دوشنبه, ۲۷, خرداد ۱۳۹۸

جارچی ۷

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر همه ی جارخوانان عزیزمون 
در ابتدا یک تبریک ویژه به همه ی دوستان عزیزمون به جهت ایام ولادت دردانه ی عالم حضرت محمد مصطفی(ص) و رئیس مذهب تشیع حضرت امام صادق(ع). ان شاالله رهروان حقیقی آن بزرگان باشیم.
و یه تشکر قوی از همه ی دوستان که با کامنت های بسیارشون در جارچی ۶ رکوردی در تاریخ کامنت گذاری ثبت کردن! بیشترین بازدید و بیشترین کامنت!
از دست و زبان که برآید، کز این همه کامنت به درآید!!
ایول به همه ی کانونی ها که در یه حرکت تونستن رکورد بعضی از برنامه های پرمخاطب تلویزیون رو بزنن! ولی من یه سوال دارم؟ چرا وقتی دوستان از کامنت های زیاد جارچی تعریف می کنن آقای ادبی می خند!!! 
ابر و باد و من! و خورشید و فلک در کارند، تا کامنتی بگذاری و سری گرم بکنی!
یه معذرت خواهی مختصر هم باید بکنیم به جهت دیر شدن این جارچی که امیدواریم به بزرگی خودتون کوچکی تقصیر ما رو نبینید! 
کَرَم بین و لطف خوانندگان، که دیر جارچی کرده است و او شرمسار!!
جارچی 7
جار اول
پس از بررسی های دقیق و موشکافانه ی تاریخی و فراگرفتن علم رجال و درایه و این چیزا، جارچی توانست حدیثی بیابد که هم از حیث سند و هم از بعد معنا بسیار محکم و مرتبط با جارچی است و توصیه به خواندن جارچی میکند!! عجب!! حدیث در توصیه به خواندن جارچی؟! بله ، تعجب نکنید؛ قول میدم همه تون هم بلدید؛ حدیث اینه:
“اول جار ، ثم الدار”!!! یعنی : اول به جارها برس (بخونید) بعد به بقیه دار (دنیا) برس!
داشتی حدیثو؟! اگه خوشت اومد بکوب لایکو!
جارچی 7
جار دوم
به به! ایام ایام شادی و سرور و بزن و بوووووووقه! در ابتدای کار باید به دو تا از دوستانمون که به اذعان کارشناسان فرهنگی ، جارچی با جارهای جذابش درباره ازدواج و بچه دارشدن و اَپلای کردن و سوئیچ ماشین و … تونسته روشون تاثیر بزاره و گولشون بزنه و بفرست شون پای سفره عقد تبریک بگیم.
یکی از دوره ۹ و دیگری از دوره ۱۱. تبریک ویژه به آقای شریفی و تبریک ویژه تر به آقای نیک نفس به خاطر این همه جرأت و صلابت و غیرت و همت و بقیه ی قافیه ها!!! ایشالا خوشبخت بشید و پا به پای هم همسفر بهشت باشید.
اینم بگم که بقیه دوستان از سالهای پایین تر یه وقت هوس این چیزا به سرشون نزنه! آقا به خدا ازدواج کردن یه سری حداقل ها رو می خواد. نه حداقل های مادی بل حداقل های عقلی و فهمی و درکی و صبری و …! نکنه یه وقت ….!!! نکنه! 
جارچی 7
جار سوم
ببینید کی اینجاس! چه بچه ی خوشگل و گوگولی مگولی ای! جانم جانم گریه نکن عموجون! اینا بچه های کانونن ، ترس نداره که! بچه ی آقا رضاست. خدا براش حفظ کنه.
آقا رضا از دوره ۱۱ بابا شد. آی اونایی که الان ۵،۶ ساله ازدواج کردید و بابا نشدید، با شما هستم، بله با شما، البته شما نه ، بغل دستی ت! بله. بشتابید. (دیگه طرح های تشویقی هم نیست که آدم ترغیب شه! الان ۵ قلو هم بیاری کسی بهت نگاه نمیکنه! روحانی مچکریییییم!) حاج رضا مبارک باشه پا قدمش. ایشالا خدا برکت به زندگیت بده.

جار چهارم
در جارچی قبل فرصت نشد که از خاطرات کربلایی ها بگیم. کربلا رفتن دوستان هم داستان داره، شنیدنی! 
داستان از اینجا شروع میشه که بچه ها با توجه به گروه سِنی شون (گروه سِنی الف، ب، ج…!) به چند گروه ۷-۸ نفره تقسیم میشن و قرار میزارن اعضای گروه تا پایان مسیر با هم باشن. گویا همه دوستان رو ۲۰ کیلومتری! (حالا بعضی از عرب ها از ۴۰۰ کیلومتری راه افتاده بودن! این همه هم قمپز در نمی کردن!)کربلا پیاده می کنن و میگن بقیه شو خودتون برید.(یکی نبود بگه دیگه بقیه نداره؟!)
گروه ها شب استراحت می کنن و جوگیرانه ساعت ۳ نصفه شب راه میفتن. 
موحدی روایت می کند: “ساعت حدود ۴ صبح بود، در حال پیاده روی و خواندن(تف به ریا!) نمازشب بودم که دیدم دوره دوازدهی ها مثل هُووَخ شَتَره از کنارم رد شدن و جلو زدن. از خودم نا امید شدم!”
جارچی 7
علیزاده راوی بعدی روایت میکند:” ساعت حدود ۱۰ صبح در یکی از موکب ها دیدم که همون جلوزن ها از فرط خستگی خوابیدن!”
ورمقانی با عرق شرم می گوید:” وقتی چشمامو بازکردم، ساعت حدود ۴ بعد از ظهر بود!”
و همین قصه ،نقطه عطفی بود در پراکندگی دوره ۱۲ ایها.
میدونید که آقای نوری از دوره ۱۳ مسئول کوچینگ دوستان از عقب بوده تا کسی جا نمونه؛ یکی از نوری پرسید چی شد که اینقدر زود موهای شما سفید شد؟ اولش گفت:”ارثیه! ” اما وقتی دید رفیق مون سیریش شده و موی دماق، سه مرتبه گفت ” دوره دوازدهی ها، دوره دوازدهی ها، دوره دوازدهی ها !!”
و خلاصه اینکه تنها دوره ای که سالم و بدون تلفات (ویا با تلفات کم!) به کربلا می رسه ،گویا دوره سیزدهی ها بودن.
به استناد خبرگزاری جارنا تعدادی از دوره دوازهی ها در عصر اربعین به کربلا می رسن و خودشون رو قاطی مومنین می کنن.
اما شواهدی در دست هست که تعدای از دوره دوازدهی ها هنوز در حال پیشروی هستند و گویا آخرین بار در حوالی مرزهای مصر باستان دیده شدند! از یابندگان درخواست می شود پس از یابیدن این عزیزان آنها را در رابطه با اتمام اربعین توجیه کرده و به آغوش گرم کانون باز گردانند و از مسئولین کانون ها مشتلق دریافت کنند!

جار پنجم
این روزا اردوی های علمی دانشجویی و بعضاً دانش آموزی در کانون ها رونق خاصی داشت. بعضی از کانون ها مثل کانون ۱۴(بخوانید ۱۵) و ۲۰ با تعداد خوبی از دانشجوها کار اردو رو شروع کردن و محفل خوبی برای درس خوندن فراهم. نتایج کار هم در نمرات شون دیده شد.دانشجوهای بزرگتر از اردوی علمی کانون ۱۴ استقبال خوبی کردن و به قول معروف این ۱۰، ۱۵ روز رو اونجا جا پهن کرده بودن. اینها باعث دلگرمی اعضای کانونه و تألیف قلوب شون.
جارچی 7
جارششم 
چه شود اردوی مشهد! ایشالا با هماهنگی های بعمل آمده سه شنبه راهی کوی رضاییم. جمع بزرگای کانون جَمعه! برنامه های مختلفی هم تدارک دیده شده مثل سالن فوتبال، پارک آبی ، پدیده شاندیز، الماس شرق، طرقبه و … البته زیارت هم اگه وقت شد حتما در دستورکار اردو هست!!! اگه وقت شد! (می دونید که دوران، دورانِ روحانی مچکریییم دیگه؟)

جار هفتم
اردوهای دانش آموزی ای در این ایام برگزار شد که اردوهای خوبی از آب دراومد. اردوی کانون منطقه ۱۶ برای اعضاش در اردوگاه چمران و اردوی کانون۱۴ برای دوره ۱۹ ایهاش در دماوند.
به استناد اخبار واصله از دماوند، اردوگاه بچه های ۱۴ای هتل گزارش شده به قسمی که در یک ساعت ابتدایی ورود دانش آموزان به اتاق ها هر دانش آموزی نوبتی حدود یک ربع روی تخت خواب ها بپر بپر می کرده!! تا ذوق دونی خود را تخلیه نماید! ایشالا اگه عکس هاش برسه ، براتون رو سایت می زاریم تا فک تون با آسفالت مماس شه!
درضمن جا داره اینجا یه تشکر مجلسی هم بکنیم از انجمن اولیای کانون منطقه ۱۴ که زحمت هماهنگی اردوگاه رو کشیدن و تقریبا برای کانون رایگان تموم شد. خصوصا آقای شایان که تا پایان اردو ما را همراهی کردند. روحانی مچکریییییم!!! (چه ربطی داشت؟! ربط داره عزیز من، ربط داره؛ وقتی برای راهنما زدن جدیداَ نیسان ها، همه با هم میگن روحانی مچکریم، این یعنی تشکر نداره؟)

یادگاری
هرچی التماس شما رو میکنیم که از دوره هاتون برامون عکس بفرستید ، ما رو تحویل نمی گیرید. باز مجبوریم یه عکسی از بایگانی جارچی در بیاریم و براتون بزاریم. البته ۴ تا عکس در قالب یه عکس در اومده. گوشه پایین سمت چپ هم دو.ره ۵ ایها هستن که نگید فقط دوره ۸ ای می زاریم.

جارچی 7

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.