جمعه, ۲۸, دی ۱۳۹۷

کتاب “مقتل مطهر”

بسم الله الرحمن الرحیم

گر می برندت واصلی     گر می روی بی حاصلی

ماهها بود که آرزو می کردم تا مجالی پیدا کنم تا از طریق کتابت، که عادت جاریۀ علمای شریعت و سالکین طریقت است، به نحوی از انحاء، عشق فطریم را به ساحت آن انوار مقدّسه علیه السلام اظهار کنم و ران ملخی را به دربار سلیمانی آن ذوات مطهّره علیه السلام برده باشم، شاید قبول افتد و به گوشۀ چشمی نظر فرمایند و جان زنگار گرفته ام را جلا و دل آلوده ام را صفا و قلب بیمارم را شفا دهند و مس وجودم را با اکسیر نگاه خود کیمیا کنند.

به نظرم آمد که یکی از نادر چهره های علمی و اسلامی، که در زمینه های متفاوت سخن گفته و کلمات او از استحکام و اتقان خاصی برخوردار می باشد و دارای آثار بسیار متنّوع و متکثّری است، عالم ربّانی و حکیم الهی علّامه شهید آیه الله مطهری «اعلی الله کلمته» می باشد.

و تا آنجائی که حقیر می دانم، کتاب مستقلّی در ذکر مصائب اهل بیت علیه السلام  از آن فرزانه دوران، منتشر نشده، چه بهتر که این موضوع را در کتابهای آن متفکّر بزرگ دنبال کنم.

ابتدا همه کتابهائی که از استاد شهید تا آبان سال ۱۳۶۸ ه ش منتشر شده بود مورد مطالعه اجمالی قرار داده و روضه هایی که حاصل بیان و بنان آن شهید فرزانه بود فیش برداری کردم و سپس همراه با تحقیقاتی، به شکلی که مشاهده می کنید، به رشتۀ نظم و تحریر در آمد و خدای سبحان را بر این توفیق، سپاسگزارم

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.