط ناحیه احتمال پذیرفتن گواهی برای فعال شدن بسیار پایین خواهد آمد. ضمنا دوره همین روزها برگزار خواهد شد. قبل از زمستان یک هفته در کانون نوزده از ساعت ۶ تا ۸٫ اگر نیایید برای فعال شدن باید یک سال دیگر صبر کنید. البته مسیر گواهی گرفتن همیشه باز هست ولی روش مطمئنی نیست. هر لحظه ممکن است عملی نشود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*