یکشنبه, ۳, تیر ۱۳۹۷

سایر موضوعات

معرفی کتاب

در سال جاری کتابی با عنوان “‌همت”‌ به نوشته محمد عزیزی به انتشار رسید که زندگی‌نامه داستانی شهید محمد ابراهیم همت است. محمد عزیزی با اشاره به انتشار کتاب زندگی‌نامه داستانی شهید محمد ابراهیم همت به قلم وی از سوی نشر روزگار گفت: ماجرای این کتاب به دغدغه‌های من درباره نوشتن درباره شهدا بر می‌گردد. اولین کاری که در این ... بیشتر بخوانید »

دو نعمت بزرگ

پیامبر اکرم فرمودند:فرزند نیکوکاری که با مهربانی به پدر و مادرش نگاه کند در مقابل هر نگاه، ثواب یک حج کامل مقبول به او داده می‌شود، سؤال کردند، حتی اگر روزی صدمرتبه به آنها نگاه کند؟ فرمود: آری خداوند بزرگتر و پاکتر است. بحارالانوار جلد ۷۴ صفحه ۷۳  امام کاظم(ع) فرمودند:از پیامبر خدا (ص) سؤال کرد: حق پدر بر فرزند ... بیشتر بخوانید »

سیر مطالعاتی شخصیت و اندیشه های امام خمینی (ره)

بسته مطالعاتی امام خمینی (ره) بسته ای  با پیشنهاد ۱۰ کتاب درباره امام خمینی است.این بسته به پیشنهاد اساتید و کارشناسان انتخاب شده است. پایگاه پژوهشی تحلیلی راهبردی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) این بسته مطالعاتی را  منتشر نموده است. برای تهیه این کتاب ها می توانید هر روز از ساعت ۸ تا ۲۱ با شماره ۰۲۵۳۷۸۳۹۴۰۲ تماس حاصل ... بیشتر بخوانید »

ماه شعبان در کلام آقا مجتبی تهرانی

روی عن الحسین ‏بن‏ علی(علیهما‏السلام) قال: الِاسْتِدْرَاجُ مِنَ اللَّهِ سُبْحَانَهُ لِعَبْدِهِ أَنْ یُسْبِغَ عَلَیْهِ النِّعَمَ وَ یَسْلُبَهُ الشُّکْر.این روایت از امام حسین(صلواۀ‏الله ‏علیه) نقل شده است که حضرت فرمودند: استدراج از ناحیه خداوند نسبت به بنده‏اش، به این معنا است که خدا «نعمتی» را به سمت بنده می فرستد و سرازیر می ‏کند و از آن طرف، «شُکر» را از ... بیشتر بخوانید »

سیری در آداب ماه شریف رجب

این ماه ، ماه بسیار شریفى است ؛ به این جهت که : از ماههاى حرام مى باشد، از اوقات دعا مى باشد و حتى در زمان جاهلیت به این مطلب مشهور بوده و مردم آن زمان منتظر این ماه بوده اند تا در آن دعا کنند. این ماه ، ماه امیرالمؤ منین (علیه السلام ) مى باشد؛ شب اول ... بیشتر بخوانید »