یکشنبه, ۳, تیر ۱۳۹۷

معارف انقلاب اسلامی

سفارشات ژنرالِ اصلی امام خمینی (ره) به مردم انقلابی

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «آیت الله دکتر بهشتی»، نخستین رییس «قوه قضاییه جمهوری اسلامی» و دبیرکلِ «حزب جمهوری اسلامی»، خود را این چنین معرفی میکند: «من «محمدحسینی بهشتی»، که گاه به اشتباه «محمدحسین بهشتی» می‌نویسند، نام اولم «محمد» و نام خانوادگی‌ام ترکیبی است از «حسینی» و «بهشتی». بنده در دوم آبان ۱۳۰۷ در شهر «اصفهان» در محله ... بیشتر بخوانید »

رازهایی ناگفته از انقلاب اسلامی

موسسه موعود به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامیمصاحبه‌ای با جناب آقای «غلامحسین حیدری» انجام داده‌اند و از ایشان برخی خاطرات را درباره دیدارهایشان با علما و نقل قولهایشان درباره انقلاب اسلامی ایران و آینده آن به نگارش درآورده‌اند. آقای حیدری در حال حاضر در سمت قائم مقام وزارت آموزش و پرورش مشغول به خدمتند و تمامی سال های گذشته را ... بیشتر بخوانید »

گزارش تصویری هفتمین دوره باشگاه متانت

با حضور اساتید محترم: آقای بغدادی آقای نوری در این دوره جناب آقای بغدادی در مورد وظایف منتظر و همچنین وظایف جوانان به عنوان افسران جنگ نرم مطالبی را ایراد فرمودند. در ادامه جناب آقای نوری (رییس انجمن اسلامی دانش آموزی کل تهران) مظالبی پیرامون بحث حلقه داری و کار تشکیلاتی ارائه دادند. در ادامه گزارش تصویری این دوره را ... بیشتر بخوانید »

افتتاحیه باشگاه متانت(مربیان تربیتی انقلابی نخبه تهران)/ مباحث تربیتی استاد گرانقدر عالم زاده نوری

عقاب، با اخلاق مرغی- خروسی تخم یک عقاب رو زیر پای مرغ گذاشتن.جوجه های مرغ یک به یک سر از تخم در آوردند و جوجه عقاب هم بیرون آمد.جوجه عقاب تصور می کرد که این مرغ مادر اوست،خروس هم بابایش و این جوجه هایی هم که دور و برش هستند خواهر و برادرش .زندگی خوب و خوشی را شروع کردند ... بیشتر بخوانید »

نقش امام خامنه ای در حل بحران «نخست وزیری » عراق به نقل از ابراهیم جعفری

  آقای ابراهیم جعفری (وزیر امور خارجه عراق) نقل می‌کردند که وقتی بحث نخست وزیری در عراق به یک بن بستی رسیده بود، ازسوی گروه‌های شیعه مامور شدند تا به ایران آمده و با رهبر معظم انقلاب مشورت کنند و نظر حضرت آقا را در این زمینه بگیرند. ایشان می‌گوید من قبل از اینکه به تهران بیایم، دیداری با آیت‌الله ... بیشتر بخوانید »

رابطه سید نصرالله و امام خامنه ای: اگر بگویند کاری باید اجرا شود، جای بحث باقی نمی‌ماند

روایتی از علاقه باورنکردنی لبنانی‌ها به رهبرانقلاب  الشیخ ادیب حیدر، عضو مجلس مرکزی حزب‌الله لبنان و عضو مجلس اعلای شیعیان، از شاگردان سابق امام موسی صدر به شمار می‌رود و در دوران زندگی امام خمینی(ره) در نجف اشراف، سال‌ها در کنار ایشان بود و صحبت‌های مطرح شده او کمتر در رسانه‌ها دیده شده است. مشروح گفتگوی وی با تسنیم را ... بیشتر بخوانید »

حفاظت از رهبری و مسئولین چه توجیهی دارد؟

آیا داشتن محافظ در نظام اسلامی بر خلاف سیره نبوی و بر خلاف آموزه های دینی است؟ حفاظت از رهبری و مسئولین چه توجیهی دارد؟ درمسجد النبی ستونی است به نام حرس که علی علیه السلام در کنار آن می نشست برای حراست و حفاظت از جان پیامبر و وقتی آیه ( والله یعصمک من الناس ) نازل شد دیگر ... بیشتر بخوانید »

مصاحبه دیده نشده همسر آیت الله خامنه ای در سالگرد ۶ تیر

بیان حضرت آقا از لحظات پس از انفجار: “… آن‌جا انسان احساس می‌کند که مثل پر کاهی بین و زمین و آسمان است. این احساس را انسان دارد و منقطع می‌شود. از همه‌ چیز منقطع می‌شود. من این حالت انقطاع را در آن وقت احساس کردم و تضرع کردم پیش خدای متعال؛ پروردگارا می‌بینی که من چقدر دستم خالی است ... بیشتر بخوانید »

امام از منظر بزرگان

دبیر کل شهید حزب الله(لبنان) درباره‌ی امام و انقلاب چه می‌گفت؟ ای امام، ما چیزی نداریم جز آنکه بیش از پیش اعتمادمان و ایمانمان و تسلیممان به تو را بیشتر کنیم. تو امام مایی و رهبر مایی و محبوب مایی و جان مایی. ما همه‌ی دنیا را از دریچه‌ی چشم تو می‌بینیم و در دنیا چیزی نمی‌بینیم بینیم جز چهره‌ی ... بیشتر بخوانید »

امام خمینی در نگاه شهید آوینی

توصیف داغ بی تسلّی رحلت امام به قلم شهید آوینی امام «ره» به ما آموخت که «انتظار در مبارزه است» و این بزرگترین پیام او بود، و پس از او، اگر باز هم امیدی ما را زنده می دارد همین است که برای ظهور آخرین حجت حق مبارزه کنیم. امام «ره» ما را آموخت که « عرفان را با مبارزه ... بیشتر بخوانید »