یکشنبه, ۳, تیر ۱۳۹۷

نخبه بصیر ۱۲

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار بسیجیان:
بنده با تمدید مذاکرات مخالف نیستم به همان دلیلی که با مذاکرات مخالف نبودم/چه توافق بشود و چه نشود اسرائیل روز بروز ناامن تر خواهد شد/ به اعتماد امریکا هیچ احتیاجی نداریم و برای ما اهمیتی ندارد /امام (ره) فرمودند: «هرچه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید»

رهبر انقلاب اسلامی، همراه شدن فکر و علم و منطق را با عشق و انگیزه های درونی، رمز حضور موفق بسیج در میدان های متنوع و گسترده عمل خواندند و افزودند: اولین و اصلی ترین پایه تفکر بسیجی که برگرفته از مبانی مستحکم دینی است، احساس مسئولیت انسانی و الهی در قبال خود و خانواده و جامعه و بشریت است.

ایشان افزودند: دومین پایه تفکر بسیجی که تکمیل کننده پایه اول و شرط لازم آن است، بصیرت و روشن بینی به معنای شناخت زمان و اولویت ها، شناخت دوست و دشمن و شناخت ابزار مقابله با دشمن، است.

…حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید براینکه احساس مسئولیت بدون داشتن بصیرت، بسیار خطرناک است، گفتند: برخی افراد، در دوران مبارزات قبل از انقلاب، و در سه دهه اخیر با احساس مسئولیت اما بدون بصیرت اقداماتی کردند که در نهایت به ضرر نهضت امام و انقلاب و کشور تمام شد.

نمونه‌ حزب‌الله لبنان این‌بار در عراق؛ سید حسن نصرالله عراق کیست؟

خبرگزاری فارس: نمونه‌ حزب‌الله لبنان این‌بار در عراق؛ سید حسن نصرالله عراق کیست؟ + فیلم

المانیتور در ادامه از شخصی به نام «سید هاشم الحیدری» صحبت می‌کند، فردی که جدیدا در سپهر سیاسی و نظامی عراق ظهور یافته و به خصوص در روز عاشورا و طی خطبه آتشین و غرای خود، چهره کاریزماتیک و مصمم خود را به رخ همگان کشید. وی گویی نسخه جدید از سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان است.

 خارج از گزارش پیش رو باید گفت، سید هاشم الحیدری شخصی است که شیخ «حسین المعتوق» از علمای برجسته کویت در وصف او می‌گوید: سید هاشم الحیدری مورد اعتماد کامل سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان است. او خود را سرباز سید حسن نصرالله و ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای می‌داند و گروه متبوعش هم جملگی از مریدان ولی امر هستند.

به گزارش این پایگاه تحلیلی آمریکایی، حزب‌الله لبنان نیز در آموزش این گروههای مقاومت شیعی در عراق سهم بالایی دارد. یک منبع نظامی در عراق به المانیتور می‌گوید، دهها کارشناس چریکی حزب‌الله به عراق آمده‌اند تا تاکتیک‌های جنگ با داعش را آموزش دهند، هیچ کسی همچون آن‌ها نوع جنگیدن با داعش را نمی‌دانند.(فارس)

ضرب و شتم دانشجویان انقلابی در دانشگاه اصفهان

نشست «واکاوی نقش جنبش دانشجویی در جامعه سیاسی ایران»، در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حاشیه‌هایی همچون ضرب و شتم دانشجویان و پخش کلیپی از سران فتنه همراه بود.

به گزارش فارس، طبق اعلام مجری برنامه قرار بود پیام ارسالی یکی از سران فتنه به مناسبت راه اندازی دو انجمن دانشجویی اصلاح طلب در آغاز این برنامه قرائت شود، که به محض اعلام اسم وی، برخی دانشجویان اقدام به دادن شعارهای مرگ بر فتنه گر و دانشجو بیدار است از فتنه گر بیزار است دادند که با واکنش دفعی و ضرب و شتم برگزار کنندگان برنامه و عوامل سازمان یافته جریانی خاص از بیرون دانشگاه مواجه شدند.
آمریکا خواستار بازدید از مراکز ساخت موشک ایران شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه «الرأی» کویت مدعی شد که آمریکا از جمهوری اسلامی ایران خواسته است که اجازه بدهد از کارخانه‌های نظامی این کشور بازدید کند.

 این روزنامه کویتی به نقل از این منابع که به هویت آنان اشاره نکرد، نوشت که «آمریکا و شرکای اروپایی آن، از جمهوری اسلامی ایران خواسته‌اند که اجازه بدهد -نه فقط هسته‌ای- بلکه از کارخانه‌های تسلیحات نظامی نیز بازدید کنند».
…الرأی افزود که به هنگام مذاکرات اخیر هسته‌ای در وین، اعلام شد که حزب‌الله لبنان به موشک‌های نسل سه «فاتح-۱۱۰» که می‌تواند هر نقطه‌ای از اسرائیل را بزند و خطایی در حد ۵ تا ۱۰ متر دارد، تجهیز شده است؛ این خبر یعنی حزب الله در -هر جنگی احتمالی- علیه ارتش اسرائیل، به برتری نوعی دست پیدا کرده است.
المنار گزارش داد:
حقایقی ناشنیده از حضور سردار قاسم سلیمانی در عراق/ اوباما: کاش فرمانده‌ای مثل او داشتم

خبرگزاری فارس: حقایقی ناشنیده از حضور سردار قاسم سلیمانی در عراق/ اوباما: کاش فرمانده‌ای مثل او داشتم

وبگاه شبکه المنار طی گزارشی از حقایق ناشنیده قابل توجهی از نقش این سردار ایرانی در عراق، پرده بر می‌دارد.

قاسم سلیمانی در بغداد

منابع مطلع به شبکه المنار گفته‌اند، ساعاتی پس از خبر سقوط موصل، هواپیمایی در فرودگاه بغداد نشست که حامل فردی بود به نام «قاسم سلیمانی» و به همراه وی چندین فرمانده نظامی ایرانی و لبنانی نیز حضور داشتند.

در بغداد، فرماندهان گردان‌های مقاومت عراقی منتظر این گروه تازه از راه رسیده بودند، گردان‌هایی چون «عصائب الحق»، «سپاه بدر»، «حزب‌الله عراق»، «سیدالشهداء (ع)» و «امام علی (ع)» شخصی را می‌خواستند که بتواند تاکتیک‌های جنگی و اداره میدانی را بر عهده بگیرد. ارتش عراق نیز شالوده منظمی نداشت.

پس از رسیدن سلیمانی به بغداد، به سرعت مراکزی برای استقبال از داوطلبان مبارزه با تکفیری‌ها شکل گرفت و پایگاههایی برای آموزش آن‌ها آماده شد.

‌مبارزین عراقی به خبرنگار المنار گفته‌اند، در جریان آزادسازی مسیر سامرا – بغداد، سردار سلیمانی در کنار ما می‌جنگید و هرچه اندازه فرماندهان گردان‌ها از وی خواهش ‌کردند تا مراقب خود بوده و به عقب بازگردد، وی اعتنایی نکرد و مانند یک سرباز در کنار ما بود.

… فرمانده سپاه قدس ایران با آرامش خاطری نیز که دارد قوت قلب بالایی به مبارزین عراقی می‌دهد، وی نماز خود را در اول وقت در میدان جنگ می‌خواند و سلوک وی نیز حامل آرامش است.

…در تمام نبردهای سنگین، فرماندهان عراقی به حضور و پشت‌گرمی سردار سلیمانمی احتیاج دارند و تصاویری که از وی در مناطق مختلف درگیری به بیرون درز یافته است، «باراک اواباما» رئیس‌جمهور آمریکا را مجبور کرد تا در دیدار با میهمانان عراقی خود بگوید: این فرد (اشاره به تصویر سردار سلیمانی) دشمن من است…. اما ای کاش میان افسران خود، فردی شبیه او را داشتیم.

تحلیل المونیتور از عکس های منتشر شده سردار سلیمانی:

تصاویر سلیمانی حاوی پیام هایی برای داخل و خارج ایران در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است.در داخل ایران، این تصاویر سعی دارد به مردم ایران این پیام را بدهد که سیاست‌های ما در منطقه درست و موفق بوده است؛ پیامی که می‌خواهد به جامعه ایرانی بگوید، این است که به نظام اعتماد کنید و در برابر مشکلات مربوط به پرونده هسته‌ای و ارتباط با خارج صبر پیشه کنید تا اهداف انقلاب به طور کامل محقق شود. در سطح منطقه‌ای نیز، ایران می‌خواهد از نقش خود به صراحت و وضوح سخن بگوید، نقش سلیمانی این پیام را دارد که ایران با موفقیت و صداقت در منطقه عمل می‌کند و دیگران از جمله ائتلاف آمریکایی این صداقت را ندارد.

خط سیر تحولات خاورمیانه را ایران مشخص می‌کند

روزنامه سعودی چاپ لندن معتقد است موفقیت و نفوذ بی‌نظیر ایران در منطقه غرب آسیا محصول سیاست‌های ویژه جمهوری اسلامی است.

روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات در یادداشت تحلیلی خود نوشت: ایران با بهره‌برداری از فرصت‌ها، خط سیرتحولات خاورمیانه را تعیین می‌کند. این کشور از چند دهه قبل خط سیر تحولات منطقه را در ابعاد مختلف روابط منطقه‌ای و روابط بین‌المللی کشورهای این حوزه تعیین می‌کند؛ واقعیت این است که ایران در تمام مدت سال‌های پس از پیروزی انقلاب، از تمام فرصت‌های طلایی که در اختیار داشته، بهترین بهره را برده است.(کیهان)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*