پنج شنبه, ۳, خرداد ۱۳۹۷

به دلیل کمبود بودجه؛ پروژه به آب انداختن کشتی تحقیقاتی به تعویق افتاد

رئیس مرکز ملی اقیانوس شناسی گفت: کشتی تحقیقاتی اقیانوس پیما به دلیل کمبود بودجه به تعویق افتاد و پیش بینی می شود در صورت تامین بودجه تا پایان امسال راه اندازی شود.

وحید چگینی از آخرین وضعیت کشتی اقیانوس پیما به خبرنگار مهر گفت: ساخت کشتی اقیانوس پیما، برای تجهیزات قبل از راه اندازی به ۶ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد.

وی با بیان اینکه بودجه پیش بینی شده پنج سال پیش برای ساخت این کشتی کافی نبوده، اظهار داشت: پیش از این قرار بود که با بودجه ای ده میلیاردی این کشتی اردیبهشت ماه  امسال  تحویل  داده شود ، اما با توجه به افزایش هزینه های داخلی، ساخت کشتی اقیانوس پیما به تعویق افتاده و نیاز به بودجه دارد.

چگینی با توضیح اینکه معاونت علمی و فناوری ۲۰ میلیارد تومان در ساخت کشتی اقیانوس پیما مشارکت داشته است،خاطر نشان کرد: بخشی از بودجه ساخت کشتی اقیانوس پیما بر عهده معاونت راهبردی و بخش دیگری توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: علاوه بر کمبود بودجه، ساخت شفت و پروانه که شامل بخشی از سامانه رانش کشتی است و با مشکل روبرو شده در حال بررسی است تا در صورت رفع این مشکل، بر روی کشتی نصب شود.

رئیس مرکز ملی اقیانوس شناسی در ادامه گفت: کشتی اقیانوس پیمای ساخت داخل به دلیل اینکه برای اولین بار است در کشور ساخته می شود، مشکلات خاص خود را دارد.

وی اعلام کرد: برنامه زمانی جدید سازمان صنایع دریایی که برای ساخت کشتی اقیانوس پیما پیش بینی شده این است که کشتی تا پایان امسال ساخته و راه اندازی شود.

به گزارش مهر، پیش از این مسئولان از تست اولیه این کشتی در شهریورماه خبر داده بودند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*