پنجشنبه, ۱, فروردین ۱۳۹۸

گزارش عملکرد کلی کانون امام علی (ع)

بسم الله الرحمن الرحیم
گزارش عملکرد کلی کانون امام علی (ع) در ۶ ماه گذشته
نتایج المپیاد:
دانش آموزان کانون امام علی (ع) اخیرا موفق به کسب دو مدال برنز المپیاد فیزیک کشوری شدند.همچنین تعداد ۱۴ نفر از دانش آموزان در آزمون مرحله اول المپیاد رتبه قبولی را کسب کردند.آزمون داخلی :
۱- آزمون های پایه ششم ابتدایی با عنوان آزمون«لیمو شیرین» به صورت هماهنگ در چهار شعبه مجموعه کانون برگزار می شود . هدف از این آزمون ها سنجش دانش آموزان ، آمادگی برای آزمون ورودی مدارس نمونه وتیزهوشان و همچنین ایجاد رقابت و فضای علمی بین آنها می باشد.
۲- آزمون های پایه سوم راهنمایی با عنوان آزمون « نوزده نود و یک» به صورت هماهنگ در چهار شعبه مجموعه کانون و دو پایگاه علمی در مساجد با جامعه آماری صد نفر برگزار می شود. هدف این آزمون ارزیابی علمی دانش آموزان،آمادگی آنها برای آزمون ورودی مدارس نمونه و تیزهوشان و همچنین ایجاد رقابت و فضای علمی بین آنها می باشد.
۳- آزمون در پایه های دیگر به صورت جداگانه در هر کانون برگزار می شود.جلسات اولیا با عنوان حیات طیبه :
این جلسات به صورت منظم هر سه ماه یکبار حول مسائل تربیتی و خانواده برگزار می شود . اولین جلسه از این سری جلسات در تاریخ یازده اسفند ماه با سخنرانی دو نفر از کارشناسان تربیتی با موضوع مشکلات نوجوانان برگزار شد.
سخنرانان این جلسه : ۱- حجه الاسلام والمسلمین سید محمد صادقی (کارشناس مسائل تربیتی) ۲- سرکار خلنم نیلچی زاده (مدرس حوزه و دانشگاه)راهپیمایی ۲۲ بهمن
دانش آموزان از پایه ششم ابتدایی تا سوم دبیرستان به همراه دانشجویان هر ساله در راهپیمایی ها شرکت کردند.فضا سازی اردو جنوب:
با توجه به نزدیک شدن به اردوی راهیان نور ، دانش آموزان پایه اول دبیرستان با هماهنگی مسئولین دوره خود فضای ظاهری مجموعه را متناسب با این اردو طراحی کردند.مسابقه حفظ قرآن :
در اواخر اسفند ماه بین دانش آموزان پایه ششم ابتدایی و دوم راهنمایی مسابقه حفظ برگزار شد، که در هر پایه به سه نفر برگزیده جوایزی اهدا شد.همایش اختتامیه تابستان:
کانون امام علی (ع) در اوایل مهرماه همایشی را با عنوان« اختتامیه برنامه های تابستان و افتتاحیه سال تحصیلی » با حضور اولیا و دانش آموزان برگزار نمود.
در این همایش از برگزیدگان و مدال آوران این مجموعه و همچنین از دانشجوهای ورودی جدید تقدیر به عمل آمد.
همچنین در این همایش مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۶ جناب آقای خالقی و مسئول بنیاد امام حسن مجتبی (ع) مباحثی را راجع به مجموعه کانون برای اولیا و دانش آموزان مطرح نمودند.
یکی دیگر از برنامه های این همایش تقدیر از سه خانواده شهید منطقه عبدل آباد بود.همچنین کلیپ تصویری از اردوها و برنامه های مجموعه در تابستان پخش شد.

هیئت:
هیئت های کانون امام علی به صورت هفتگی در روزهای پنجشنبه برگزار میشود.

اردوی کوه :
اردوی یک روزه کوه برای دانش آموزان مقطع دوم وسوم راهنمایی در دارآباد تهران برگزار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.