دوشنبه, ۲۸, خرداد ۱۳۹۷

معارف اسلام انقلابی

سفارشات ژنرالِ اصلی امام خمینی (ره) به مردم انقلابی

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «آیت الله دکتر بهشتی»، نخستین رییس «قوه قضاییه جمهوری اسلامی» و دبیرکلِ «حزب جمهوری اسلامی»، خود را این چنین معرفی میکند: «من «محمدحسینی بهشتی»، که گاه به اشتباه «محمدحسین بهشتی» می‌نویسند، نام اولم «محمد» و نام خانوادگی‌ام ترکیبی است از «حسینی» و «بهشتی». بنده در دوم آبان ۱۳۰۷ در شهر «اصفهان» در محله ... بیشتر بخوانید »

رازهایی ناگفته از انقلاب اسلامی

موسسه موعود به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامیمصاحبه‌ای با جناب آقای «غلامحسین حیدری» انجام داده‌اند و از ایشان برخی خاطرات را درباره دیدارهایشان با علما و نقل قولهایشان درباره انقلاب اسلامی ایران و آینده آن به نگارش درآورده‌اند. آقای حیدری در حال حاضر در سمت قائم مقام وزارت آموزش و پرورش مشغول به خدمتند و تمامی سال های گذشته را ... بیشتر بخوانید »

«جناح مؤمن انقلابی» و دغدغه رهبر انقلاب

یادداشت | سرمقاله‌ی نشریه‌ی خط حزب‌الله (پیش شماره‌ی نهم) ۱. «در عرصه‌ی فرهنگ، بنده به معنای واقعىِ کلمه، احساس نگرانی میکنم و حقیقتاً دغدغه دارم. این دغدغه از آن دغدغه‌هایی است که آدمی به خاطر آن، گاهی ممکن است نصفِ شب هم از خواب بیدار شود و به درگاه پروردگار تضرّع کند. من چنین دغدغه‌ای دارم.» این جملات را ۲۱ ... بیشتر بخوانید »

باشگاه متانت(متن سخنرانی حاج آقای اخوان)«جلسه دوم»

باشگاه متانت، با هدف احیاء هویت صنفی مربیان تربیتی و تشکیل شبکه‏ ای از سرگروه ها، مربیان و اساتید امر تربیت تأسیس شده است. عناوینی همچون مشاوره، آموزش، پشتیبانی و کارورزی از اهم برنامه های این باشگاه می باشد. اردوهای آموزشی ماهانه با هدف بهره مند ‏شدن از اساتید بزرگوار و مجرب امر تربیت و ایجاد دغدغه و حساسیت نسبت ... بیشتر بخوانید »

نعمت برادری(استراتژی حفظ وحدت در سیره معصومین علیهم السلام)

خدای بزرگ، جهان آفرینش را بر اساس نظم و هماهنگی کامل، خلق کرده است و انسان هم در این عالم هستی باید از هماهنگی موجودات دیگر بهره گرفته، زندگی خویش را بر مبنای آن پی ریزی کند، تا به کمال، دست یافته، به مقام والای خلیفه اللهی برسد. همه ی پیامبران در طول تاریخ، انسانها را به وحدت در عقیده ... بیشتر بخوانید »

علامه طباطبایی در نگاه امام خامنه ای

بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری درباره عالم جلیل القدر حضرت آیت الله علامه طباطبائی(رحمهالله علیه) را که در سخنرانی های گوناگون بیان فرمودند، تقدیم می کنیم: به نظر من هنر بزرگ مرحوم علامه طباطبائی (رضوان الله تعالی علیه) این بود که پافشاری کرد و کار خود را در شرائط مختلف ادامه داد. حتّی طبق آن نقلهائی که ما شنیدیم ... بیشتر بخوانید »

سخنان بسیار مهم و منتشر نشده مقام معظم رهبری مدظله در رابطه با سیر و سلوک و درس اخلاق

بسم الله الرحمن الرحیم برای اولین بار در فضای مجازی: متن کامل سخنان منتشر نشده مقام معظم رهبری (در دیدار با اعضای شورای عالی حوزه علمیه قم/ سال ۱۳۸۹) در بخش تهذیب، من حرف دارم. در بخش تهذیب، کارهائى که به من گزارش شده، کارهاى تهذیبى نیست. مثلًا فرض کنید برگزارى اردوهاى فلان- که حالا اسامى آنها یادم نیست، اما توى ... بیشتر بخوانید »

سبک زندگی امام خامنه ای در آیینه خاطرات

   امام خامنه ای: همین بحث سبک زندگی و اسلوب زندگی به حسب نظر اسلام، این در داخل بسیج می تواند یک معیار برای خودشناسی باشد. بخشی از خاطرات نقل شده در رابطه با سبک زندگی ولی امر مسلمین جهان را با هم می خوانیم: ۱٫ از زبری فرش به موکت پناه بردم! بر خود واجب می دانم که شهادت ... بیشتر بخوانید »