شنبه, ۳۰, تیر ۱۳۹۷

نخبگان در محضر شهدا

در این پیشرفت ها و در این جلو رفتنها، آتش هم هست.

بسم الله الرحمن الرحیم شهید جاوید الاثر سردار مهدی باکری فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا: کسی که ایمان داشته باشه و کار را برای خدا بکند و در تمام مشکلات و سختی ها، حتی مشکلی که قطعی باشه سوزاندنش، یعنی آتش را مثال زده که همه بدانند میسوزاند. حالا دریا نیست که بگوییم خوب شنا بلد باشد و میتواند شنا کند ... بیشتر بخوانید »

فقط میگم این سحریه یه نگاه بکن و برو …..

بسم الله الرحمن الرحیم شهید حاج احمد کافی رحمت الله علیه بجز عشق کوی تو راهی ندارم —– بجز آستانت پناهی ندارم مرانی مرا ازآستانه امیدم —– که جز عاشقی من گناهی ندارم بیشتر بخوانید »

إِلَى مَتَى أَحَارُ فِیکَ یَا مَوْلایَ …..

بسم الله الرحمن الرحیم همه هست آرزویم که نظر کنی به حالم – چه شود تو را که من هم برسم به آرزویی با هم زمزمه کنیم فرازهایی از دعای شریف “ ندبه ” را که توسط شهید جانباز سید مجتبی علمدار قرائت شده است. یَا ابْنَ یس وَ الذَّارِیَاتِ یَا ابْنَ الطُّورِ وَ الْعَادِیَاتِ یَا ابْنَ مَنْ دَنَا فَتَدَلَّى ... بیشتر بخوانید »

مسلمان عاشق است …..

بسم الله الرحمن الرحیم شهید مظلوم آیت الله دکتر محمدحسین بهشتی قدس سرّه: عشق است که در درون انسان آتش زندگی و شعله زندگی را بر می فروزاند. مسلمان عاشق است ….. عاشق خداست، عاشق حق است، عاشق عدل است، عاشق انسان شدن است، عاشق ملکوت است و دنیا با همه زیبندگی ها و فریبندگی ها، برایش صرفاً میدان ساخته ... بیشتر بخوانید »

معجونی به نام چمران

معجونی به نام چمران یک نفر را فرض کنید با سابقه علمی بسیار عالی که در ایالات متحده آمریکا مشغول به تحصیل در سطوح عالی بوده و یک دانشمند فیزیک پلاسمای هسته‌ای به شمار می‌رود. یک شخص دیگر را فرض کنید که گروهبان تعلیم دهنده‌ی عملیاتهای نظامی است؛ در لبنان کار با آر‌پی‌جی را یاد گرفته و در جنگ، به رزمندگان ... بیشتر بخوانید »

سفارشات ژنرالِ اصلی امام خمینی (ره) به مردم انقلابی

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «آیت الله دکتر بهشتی»، نخستین رییس «قوه قضاییه جمهوری اسلامی» و دبیرکلِ «حزب جمهوری اسلامی»، خود را این چنین معرفی میکند: «من «محمدحسینی بهشتی»، که گاه به اشتباه «محمدحسین بهشتی» می‌نویسند، نام اولم «محمد» و نام خانوادگی‌ام ترکیبی است از «حسینی» و «بهشتی». بنده در دوم آبان ۱۳۰۷ در شهر «اصفهان» در محله ... بیشتر بخوانید »

قهرمانان بصیرت قسمت اول – ادواردو آنیلی

*۹ ژوئن ۱۹۵۴ – نیویورک تنها پسر و وارث مولتی میلیاردر مشهور مسیحی ایتالیایی سناتور جووآنی آنیلی؛ که عنوان خاندان پادشاهی ایتالیا را از آن خود کرده بود، از مارلا کاراچیلو، یک پرنسس یهودی متولد شد. * دامنه ثروت آنیلی؛ درامد سالانه بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار (معادل۳ برابر درآمد نفتی جمهوری اسلامی ایران در آن زمان) – مالککارخانه جات ... بیشتر بخوانید »

ایران جزء سه کشور برتر دنیا در نمایشگاه بین المللی سالانه اختراعات و ابتکارات ژنو سویس

به گزارش ایرنا، امسال در این نمایشگاه، ایران جزو ۳ کشور اول و برتر دنیاست که توانسته مهارتهای علمی و فنی نخبگان کشور را عرضه کند و بر صدر جداول برگزیدگان جشنواره ژنو میان ۴۰ کشور به جامعه جهانی معرفی شود. نمایشگاه بین المللی سالانه اختراعات و ابتکارات ژنو سویس با ارزیابی خلاقیت ها و ایده ای نوین علمی جهان ... بیشتر بخوانید »

درمان شکستگی های استخوانی در ایران

یک محقق ایرانی موفق به اختراع و ساخت سیمان استخوانی نانوکامپوزیتی شد که استخوان سازی ر در مبتلایان به پوکی استخوان و شکستگی های استخوانی به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. به گزارش سرویس علمی جام نیـوز به نقل از ایرنا، دکتر ‘رضا مسائلی’ دانش آموخته دکتری رشت زیست مواد دندانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است که پروژه ... بیشتر بخوانید »