دوشنبه, ۲۷, خرداد ۱۳۹۸

نخبه بصیر

بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب در سال ۱۳۸۸ (فتنه تقلّب)

بسم الله الرحمن الرحیم فتنه‌ی ۸۸ یک رخداد دوران‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت. از این رو دست یافتن به جزئیات بیشتر یا مرور تجربه‌های آن به شکل مستند و روایی، برای غنی‌سازی تحلیل‌ها نیز اهمیت فراوان دارد. از سوی دیگر، مسائل مربوط به فتنه‌ی ۸۸ در ذهن برخی اقشار و لایه‌های اجتماعی ... بیشتر بخوانید »

تحلیل چهل و پنج سال پیش امام خامنه ای از پیاده روی اربعین

بسم الله الرحمن الرحیم زیارت الاربعین؛ می‌دانید یکی از علائم ایمان زیارت اربعین است؟ بنده نمی‌دانم این روایت چقدر صحیح است. اصراری هم ندارم که بگویم معنای این روایت همینی است که من گمان کردم. شیعه یک جمع متفرقی بود. یک جامعه‌ای بود که در یک جا، در یک مکان زندگی نمی‌کردند. در مدینه بودند‌، در کوفه بودند‌، در بصره ... بیشتر بخوانید »

صدای شهیدان یا صدای قیمت لحظه ای دلار؟ – محمدرضا شهبازی

بسم الله الرحمن الرحیم حاشیه نگاری از شب خاطره دفاع مقدس در حضور رهبر انقلاب به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا شهبازی_ آخرین چیزی که قبل از خاموش کردن موبایل و تحویل دادنش نگاه می کنم، قیمت لحظه ای دلار است! محسن گفته اسمت رد شده و این بار بدون معطلی می‌آیی داخل. اما من که باور نکرده‌ام ایستاده‌ام ... بیشتر بخوانید »

انقلاب اسلامی و پیشرفت ایران تا کنون

بسم الله الرحمن الرحیم ده دستاورد علمی ایران بعد از انقلاب اسلامی: ۱- دومین کشور دارای فن آوری پهباد رادار گریز. ۲- رتبه سوم در صنعت سَد سازی در جهان. ۳- هشتمین کشور دارای چرخه کامل فن آوری فضایی. ۴- رتبه چهارم در تولیدعلم ناباروری. ۵- هشتمین کشور دارنده فن آوری چرخه هسته ای. ۶- ششمین کشور تولید کننده زیردریایی. ... بیشتر بخوانید »

آمریکا و انگلیس و اینها، که از اخبث خبائث روی زمین‌اند!

بسم الله الرحمن الرحیم عارف کامل حضرت آیت الله محمدتقی بهجت قدس سرّه: نمی‌توانیم ما [سعادتمند شویم] مگر اینکه در یک دستمان قرآن باشد [و] یک دستمان عترت باشد و الا در همین دنیا پشیمان می‌شویم. و الا همین دنیایمان از دستمان گرفته می‌شود، کما اینکه گرفته شد! دست برداشتند از قرآن و عترت. رضاخان وطن و مملکت شیعه را ... بیشتر بخوانید »

آن‌کسی که امروز با امام خمینی بیعت میکند، با پیغمبر بیعت کرده.

بسم الله الرحمن الرحیم عبد صالح الهی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: خدای متعال در قرآن درباره‌ی بیعت با پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) میفرماید:  لَقَد رَضِیَ اللهُ عَنِ المُؤمِنینَ اِذ یُبایِعونَکَ تَحتَ الشَّجَرَهِ فَعَلِمَ ما فی قُلوبِهِم فَاَنزَلَ السَّکینَهَ عَلَیهِم (۱۸/فتح)؛ ای پیامبر ما! آنهایی که با تو بیعت کردند –خدای متعال میدانست که در دلهای اینها چیست- این ... بیشتر بخوانید »

وقتی فاجعه اتّفاق افتاد؛ وقتی حرکت تاریخ به سمت سراشیب آغاز شد، دیگرچه فایده؟!

بسم الله الرحمن الرحیم عبد صالح الهی حضرت آیت الله امام خامنه ای مد ظلّه: یک حرکت بجا، تاریخ را نجات میدهد؛ یک حرکت نابجا که ناشی از ترس و ضعف و دنیاطلبی و حرص به زنده ماندن است، تاریخ را در ورطه‌ی گمراهی میغلتاند. در تاریخ «ابن اثیر» آمده است که گویی سی هزار نفر اطراف مسلم گرد آمده ... بیشتر بخوانید »

مسئولیت همه داریم در مقابل اسلام.

بسم الله الرحمن الرحیم شما «وقوف» می‌کنید در این مواقف کریمه؛ وقوف در این مواقف کریمه. مبادا آلوده بشوید به یک معصیتی، به یک خلافی؛ به یک چیزی که علاوه بر اینکه پیش خدا آبرو از دست برود، پیش دنیا آبروی اسلام از دست برود. امروز آبروی اسلام بسته به وجود شماست که می‌روید دستجمعی در این مواقف کریمه و ... بیشتر بخوانید »

مملکت ما وقتی مملکت اسلامی است که تعالیم اسلام در آن باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم فقیه عارف حضرت امام روح الله الموسوی الخمینی قدس سرّه: مملکت ما وقتی مملکت اسلامی است که تعالیم اسلام در آن باشد. اگر تعالیم اسلامی در آن نباشد، اسلامی نیست؛ هر چه ما بگوییم «جمهوری اسلامی»، جمهوری اسلامی لفظ نیست. با رای ما جمهوری اسلامی تحقق پیدا نمی‌کند. بله، رژیم رسمی رژیم جمهوریت می‌شود لکن اسلامی ... بیشتر بخوانید »