جمعه, ۲۷, اردیبهشت ۱۳۹۸

معرفی کتاب و محصولات علمی و فرهنگی

رونمایی از «اپلیکیشن جامع استاد مطهری» / تلفن همراه

بسم الله الرحمن الرحیم در چهلمین سالگرد شهادت آیت الله مطهری، «اپلیکیشن جامع استاد مطهری» رونمایى شد. در این نرم افزار که از پیشرفته‌ترین دانش نرم‌افزاری بهره‌گیری شده و دارای امکانات متنوعی است، تمامی کتب آن شهید فرزانه با اخذ مجوز از انتشارات صدرا عرضه شده است. – امکان جستجوی پیشرفته در متن و فهرست کتاب‌ها – برگزاری مسابقات کتابخوانی ... بیشتر بخوانید »

بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب در سال ۱۳۸۸ (فتنه تقلّب)

بسم الله الرحمن الرحیم فتنه‌ی ۸۸ یک رخداد دوران‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت. از این رو دست یافتن به جزئیات بیشتر یا مرور تجربه‌های آن به شکل مستند و روایی، برای غنی‌سازی تحلیل‌ها نیز اهمیت فراوان دارد. از سوی دیگر، مسائل مربوط به فتنه‌ی ۸۸ در ذهن برخی اقشار و لایه‌های اجتماعی ... بیشتر بخوانید »

کتاب “شط شراب”

بسم الله الرحمن الرحیم اگرچه مقام این عارف بلندمرتبه زبانزد خاص و عام است اما در پشت جلد کتاب سخنی از رهبر معظم انقلاب درج شده است که نشان دهنده ضرورت مطالعه سخنان و کلمات آیت الله بهجت است. رهبر انقلاب فرموده‌اند: «جوان امروز حوزه، بیش از گذشته به مسئله تهذیب نیازمند است. جوان ما در حوزه علمیه، جوان طلبه، ... بیشتر بخوانید »

مسیریاب ایرانی “دال”

بسم الله الرحمن الرحیم سید میلاد ناظمی دانشجوی فارغ التحصیل دوره ۱۴ ای کانون دانش پژوهان نخبه گزارشی کار کرده است که در آن به معرفی نرم‌افزار مسیریاب بومی “دال” و مصاحبه با خالقان آن پرداخته است. برای این که بتونید این گزارش زیبا را مطالعه کنید می‌بایست به دکه‌های روزنامه فروشی مراجعه و نسخه ۶۳۲ ام این نشریه خریداری ... بیشتر بخوانید »

کتاب «ساغر عشق»

بسم الله الرحمن الرحیم از دوران نوجوانی، یکی از مناجات‌هایی که دلم را می‌بُرد و از انس با تک‌تک فرازهایش لذت می‌بردم، «مناجات محبّینِ» حضرت سیدالساجدین(علیه‌السلام) بود که ترجمان حال عاشق دلباخته محبوب ازلی و ابدی و زبان حالِ دلْ‌‌سوختگان طریق توحید بوده که اهل مناجات و عارفان و شیدائیان او سبحانه، بیان حال خود را در آیینه کلمات آن ... بیشتر بخوانید »

کتاب “درسنامه انجمن حجتیه”

بسم الله الرحمن الرحیم کتاب “درسنامه انجمن حجتیه” که محصول جلسات آموزشی حجت الاسلام رضا اکبری آهنگر است. دوازدهم و سیزدهم اسفندماه سال جاری در سومین همایش بین المللی “تحجر و اسلام آمریکایی”  رونمایی و وارد بازار نشر شد. به گزارش رجانیوز این کتاب که شامل یازده فصل است. در بخشهای ابتدایی به چگونگی شکل گیری انجمن حجتیّه و  چند ... بیشتر بخوانید »

کتاب “ر”

بسم الله الرحمن الرحیم “ر” عنوان کتابی است که خانم مریم برادران نگارش و تدوین آن را بر عهده داشته و نشر آرما آن را منتشر کرده است. این کتاب سرگذشت شهید رسول حیدری است که از زبان نزدیکان او و به قلم مریم برادران نظام یافته و راهی بازار کتاب شده است. اولین نکته ای که در ارتباط با ... بیشتر بخوانید »

کتاب “خداحافظ کرخه”

بسم الله الرحمن الرحیم نگاهی به کتاب «خداحافظ کرخه» نوشته داوود امیریان: نویسنده در کتاب «خداحافظ کرخه» با رویکردی ساده و بی‌تکلف در پی ارائه فضای خاص دوران باشکوه دفاع‌مقدس و حال و هوای رزمندگان ایثارگر عملیات عشق و شهادت است و با نگارش خاطراتی کوتاه و ماندگار از آن ایام حماسه‌آفرینی، مخاطب را به داخل سنگر جوانان بی‌آلایشی می‌برد ... بیشتر بخوانید »

کتاب “سرو ناز”

بسم الله الرحمن الرحیم بانو امین کسی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی با تعبیراتی چون خانم بسیار عالی مقام و مجتهد و فقیه و فیلسوف و عارفی که آیتی از استعداد و استقامت بوده است، از وی یاد کرده و حال کتاب «سرو ناز» منبع خوبی برای آشنایی با توصیه‌ها و درس‌های اخلاقی و توحیدی… رجانیوز- گروه فرهنگی:  فردی ... بیشتر بخوانید »

کتاب “به آسمان نگاه کن”

بسم الله الرحمن الرحیم به آسمان نگاه کن… کتاب «به آسمان نگاه کن» حاوی خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی از شهیدان انقلاب و دفاع مقدس است که به اهتمام هادی شیرازی از سوی موسسه شهید کاظمی منتشر شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از سال‌های نوجوانی در اتفاقات و حوادث گوناگون انقلابی حضور داشتند که از دهه ۳۰ و ۴۰ این حضور ... بیشتر بخوانید »