یکشنبه, ۳, تیر ۱۳۹۷

نخبه بصیر ۷

سخنگوی سپاه: آمریکا داعش را برای حمله به ایران تحریک می کند
آمریکا داعش را برای حمله به ایران تحریک می‌کند/ داعش استعداد حمله به مرزهای ایران را نداردبه گزارش مشرق، سردار “رمضان شریف” سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می گوید: امریکایی ها گروه تروریستی داعش را تحریک به حمله به مرزهای ایران می کنند ولی آنها بنا به دلایل متعدد فعلا استعداد چنین کاری را ندارند.وی در پاسخ به این سئوال که واکنش سپاه به حمله ی احتمالی گروه تروریستی داعش چه خواهد بود گفت: سپاه در همه ی شرایط و حالات وظایف تعریف شده و مصرح قانونی خود را به صورت جدی و با اراده مصم انجام می دهد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امریکایی ها گروه تروریستی داعش را تحریک به حمله به مرزهای ایران می کنند ولی این گروه تروریستی بنا به دلایل متعدد فعلا استعداد چنین کاری را ندارد.

آماده‌باش نیروی زمینی ارتش در مناطق غرب

معاون فرمانده نیروی زمینی ارتش از آماده‌باش این نیرو در غرب و جنوب غرب برای مقابله با هرگونه ناامنی خبر داد.

…به گزارش فارس، امیر علی آراسته معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در پایان با اشاره به اوضاع عراق اظهار داشت: ما در غرب و جنوب غرب در حالت آماده‌باش هستیم و با تدابیر امیر پوردستان و برخی معاونینش که در منطقه حضور دارند اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.(رجاکد خبر:۱۹۳۵۸۹ -)
پیام آیت‌الله مکارم شیرازی در دفاع از حکم جهاد آیت‌الله سیستانی:
دفاع از عتبات عالیات و تمامیت عراق به عنوان «جهاد فى سبیل‌الله» واجب است/ به زودى خواهند فهمید که با یک ارتش چندین میلیونى بى‌سابقه روبه‌رو هستند./در صورت لزوم میلیون‏‎ها مسلمان حاضر در مراسم اربعین به مردم عراق می‎پیوندند

گروه سیاسی – رجانیوز: حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید در پیامی ضمن اعلام حمایت از فتوای جهاد حضرت آیت الله سیستانی تاکید کرد دفاع از تمامیت ارضی عراق و به خصوص عتبات عالیات واجب شرعی است.

…اما چیزى نگذشت که دیدیم کور خوانده‌اند و ملت عراق اعم از شیعه و اهل سنت و کرد که جان و مال و ناموس و کشورشان را در خطر تروریست‌هاى تکفیرى خونخوار دیدند که به هیچ چیز و هیچ کس رحم نمى‌کنند، به پا خواستند و به یارى ارتش شجاع عراق شتافتند و به نداى مراجع محترم حوزه علمیه نجف لبیک گفتند و حدود دو میلیون نفر براى این جهاد فى سبیل الله نام‌نویسى کردند و آنها که آموزش ندیده‌اند به سرعت آموزش مى‌بینند و إن‌شاءالله همه قومیت‌ها و مذاهب عراقى با هم متحد خواهند شد.

تروریست‌هاى تکفیرى و حامیان آنها بدانند در صورت لزوم میلیون‌ها نفر از کشورهاى دیگر همان‌ها که هنگام اربعین با پاى پیاده از دورترین نقاط به سوى مرقد ائمه عراق مى‌آیند به نیروهاى مردمى عراق مى‌پیوندند و ارتش شجاع آن را یارى مى‌دهند.

بنده با صراحت عرض مى‌کنم دفاع از تمامیت عراق مخصوصاً عتبات عالیات بر همه علاقه‌مندان به اسلام و اهل‌بیت(علیهم السلام) به عنوان جهاد فى سبیل الله واجب است و شهیدان این راه به شهداى کربلا مى‌پیوندند و به نظر من این حوادث فرصت خوبى بود براى مردم عراق که یک لشکر مردمى جان‌برکف در کنار ارتش رسمى خود به وجود آورند که آثار آن در آینده بسیار نمایان خواهد شد.

دشمنان کوردل و حامیان غربى و عربى آنها به زودى خواهند فهمید که با یک ارتش چندین میلیونى بى‌سابقه روبه‌رو هستند.

جوانان عاشق اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) باید آمادگى خود را حفظ کنند و در صورت لزوم و درخواست دولت عراق به آنها بپیوندند.

کد خبر:۱۹۳۴۳۸ –

 

 

فاز جدید فشار سیاسی آمریکا برای برکناری مالکی از قدرت، کلید خورد

اما سفر کری به عراق با حضور وی در اقلیم کردستان و دیدار با مسعود بارزانی رهبر این اقلیم به پایان رسید.

بارزانی در این دیدار گفت که خواهان استقلال کردستان از عراق است و فرصت به وجود آمده این توانایی را به کردها می دهد تا کشور مختص به خود را داشته باشند.

رسانه های غربی گزارش دادند که پس از این موضع بارزانی، کری از وی درخواست کرد که در دولت جدید عراق حضور داشته باشد و بارزانی حضور در دولت عراق را منوط به کناره گیری نوری المالکی عنوان کرد.

در واقع بارزانی با تهدید استقلال کردستان از عراق به دنبال آن است که که خواسته دیگرش یعنی برکناری نوری المالکی عملی شود.

با سرکوب تروریست‌های داعش
کنترل کامل استان دیاله به دست ارتش عراق افتاد
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، دیروز نظامیان و نیروهای داوطلب عراقی استان دیاله واقع در شرق این کشور را به طور کامل از لوث گروه تروریستی داعش پاکسازی کردند و کنترل این استان را به دست گرفتند.
دیروز همچنین، دو گذرگاه مهم «الولید» و «طربیل» واقع در مناطق مرزی عراق و سوریه به کنترل کامل ارتش درآمد.
تروریست‌های داعش به دنبال حمله ارتش و نیروهای داوطلب از «تل عفر»، «سامرا»، «بیجی» و «حمربن» عقب‌نشینی کردند. شمار تلفات تروریست‌ها در مناطق ذکر شده و غرب شهر «حله» واقع در استان بابل به دست نیروهای مردمی، حداقل ۵۰۰ تن گزارش شده است.
از سوی دیگر، عشایر «الانبار»، «صلاح‌الدین»، «موصل» و «کرکوک» نیز خود را برای نبرد با عناصر داعش آماده می‌کنند. در همین حال یک منبع امنیتی در استان «نینوا» خبر داد که تروریست‌های داعش حاضر در موصل به شدت از یورش احتمالی ارتش و نیروهای مردمی در هراس هستند.
…اما بارزانی قبل از دیدار با کری، طی گفت‌وگو با «سی‌ان‌ان» مدعی شد: عراق قطعا به سمت تجزیه پیش می‌رود. بارزانی افزود(رهبر اقلیم کردستان عراق): دولت عراق کنترل خود را بر همه چیز از دست داده و همه چیز در حال فروپاشی است.
به انگلیسی‌ها رو بدهید برای رضا پالانی هم غرامت می‌خواهند
یک روزنامه انگلیسی مدعی شد لندن می‌خواهد به خاطر آسیب دیدن برخی آثار هنری در جریان حمله دانشجویان معترض به سفارت این کشور، از ایران غرامت بگیرد.
دیلی تلگراف نوشت: دولت انگلیس برای نخستین بار لیستی را منتشر کرده که حاوی مشخصات نقاشی‌هایی است که در جریان حمله به سفارت این کشور در تهران نابود شد.
این روزنامه در خصوص ادعای مربوط به تابلوها و آثار مفقود یا تخریب شده ادعا کرد: تابلوی نقاشی به ارزش یک میلیون پوند، فقط یکی از شش آثار هنری است که انگلیس، سه سال پیش هنگام زیر و رو شدن سفارت خود در تهران، آنها را از دست داد. این تابلو از چهره فتحعلی‌شاه، دومین پادشاه سلسله قاجار در ایران است که در فاصله سالهای ۱۷۹۷ تا ۱۸۳۴ میلادی حکومت می‌کرده است. کار تکمیل این تابلوی نقاشی در سال ۱۸۲۳ میلادی به پایان رسید. این نقاشی رنگ روغن به ابعاد یک و نیم متر را شخص پادشاه ایران در اوایل سده نوزده میلادی به سفیر وقت انگلیس در کشورش اهداء کرده بود.
یک سخنگوی دولت انگلیس گفت: ارزیابی دقیق میزان آسیب وارده به آثار هنری سفارت باید توسط متخصصان صورت بگیرد. با این حال ما این ارزیابی را هر چه زودتر  انجام خواهیم داد.
وی افزود: ما به ایران اعلام کرده‌ایم که بهبود روابط نیازمند حل مسئله غرامت به منظور جبران آسیب وارده به سفارت است.
کاردار غیردائم ما در حال گفت‌وگو با همتای ایرانی خود در این زمینه است.
یک موسسه حقوق بشر خبر داد

بیش از ۱۲۶۴ نفر از اعضای اخوان‌المسلمین در مصر در انتظار اجرای حکم اعدام هستند.
موسسه سازمان عربی استقلال قضات و وکلا اعلام کرد که قاضی‌های مصری در طول یک سال گذشته بیش از ۱۲۶۴ نفر در این کشور را به اعدام محکوم کرده‌اند. این موسسه حقوق‌بشری عربی تاکید کرد: این میزان حکم اعدام از تعداد احکام اعدامی که در طول چند سال گذشته در مصر صادر شده بیشتر است.
بر اساس گزارش این سازمان، نهاد قضایی مصر در صدور حکم اعدام در طول یک سال گذشته افراط کرده و این حکم را برای جرائمی صادر کرده که هیچ ارتباطی میان اتهام و حکم وجود ندارد. از طرف دیگر منابع قضایی مصر اعلام کردند دادگاه کیفری شهر منصوره در استان دلتای نیل روز دوشنبه ۸۰ حامی اخوان‌المسلمین را به حبس ابد محکوم کرد. این افراد به ارتکاب جرائمی از قتل تا جلوگیری از اجرای وظایف پلیس و مسدود کردن خیابان‌ها متهم شده‌اند.
هشت میلیارد بودجه فرهنگی در برزیل چه شد؟
مدتها قبل از برگزاری مسابقات جام جهانی زمزمه تعیین بودجه فرهنگی این جام، مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. صحبت از جلساتی بود که رئیس فدراسیون در وزارت ورزش برگزار می کرد تا شاید بتواند بودجه فرهنگی مناسبی را برای جام جهانی برزیل در نظر بگیرد. رقم این بودجه پس از کش و قوس های فراوان ۸ میلیارد تومان به تصویب رسید.
بر اساس عقل و منطق نخستین موضوعی که پس از شنیدن چنین ارقامی به ذهن متبادر می شود نحوه برنامه ریزی و پیاده سازی  آن در مسابقات جام جهانی می باشد. یا به عبارت خیلی ساده تر ” این بودجه کجا هزینه می شود؟”
وقتی سفیران فرهنگی کشور که حضور آنها می تواند فرهنگ یک کشور را به نمایش بگذارد با ظاهری غیر متعارف (با شلوارک) و …  تصاویر خود را در محیط اینترنت منتشر می کنند پیداست که فرهنگ مقوله گمشده ای لا اقل در این جام جهانی است. جالب اینجاست که در پی انتشار این تصاویر در رسانه ها، برخی از این سفیران فرهنگی در ادبیاتی سخیفانه  به دفاع از عملکرد خود پرداخته اند که این موضوع نیز مشکل را دو چندان می کند.
 ….کشورهایی همچون کویت با پخش ۲٫۵ میلیون قرآن در جام جهانی با وجود عدم حضور در جام جهانی و همچنین حضور بازیکنان بوسنی در نماز جمعه برزیل، به زیبایی و سادگی هویت بازیکنان و کشور اعزامی شان را به نمایش می گذارد. فعالیت هایی که برخی از آنان بیشتر از هزینه، به فکر و درایت احتیاج دارد. جالب اینجاست که با انتشار تصاویر این کشورها و حرکت های فرهنگیشان،  موجی از اعتراضات نسبت به فعالیت های فرهنگی و ضد فرهنگی صورت گرفته ایران در برزیل شکل گرفت.
حضور بازیکنان بوسنی در نمازجمعه برزیل

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*