سه شنبه, ۸, فروردین ۱۳۹۶

ویژه دانشجوها

جلسات روش تحلیل و تفکر

photo_2015-04-30_18-33-55

صوت مقابل را در لزوم کسب قدرت تحلیل سیاسی گوش کنید! “باید کاری کنیم که جوان ما بتواند مغالطه را بشناسد.” این توصیه رهبر انقلاب امام خامنه ای برای کسب قدرت تحلیل سیاسی است. امام خامنه ای ۲۳/۵/ ۸۵: “بحمدالله امروز تشکل های دانشجویی خوبی در دانشگاه هست- در کنار حرکت فکری علمی، به سمت یافتن قدرت تحلیل سیاسی کشانده ... بیشتر بخوانید »

دانشجوی انقلابی(۱)

طرح-جلد-2

بسم الله الرحمن الرحیم یاد دو شهید احمدی روشن و شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی که الگویی برای فعالیتهای امروز ما و شما هستند و در این بحث هم بسیار از آنها یاد خواهیم کرد را گرامی میداریم. ۱٫ طرح مسئله اول باید به این سؤال جواب دهیم که چرا این مسئله (ویژگیهای دانشجوی انقلابی) موضوعیت پیدا کرده است ... بیشتر بخوانید »

هشت سنت غلط ازدواج از نگاه رهبر انقلاب

124344

هشت سنت غلط ازدواج از نگاه رهبر انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌ها و مناسبت‌های مختلف به آسیب‌شناسی مشکلات فراروی جوانان برای ازدواج پرداخته‌اند. ایشان معتقدند موانع «فرهنگی»، بخش قابل توجهی از این مشکل اجتماعی را به خود اختصاص داده است و جوانان، خانواده‌ها و مسئولان مربوط باید در جهت رفع این موانع تلاش کنند. ایشان در آخرین اظهار نظر ... بیشتر بخوانید »

شعر طنزی که در محضر رهبری خوانده شد

83457-249855-1405253756

شب گذشته در دیدار سالیانه شاعران با رهبر انقلاب، سعید طلایی شعر طنزی را قرائت کرد.فکرم همه جا هست ولی پیش خدا نیستسجاده ی زر دوز که محراب دعا نیستگفتند سر سجده کجا رفته حواست؟اندیشه سیال من ای دوست کجا نیستاز شدت اخلاص من عالم شده حیرانتعریف نباشد! ابداً قصد ریا نیست!از کمیت کار که هر روز سه وعدهاز کیفیتش ... بیشتر بخوانید »

فرانسه؛ قهرمان هسته ای جام جهانی

nuclear-energy

به گزارش «یک بیست»، سایت «وال استریت ژورنال» در بخش ویژه جام جهانی خود رقابتی بین تیم‌های حاضر در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل در موضوعات متفاوت برگزار کرده و به صورت جدولی عرضه کرده است. یکی از این موضوعات «بیشترین استفاده از انرژی هسته‌ای در تامین انرژی» است. در این رقابت فرانسه با تامین ۴۷٫۷ درصد از انرژی خود با استفاده ... بیشتر بخوانید »

نوشته ای زیبا از پشت صحنه های جام جهانی برزیل

Activist from NRDC (Natural Resources De

همزمانی جام جهانی با یک فاجعه چشمهای پنهان در طبقه چهارم فیفا باز هم یک تورنمنت بزرگ جهانی و قانونی نانوشته که می گوید همزمان با آن یک یا چند فاجعه در زمین کلید می خورند. گروه ورزشی مشرق – تو کوچکترین و اولین کسی هستی که وقتی دو نوع مشابه از گونه بشر به جان هم می افتند، دلت می ... بیشتر بخوانید »

کتاب های پیشنهادی خود را معرفی کنید!

ketab1

به مناسبت بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، سایت کانون دانش پژوهان نخبه در نظر دارد به جمع آوری کتاب های موردعلاقه و پیشنهادی دوستان بپردازد. لذا از همه دوستان علاقه مند به کتاب و کتابخوانی دعوت می نماییم که نظرات خود را در قسمت نظرات همین پست و یا از طریق ارسال رایانامه به info@kanoonnnokhbeh.ir برای ما ارسال ... بیشتر بخوانید »

حکمت ازدواج

images

حکمت ازدواجآیا در قرآن کریم و یا احادیث حکمت یا علت مستحب بودن ازدواج بیان شده است یا خیر؟ با توجه به اینکه خداوند دانا و حکیم میباشد و امروزه که نیاز ازدواج مخصوصا برای جوانان به شدت احساس میشود (اگرچه امری سخت و گاهی محال شده است) پس چرا خدای متعال ازدواج را واجب نکرد مانند نماز و یا ... بیشتر بخوانید »

مبانی رجوع به علمای ربانی بصیر

khamenei-880806-3-001

بسمه تعالی«کارتان را برای خدا نکنید، برای خدا کار کنید» شهید آوینیاعتماد و رجوع به «عالم ربانی بصیر» به امر « نائب حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف»امام آرمان وجودی بشرپرستش و عبودیت، محبت و عشق، زیبایی، اعتدال و عدالت، زندگی بی پایان و بدور از پیری و مرض و مرگ(جاودانگی)، عزت و شرافت و آرمان طلبی…، گرایش هایی ... بیشتر بخوانید »