جمعه, ۴, خرداد ۱۳۹۷

دست نوشته های کانونی

تحلیلی بر بازی سیطره کتان

  یکی از رویه‌های خوبی که در طراحی برنامه‌های آموزشی کانون امام حسن (ع) وجود دارد، اهتمامی است که به آموزش بازی‌های فکری تحت عنوان استراتژی برد در سنین متوسطه اول وجود دارد. شاید ترم دوم سال تحصیلی اخیر را بتوان نقطه‌ی عطفی در این زمینه دانست؛ وقتی که بازی سیطره‌ی کتان جای خود را در میان بچه‌های دوره‌های ۲۵ ... بیشتر بخوانید »

ساعت ۲۵(دست نوشته ای از وبلاگ رندانه)

باسمه تعالی    نوشته شده توسط: احمد    (وبلاک رندانه – وبلاگ برادر عزیز آقا جواد داور ) هیچ وقت با این دو نفر هم صحبت نشو: از خود متشکر/ وراج هیچ وقت دل این دو نفر را مشکن: پدر/ مادر هیچ وقت این دو کلمه را بر زبان میار: نمی توانم/ بدشانسم هیچ وقت این دو کار را انجام مده: دروغ / ... بیشتر بخوانید »

امر به معروف به روایت دستنوشته ها(۱) / طلسم نگفتن

بعضی ها میگن حالا ما گفتیم و گوش کرد از کجا معلوم که فردا دوباره گناه نکنه؛ حالا شما اگه امروز دستت کثیفه بشورش ، تا فردا شاید آب گیر بیاری شاید هم نه . حجت الاسلام و المسلمین استادقرائتی   در ذهنش با خودش دیالوگ داشت : این بی حجابی و چشم چران ! –        اگر به همه بخوای بگی که ... بیشتر بخوانید »

دست نوشته های کانونی(۲) بخش دوم

ادامه بخش اول: ۷- امکان حضور مستمر با تجربه ها و فاصله نگرفتن دوستان متخصص و استفاده از توانمندی های ایشان در کنار سایر دوستان کانونی از دیگر برکاتی بود که خداوند منان به جمع کانون هدیه فرموده است. یکی از مهمترین خلأهای اصلی بسیاری از جمع ها، فاصله گرفتن دوستان با تجربه در بزنگاههای مهم زندگیشان است همچون زمان ... بیشتر بخوانید »

دست نوشته های کانونی-بخش اول

بسمه تعالینعمت های فراموش شده، کفران نشود!!!«امام «ره» به ما آموخت که «انتظار در مبارزه است» و این بزرگترین پیام او بود، و پس از او، اگر باز هم امیدی ما را زنده می دارد همین است که برای ظهور آخرین حجت حق مبارزه کنیم. امام «ره» ما را آموخت که « عرفان را با مبارزه جمع کنیم» و خود ... بیشتر بخوانید »