دوشنبه, ۱, آبان ۱۳۹۶

آغاز حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به غزه/ اخبار لحظه به لحظه

آخرین اخبار از این حمله وحشیانه به شرح زیر می باشد:

۰۰:۰۰ نخست وزیر اسرائیل پنجشنبه شب دستور حمله زمینی به غزه را صادر کرد.

۰۰:۱۰ ارتش اسرائیل پنجشنبه شب با صدور بیانیه ای از آغاز حمله زمینی به نوار غزه خبر داد.

۰۰:۱۶ شبکه الاقصی در خبری فوری گزارش داد که گردانهای مقاومت تعداد زیادی موشک به ساحل عسقلان شلیک کردند.

۰۰:۲۴ شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری گزارش داد توپخانه اسرائیل به گلوله باران مناطق شرقی مرز غزه و مناطق شمالی نوار غزه شدت بخشیده است.

۰۰:۳۰ شبکه تلویزیونی المیادین در خبری فوری گزارش داد گردان های قسام اعلام کرد تل آویو را با سه موشک ام ۷۵هدف قرار داده اند.

۰۰:۵۷ حسام بدران از رهبران جنبش حماس گفت: «مقاومت برای جنگ زمینی با ارتش رژیم صهیونیستی کاملا آماده است.»

۰۰:۵۹ فوزی برهوم سخنگوی حماس حمله زمینی به نوار غزه را گامی خطرناک خواند و گفت: این اقدام، عواقب نامشخصی برای رژیم صهیونیستی خواهد داشت و این رژیم تاوان آن را پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی از میزان قدرت ما اطلاع ندارد و بی شک حمله زمینی به نوار غزه تصمیمی احمقانه بود که مقامات رژیم صهیونیستی اتخاذ کردند.

۱:۰۰ شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد هدف نتانیاهو از صدور دستور حمله زمینی به نوار غزه ، اعمال فشار بر جنبش حماس برای پذیرش آتش بس است.

۱:۱۵ کمیته مقاومت مردمی فلسطین اعلام کرد مبارزان این جنبش آمادگی کامل برای مقابله با حمله زمینی دشمن را دارند و نوار غزه را به گورستان نظامیان صهیونیست تبدیل خواهند کرد.

۱:۱۶ شبکه الاقصی در خبری فوری گزارش داد: گردان قسام دقایقی قبل پایگاه زکیم را در اراضی اشغالی با سه موشک خمپاره ۱۲۰ هدف قرار داد.

۱:۲۹ رژیم صهیونیستی از ساکنان شهرک های یهودی نشینی که در نزدیکی مرزهای شمالی با غزه قرار دارد خواست به پناهگاه بروند.

۱:۴۷ دبیر کل سازمان ملل متحد از حمله زمینی اسرائیل به نوار غزه ابراز تاسف کرد. بان کی مون از اسرائیل خواست تلاش کنند تا غیرنظامیان کشته نشوند.

۱:۵۲ درگیریهای شدید میان گردانهای مقاومت و نیروهای پیاده رژیم صهیونیستی در شرق خان یونس واقع در جنوب نوار غزه در جریان است.

۲:۲۶ شبکه العالم در خبری فوری گزارش داد: تانکهای رژیم صهیونیستی در خان یونس به سوی آمبولانس ها شلیک می کنند تا مانع از امداد رسانی به مجروحان شوند.

۲:۳۹ خبرگزاری فرانسه در خبری فوری از غزه اعلام کرد بر اثر حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به جنوب غزه یک کودک شیرخوار فلسطینی شهید شد.

۲:۴۰  وزارت امور خارجه مصر حمله زمینی ارتش اسراییل به غزه را محکوم کرد.

۳:۱۴ شبکه المنار در خبری فوری گزارش داد گروههای مقاومت، دو عملیات نفوذ ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه را در شرق خان یونس و شمال نوار غزه ناکام گذاشتند.

۳:۲۳ وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد دهها فلسطینی در اثر استنشاق گازهای سمی که ارتش رژیم صهیونیستی از آن در شمال نوار غزه و رفح استفاده کرده است، روانه بیمارستان شدند.

۳:۲۴ ارتش رژیم صهیونیستی به زخمی شدن سه نفر از نیروهای ویژه خود در هنگام اجرای عملیات نفوذ به نوار غزه اعتراف کرد.

۳:۳۱ شبکه المنار در خبری فوری گزارش داد ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری به حالت آماده باش درآمده تا از وقوع انتفاضه سوم احتمالی جلوگیری کند.

۳:۴۸ ارتش رژیم صهیونیستی سحرگاه جمعه اعلام کرد دولت درخواست ارتش برای بسیج ۱۸ هزار نفر نیروی ذخیره بیشتر را اندکی پس از آغاز حمله زمینی شامگاه پنجشنبه به نوار غزه، تصویب کرد.

۴:۱۹ شبکه تلویزیونی پرس تی وی در خبری فوری به نقل از خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد حمله زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه محکوم به شکست است.

۴:۳۴ شبکه الاقصی در خبری فوری گزارش داد: گردان قسام دقایقی پیش محل تجمع گروهی از نظامیان صهیونیست را در شمال روستای ام النصر واقع در شمال نوار غزه با ۵ موشک ۱۰۷ هدف قرار داد.

۵:۰۲ منابع وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند هدف از تهاجم زمینی به نوار غزه، اجرای عملیاتی محدود در این منطقه است.

سخنگوی نظامی اسرائیل گفت: این عملیات شامل شمال و جنوب و شرق نوار غزه خواهد شد و تاکید کرد «هدف این عملیات، درهم شکستن زیرساخت های سازمان اسلام گرای تندرو حماس است».

۵:۱۸ شبکه الاقصی در خبری فوری گزارش داد نظامیان رژیم صهیونیستی در شمال بیت لاهیا در کمین گردان قسام گرفتار شده اند.

۶:۵۵ خبرگزاری فرانسه در خبری فوری از واشنگتن اعلام کرد جان کری وزیر امور خارجه آمریکا جلوگیری از تشدید تنش بین ارتش اسراییل و گروه های مقاومت فلسطین در غزه را خواستار شد.

۷:۱۴ گردانهای شهید عز الدین قسام شاخه نظامی حماس شماری از نیروهای ویژه ارتش صهیونیستی را که به منطقه حصینات در شرق رفح نفوذ کرده بودند غافلگیر کردند و با آنها به صورت تن به تن درگیر شدند که نظامیان صهیونیست پس از دادن تلفات عقب نشینی کردند.

۷:۳۲ پایگاه اینترنتی فلسطین الیوم اعلام کرد: شمار شهدای ناشی از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۲۴۰ و شمار زخمی ها به ۱۸۰۰ نفر رسیده است.

۷:۳۹ وزارت بهداشت در نوار غزه اعلام کرد شمار شهدای فلسطینی از آغاز تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۲۴۸ نفر و شمار زخمی ها به ۱۹۱۵ نفر رسیده است.

۷:۵۱ محمود عباس با معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی درباره بحران غزه رایزنی کرد.

۸:۳۰ شبکه تلویزیونی العالم لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد : چهار فلسطینی در حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی به رفح و خان یونس در جنوب نوار غزه به شهادت رسیدند.

۹:۰۳ شبکه تلویزیونی پرس تی وی لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد از زمان آغاز حمله زمینی نیروهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا کنون بیست فلسطینی به شهادت رسیده اند.

۹:۲۸ وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد، شمار شهدای فلسطینی در نوار غزه به ۲۶۰ نفر و شمار زخمی ها به بیش از ۲۰۰۰ نفر رسیده است.

۹:۳۳ خبرگزاری معا لحظاتی پیش اعلام کرد مسئولان اسرائیلی به هلاکت رسیدن یک نظامی این رژیم و زخمی شدن شماری دیگر را در درگیری های شمال نوار غزه تایید کرد.

۹:۵۲ شبکه تلویزیونی الاقصی لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد که گردانهای شهید عز الدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس ساعت هشت و پنج دقیقه به وقت محلی دو فروند موشک ام ۷۵ به دیمونا شلیک کردند.

۱۰:۱۷ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد آژیر خطر در شهرک های صهیونیست نشین اطراف نوارغزه به صدا درآمد.

۱۰:۱۹ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری از حملات هوایی شدید رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب نوارغزه خبر داد.

۱۰:۲۲ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد نیروهای اشغالگر مناطق مختلف نوارغزه را به شدت گلوله باران کردند.

۱۰:۲۳ جبهه خلق برای آزادی فلسطین تاکید کرد : رژیم صهیونیستی در هر نوع حمله زمینی به غزه به اهدافش نخواهد رسید و شکست خواهد خورد.
۱۰:۲۸ شبکه تلویزیونی المنار لحظاتی پیش در خبری فوری از اقدام مقاومت اسلامی فلسطین در شلیک سه موشک به منطقه اسدود در شمال نوار غزه خبر داد.

۱۰:۳۰ رئیس مجلس ترکیه حمله زمینی رژیم صهیونیستی را به غزه به شدت محکوم کرد.

۱۱:۱۰ به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی ، در جدیدترین حملات اسرائیل به نوار غزه، ساختمانی که در آن روزنامه نگاران و خبرنگاران رسانه ها مستقر هستند، هدف قرار گرفته است.

۱۱:۳۵ شبکه سی ان ان اعلام کرد اسرائیل در حمله زمینی به غزه، سناریوی جنگ سال دو هزار و نه را پیاده می کند تا غزه دو تکه شود. 

۱۱:۳۸ به گزارش خبرگزاری آلمان از غزه ، یک مسئول فلسطینی اعلام کرد حدود ۲۰ فلسطینی از آغاز حمله زمینی نظامیان اسرائیلی به غزه به شهادت رسیده اند و ارتش اسرائیل از کشته شدن یک نظامی این رژیم خبر داده است.

۱۱:۳۹ شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد آژیرهای خطر در اسدود ، یبنا و ساحل عسقلان به صدا در آمده است.

۱۱:۴۱ نیروهای مقاومت فلسطین اعلام کردند تلاش ارتش اسرائیل برای ورود به نوار غزه شکست خورده است.

۱۱:۴۵ مصری های خشمگین با انتقاد از موضع رسمی قاهره درباره حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، پرچم این رژیم را آتش زدند و خواستار اخراج سفیر آن از قاهره شدند.

۱۱:۴۶ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد هواپیماهای رژیم اشغالگر اسرائیلی هم اکنون به نوارغزه حمله کردند.

۱۱:۴۷ گردانهای شهید عز الدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد ساعت ده وقت محلی ۱۰ فروند موشک به منطقه صهیونیست نشین اسدود در سرزمینهای اشغالی ۱۹۴۸ شلیک کرده است.

۱۱:۴۸ رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش دادند تعداد زیادی موشک از غزه به سمت شهرکهای جنوبی شلیک شده است.

۱۱:۴۹ پایگاه اینترنتی روزنامه یدیعوت آحارونوت اعلام کرد آژیرهای خطر در سدیروت ، شعار هنیغف و سایر شهرکهای اطراف غزه به صدا در آمده است.

۱۲:۱۶ شبکه تلویزیونی المنار لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی در حال موشکباران و بمباران نوار غزه هستند و همزمان حملات توپخانه ای ارتش این رژیم نیز ادامه دارد.

۱۲:۲۰ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد تلاش های ترکیه برای دخالت در برقراری آتش بس در غزه به علت عدم هماهنگی آنکارا با قاهره با شکست مواجه شد.

۱۲:۲۸ محمود عباس برای دومین بار با معاون دبیرکل جهاد اسلامی دیدار کرد.

۱۲:۳۰ شبکه تلویزیونی الاقصی لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی یک ساختمان مسکونی را در شهر غزه گلوله باران کرد.

۱۲:۳۳ خالد مشعل پایان دادن به محاصره غزه، آزادی زندانیان فلسطینی و توقف تجاوزگری را از جمله شرایط آتش بس با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

۱۲:۴۳ خبرگزاری معا لحظاتی پیش از حمله دوباره جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به غزه خبر داد.

۱۲:۵۰ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد آوری آریل وزیر مسکن اسرائیل گفت باید همه سران حماس را بدون هیچ مصونیتی کشت.

۱۲:۵۳ شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبری فوری به نقل از کانال دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد کابینه اسرائیل از ترس اصابت موشک هنگام برگزاری جلسه، تا دقایقی دیگر جلسه خود را در مکان محافظت شده و امن برگزار می کند.

۱۳:۱۷ رژیم صهیونیستی به هلاکت یک گروهبان و زخمی شدن پنج نظامی دیگر در نوار غزه اذعان کرد.

۱۳:۱۸ شبکه تلویزیونی الاقصی لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از نشست کابینه این رژیم گفت تضمینی برای موفقیت عملیات زمینی در نوارغزه وجود ندارد.

۱۳:۲۰ خبرگزاری معا اعلام کرد گردان های قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس و دیگر نیروهای مقاومت درعملیاتی مشترک منطقه عسقلان را هدف ۷ فروند موشک گراد قرار دادند.

۱۳:۳۰ شبکه تلویزیونی الاقصی لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد در حمله توپخانه ای رژیم صهیونیستی به منطقه ای در شمال نوارغزه سه کودک به شهادت رسیدند.

۶ نظر

  1. سلام .خدا خیرتون بده .اخیرا موضوع غزه از موضوعات مهم جهان اسلام شده .اگه میشه اخبار مربوط به غزه رو هرروز بذارید .ممنون

  2. به هر قیمتی سایت باید به روز بشه؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*