چهارشنبه, ۱, اسفند ۱۳۹۷

مطالبات رهبری از نخبگان

نگاهی به کلیدواژه‌های مهم پیام «گامِ دوم انقلاب»

بسم الله الرحمن الرحیم انقلاب اسلامی ملّت ایران انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و در برابر همه‌ی وسوسه‌هایی که غیرقابل مقاومت به نظر میرسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی ... بیشتر بخوانید »

زندگی‌تان را شیرین کنید …..

بسم الله الرحمن الرحیم گفتگوی رهبر انقلاب با خانواده‌ی شهدای مدافع حرم: – عروس شهید مدافع حرم: من چه‌‌کار بکنم؟ وظیفه‌ی من چیست؟ دوست داشتم از خودتان بپرسم؛ من دارم درس میخوانم، هنوز بچّه ندارم، ولی واقعاً الان وظیفه‌ی خودم را نمیدانم. رهبر انقلاب: اوّلاً بچّه‌دار بشوید. اینهایی که اوّل زندگی، همین‌طور مدام [بچّه‌دار شدن را] عقب می‌اندازند و میگویند ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۱۵

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده در مورد محل تحصیل طلاب یا دانشجویان که هفت هشت سال در جایی می­مانند، می­توانند قصد وطن کنند؟ در صورتی که در حین تحصیل به محل زندگی که مسافت آن بیش از مسافت شرعی است رفت و آمد می کنند چطور؟ در چه صورت می­تواند ... بیشتر بخوانید »

آبروی ملت ….

بسم الله الرحمن الرحیم عبدصالح الهی حضرت آیت الله امام خامنه ای: «جوان‌هائی که عرصه های علمی را تصرف کردند و در آنجاها حرف نو به میدان آوردند و هویت پیشرونده ی خودشان را، و استعداد برتر خودشان را، و قابلیتها و ظرفیتهای بالای خودشان را نشان دادند، برای نظام جمهوری اسلامی آبرو درست کردند.» ۹۰/۱۰/۲۹ منبع: دفتر حفظ و ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۱۴

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده نماز و روزه دانشجویی که در شهر دیگری هم دانشجو است و هم شاغل، چگونه است؟ در ماموریت­ها چطور؟ اگر چنین شخصی سفرهای کاری و ماموریتی دارد، یعنی سفرهایی که برای شغلش می­رود واقعا زیاد است – که معمولا بین آنها ده روز فاصله نمی­شود ... بیشتر بخوانید »

خود را زیر بار منّت شهیدان بدانند …..

بسم الله الرحمن الرحیم عبدصالح الهی حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای: «قدر شهدا را باید بدانیم، قدر خانواده‌های شهدا را باید بدانیم. برادران عزیز، خواهران عزیز! هرکسی که سعی کند که یاد شهدا به فراموشی سپرده بشود، به این کشور خیانت کرده؛ هرکسی که سعی کند که به خانواده‌های شهدا اهانت بشود یا بی‌اعتنائی بشود یا مورد تعرّض زبانی قرار بگیرند، ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۱۳

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده حکم نماز دانشجویان و طلاب در سفر چیست؟ چه مسافتی را بروند مسافر به آنها اطلاق میشود و اگر قصد ده روز کنند و قبل از اقامت ده روز از سفر برگردند چطور؟ تقریبا سه تا سوال است؛ سوال اول این است که چه مقدار ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۱۲

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده پرسیدند وظیفه دانشجویان در برابر بدحجابی و گاهی روابط نامناسب دختران و پسران چیست؟ این جوابش معلوم است: جوابش نهی از منکر است. بدحجابی منکر است، ارتباط نامناسب دختران و پسران که نامحرم هستند منکر است، وظیفه ما نهی از منکر است. وظیفه عمومی هم ... بیشتر بخوانید »

بزرگترین وظیفه‌ی منتظران امام زمان این است که…..

بسم الله الرحمن الرحیم عبدصالح الهی حضرت آیت الله امام خامنه ای مدظلّه: بزرگترین وظیفه‌ی منتظران امام زمان این است که از لحاظ معنوی و اخلاقی و عملی و پیوندهای دینی و اعتقادی و عاطفی با مؤمنین و همچنین برای پنجه درافکندن با زورگویان، خود را آماده کنند. کسانی که در دوران دفاع مقدس، سر از پا نشناخته در صفوف ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۱۱

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده نگاه کردن به چهره دختران دانشجو که همکلاسی ما هستند و در برخی از موارد مجبور به صحبت کردن و تعامل با آنها در زمینه‌­های درسی می­شویم و آنها حجاب را به طور کامل رعایت نمی­کنند و حواس ما به آنها پرت می­شود و بعضا ... بیشتر بخوانید »