یکشنبه, ۳, تیر ۱۳۹۷

حمله هکرهای چینی به امریکا / اطلاعات پزشکی ۴ میلیون نفر لو رفت

اطلاعات پزشکی و خصوصی حدود ۴٫۵ میلیون نفر در امریکا توسط هکرهای چینی و در یک حمله سایبری به سرقت رفت تا آتش تنش میان امریکا و پکن بیش از پیش شعله ور شود.

به گزراش خبرگزاری مهر، یکی از بزرگترین بیمارستان های امریکا هدف حمله سایبری از چین قرار گرفت که در این سرقت اینترنتی اطلاعات امنیتی، اجتماعی، پزشکی متعلق به ۴٫۵ میلیون نفر دزدیده شد. کارشناسان امنیت امریکایی معتقدند این سرقت توسط گروهی با نام APT18 انجام شده که از سوی دولت چین حمایت می شوند.

APT18 تاکنون حملات سایبری متعددی را با هدف شرکت های هوا فضا، سازمان دفاع، ساخت و ساز، فناوری، شرکت های بزرگ مالی و اداری، بهداشت و درمان انجام داده است. این کارشناس اینترنتی در ادامه می گوید:”هکرهای چینی در حملات سایبری تکنیک های بسیار پیشرفته ای را برای شکستن قفل ها و همینطور ورود به سیستم های امنتینی در پیش می گیرند که تاکنون کسی موفق به شناسایی آنها نشده است.”

اطلاعات به سرقت رفته بیماران شامل اطلاعاتی از جمله سوابق پزشکی بیماران، آدرس، تاریخ تولد، شاره تلفن، شماره بیمه در سازمان های بیمه ای یا خدمات بیمه ای که بیمار از پنج سال پیش تاکنون دریافت کرده بود را شامل می شدند. اما اطلاعات به سرقت رفته منوط بر اطلاعات پزشکی بیماران نیست بلکه شماره کارت های اعتباری و هر اطلاعاتی که به مالکیت اشخاص مربوط می شد نیز به سرقت رفته اند.

این سرقت اینترنتی بزرگترین حمله سایبری است که تاکنون از سازمان های بهداشتی و درمانی انجام شده است. گروه های هکر چینی به دنبال مالکیت معنوی یا استفاده از اطلاعات شخصی و مالی بیماران بوده اند.

این موضوع در حالی مطرح می شود که در ماه های اخیر، تنش میان واشنگتن و پکن وارد فاز جدیدی شده به طوری که دولت امریکا پنج افسر ارتش چین را به جاسوسی سایبری متهم و سفیر این کشور در ایالات متحده را احضار و علاوه بر آن دولت چین نیز جنگ های سایبری سردی را علیه امریکا و کشورهای اروپایی آغاز کرده است.

یکی از شرکت هایی که از سوی این پنج نفر مورد حمله سایبری قرار گرفت، شرکت “وستینگ هاوس الکتریک” بود. در مورد اتهامات مربوط به این شرکت هکرها استراتژی آن را برای معامله با یک شرکت دولتی چینی رصد کرده و ۷۰۰ هزار صفحه ایمیل، از جمله پیام های مدیرکل را نیز به سرقت برده بودند.

مقامات امریکایی معتقدند هیچ دلیلی برای حملات از سوی چین جز تقویت شرکتهای دولتی چین و تامین منافع آن کشور به بهای تجارت در آمریکا وجود ندارد؛ تاکتیکی که ایالات متحده آن را شدیدا محکوم کرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*