شنبه, ۲۹, دی ۱۳۹۷

جارچی ۴

بسم الله الرحمن الرحیم

در این جارچی باید یه تبریک ویژه بگیم به مسئولین سایت کانون برای این همه دموکراسی در بخش نظرات جارچی قبل که با این عملکرد ثابت کردند آزادی اندیشه با بعضی چیزا هم میشه!!

و یه تشکر کنیم از همه دوستانی که انتقاد های سازنده می کنن و هم از دوستانی که با پیام هاشون از ما حمایت می کنن.

جارچی 4
جار اول

در ابتدای این جارچی یه تشکر آبدار و مجلسی باید داشته باشیم از حاج آقای کانون مون که با تذکرات بجاشون نشون دادن چقدر دقیق و بروز مطالب سایت رو می خونن و از مشتری های پر و پا قرص جارچی هستن.
دراین جار باید یه تکمله بزنیم به جار اول هفته ی قبل که در مورد تکمیل ظرفیت ارشد بود. در این هفته متوجه شدیم دوتا دیگه از رفقامون هم در دانشگاه مالک اشتر قبول شدن.

آقای علیزاده مهندسی شیمی و آقای عزیزآبادی مهندسی پلیمر و هر دو روزانه. آقا مبارکه! ایشالا دکتراتون.این خیز بلند دانشجویان کانون بسمت مدارج علمی بالاتر رو به فال نیک می گیریم و توجه شما رو به جار بعدی جلب می کنیم!

(حواشی ثبت نام برخی رفقا، در دانشگاه هم شنیدنی است؛ مطلع هستید که بعضی از دانشگاهها برای ثبت نام دوره ارشد، یه مرحله مصاحبه دارن. شنیده شده که آقای الف با خودش رساله حضرت امام همراه داشته و تا لحظات آخر قبل از مصاحبه داشته احکام می خونده! از اون بدتر آقای میم بوده که در کاغذهای کوچکی نکات احکامی و اعتقادی رو نوشته بوده و با خودش مرور می کرده! خدا برکت بده به این مصاحبه ها که باعث میشه حداقل یه بار به طور جدی اصول و اعتقادات دوستان به چالش کشیده بشه و برا یه بارم که شده احکام مبتلا به شون رو کامل مطالعه کنن!

خبر موثقی هم در دسته که آقایونی به دنبال راهی برای اثبات کردن دائم الوضو بودن شون به فرد مصاحبه گر می گشتن که …!!!)


جارچی 4
جار دوم

این روزها از ژنو زیاد گفتند و شنیدیم؛ اما بشنوید از تاثیر این مذاکرات و اون توافقنامه بر اوضاع داخلی کانون!

با انتشار خبر توافقنامه ای که در ژنو انجام شد؛چه در امتیازاتی که دادیم و چه در امتیازات بیشتری که ندادیم(قضیه ی تیم فوتبال کلاه قرمزی وتیم فامیل دوره که فامیل جان گفت: بازی موفقیت آمیزی بود، ما می تونستیم ۷۰تا گل خورده باشیم،به خاطر نامساعدی زمین وشرایط چیز باعث شد که ما ۳۵تا بیشتر نتونیم بخوریم!!) موجی از شور و شعف در فضای داخلی کانون و در بین دانشجوها و گاها دانش آموزان افتاد که وصف نشدنی بود! و این خوشحالی به حدی بود که درخواست دادن یه بار دیگه همه با هم بگیم: روحانی مچکریم! چرا که خیلی از دوستان تکلیف خودشون رو دونستن!

حتما می پرسید چه تکلیفی؟! جواب سوال خیلی راحته؛ با توجه به توافقنامه ی ژنو و امتیازتی که دادیم و گرفتیم، بیشتر دانشجوها باری رو که قبلا بر دوش خودشون احساس میکردند دیگه احساس نمی کنن و تکلیف ازشون ساقط شد.باز می پرسید چطور؟

یکی از بند های این توافقنامه میگه که سایت های فردو و آب سنگین اراک باید تعطیل بشه پس بدین سبب دوستانی که رشته های مهندسی هسته ای، فیزیک هسته ای، پزشکی هسته ای و … رو می خونن دیگه نیازی نیست بخونن! چون کشور نیازی نداره! برن بزنن تو کار آزاد!

یه بند دیگه میگه که ما حق استخراج و تغلیظ تا ۵ درصد هم نداریم؛ پس آقایونی که مهندسی معدن، متالورژی و … میخونن هم تعطیل. برن علوم انسانی بخونن که نیاز کشوره!

بند بعدی میگه برداشتن تحریم نفت به این صورت که مشتری با کشتی های خودش بیاد و نفت خام ببره، پس در اینصورت هم برو بچه های مهندسی شیمی،پلیمر ، نفت ،کشتی سازی و … دیگه تکلیفی ندارن! خیالشون راحت باشه ، نفت میدیم و هرچی بخوایم میاریم. به نظرم شما برید راننده آژانس بشید چون افراد آژانس انرژی اتمی قراره هر روز بیان ایران و برن! میگن کارش خوبه ، آقای البرادعی که تو آژانسه میگفت راضیه!!

یه بند دیگه راجع به واردات قطعات هواپیماست که با این بند هم دوستان مون در مهندسی هوافضا، مکانیک ،پرواز و… باید بزنن بغل. بندی هم از آزادسازی واردات خودرو گفته که مهندس های مکانیک، برق،رباتیک،مواد و … دیگه احساس تکلیف نمی کنن! به نظرم این دوستان هم برن جلوی در نطنز و فردو آدامس و تخمه و پسته و این چیزا بفروشن! رفت و آمد آژانسی ها زیاده و فروش عالی!

کلا خیالمون راحت شد از همه چیز. ما هم دیگه جار نمی زنیم و میخوایم بریم برا ماشین های آژانس جار بزنیم! ” بدو بدو فردو دو نفر!”


جار سوم

خبرهای خوب و مختلفی از فعالیت کانون های گوناگون به گوش می رسه که هر کدام برای خودش یه دست مریضاد داره. مثلا از کانون ۱۶ شنیدیم که دوره ۲۱ ایهاشون کلاس های ایده و ساخت داشتند و همشون تونستن بالن بسازن و هوا کنن. خبر دیگه از ۱۶ اینکه بچه های دوره ۲۰ هم جشن تکلیف داشتند و کلی هم بهشون خوش گذشته. و اما از ۱۹ هم خبر رسیده که دانش آموزاشون در رقابت های روزنامه دیواری هستند و دارن خلاقیت هاشون رو به رخ هم می کشن. جلسات حیات طیبه منطقه ۱۹ هم به قوت خودش ادامه داره و دوستان علاقه مند می تونن استفاده کنن. از کانون ۱۴ هم خبر رسیده که در صدد جذب دوره ۲۲ هستن با مسئول دوره ش! ایشالا جور میشه.


جارچی 4
جار چهارم

یه تشکر ویژه هم از تیم فوتبال ساحلی کشورمون باید داشته باشیم که قهرمانی با دست خالی و پای برهنه رو به همه آموختند. اصلا این انقلاب، انقلاب پا برهنگانه. و یه تشکر آبدار هم از تیم والیبال کشورمون که به یاد جام جهانی ۹۸ ، آمریکا رو ۲ – ۱ (در امتیاز ها) بردند و ۲تای ۹۸ به ۲تای ۲۰۱۳ چسبید. بچه ها مچکریم!
در پایان از دوستانی که ما رو حمایت کردند و با انتقادهاشون راهنمایی، تشکر می کنیم و بهشون میگیم “بکوب لایکو” و برای همه ی کسانی که با این بخش مخالفند از خداوند منان طلب صبر و اجر داریم! در آخر از همشون می خوایم «تو روخدا نون ما رو آجر نکنید!» بچه ها مچکریم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.