پنجشنبه, ۲۲, آذر ۱۳۹۷

مطالبات رهبری از نخبگان

عزیزان من! از لحاظ اخلاق خودسازی کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم عبدصالح الهی حضرت آیت الله امام خامنه ای مدظلّه: یکی دیگر از نیازهای عمده‌ی شما مسأله‌ی اخلاق و معنویت است. شماها جوانهای خوبی هستید؛ این را بدون تعارف میگویم؛ انصافاً جوانهای بسیجی ما، جوانهای خوبی هستند. اما خوبی مراتبی دارد. هیچ وقت در خوب بودن و خوب شدن حد نشناسید؛ مرتب در حال بالاتر رفتن باشید. ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۱۰

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده اگر دانشجویی چه پسر چه دختر از یکی از اساتیدش که نامحرمش می­باشد و جنس مخالف آن دانشجو است، خوشش آمده باشد و با توجه به اینکه باید سر کلاس­هایش برود تا از آن درس حذف نشود و یا مجبور نشود ترم اضافه­ تری در ... بیشتر بخوانید »

ما باید استعدادهای نخبه را شناسائی کنیم و تربیت کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم عبد صالح الهی حضرت آیت الله امام سید علی خامنه ای مدظلّه: نکته‌ی دیگر این است که ما مسئله‌ی رعایت نخبگان و نگاه به نخبگان را به یک حالت شبکه‌ای در بیاوریم.  ما نخبه را شناسائی میکنیم، انتخاب میکنیم، کمک میکنیم و ثبات در حرکت نخبگی به او میدهیم؛ این کافی نیست. باید یک حرکت شبکه‌اىِ ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۹

بسم الله الرحمن الرحیم   پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده اینجانب پس از اتمام رشته کارشناسی در یکی از رشته­‌های مهندسی، وارد حوزه علمیه شدم و عملا از تلاش خود و اساتید و به ویژه هزینه بیت‌­المال استفاده­‌ای نمی­کنم. آیا حقی بر ذمه من است؟ اگر شما تحصیلات دانشگاهی داشتید و تعهد خدمتی هم ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۸

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده بچه که بودم در کلاس اول ابتدایی وسایل هم­کلاسی­ها را برمی­داشتم. الان که دبیرستانی هستم باید در رابطه با لوازم­‌التحریرها چه کنم؟ لازم به ذکر است بعد از فهمیدن اینکه این کار دزدی است تمام سال­ها عذاب وجدان داشتم. خدمت شما عرض کنم اولا احکام ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۷

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده همانطور که مطلع هستید در تحصیلات تکمیلی بخشی از نمره درس به ارائه تحقیق تعلق می­گیرد، ولی متاسفانه برخی دانشجویان به جای انجام تحقیق، اقدام به خریداری این مقالات از مراکزی از سطح شهر می­کنند. این کار چه حکمی دارد؟ جایز نیست. دانشجو خودش باید ... بیشتر بخوانید »

ما باید امروز تلاشمان را مصروف تربیت دینی و تربیت انقلابی جوانها بکنیم

بسم الله الرحمن الرحیم عبدصالح الهی حضرت آیت الله امام سید علی خامنه ای مدظلّه: این چه عاملی است که این جوان را وادار میکند که عشق به جهاد و عشق به دفاع از ارزشها، او را از زن و زندگی و خانواده و بچّه و پدر و مادر و راحتی و شغل و همگی بِکَند و بفرستد به هزارها ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۶

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده با توجه به اینکه در دانشگاه­ها از نرم­‌افزارهای خارجی قفل شکسته استفاده می­شود، تکلیف در این مورد چیست؟ نظر حضرت آقا این است که اگر قانونی وجود دارد، یعنی نظام اسلامی قانونی وضع کرده است، آن قانون باید مراعات شود. یعنی اگر استفاده از آنها ... بیشتر بخوانید »

هشداری به برنامه ریزان و مدیران صدا و سیمای جمهوری اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم عبدصالح الهی حضرت آیت الله امام خامنه ای مد ظلّه: از جمله‌ی سرگرمیها، مسابقات است. مسابقات، خوب است؛ منتها باید مراقب بدآموزیهای قولی و عملی در آنها بود. گاهی در زبان، گاهی اصلاً در کیفیت رفتار، گاهی هم در خنده‌های بیخودی، سبکی دیده میشود؛ و البته گاهی اوقات هم این چیزها نیست. یکی از مسابقه‌ها، مسابقه‌ی ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۵

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده حکم استفاده از کتاب­های PDF ایرانی و خارجی که در اینترنت موجود است چیست؟ آیا استفاده از آنها بدون پرداخت بها اشکال دارد؟ بدلیل گران بودن کتاب و زیادی حجم کتاب، از PDF استفاده می­کنیم: خلاف مرتکب شدن به بهانه اینکه هزینه زیاد است، پولش ... بیشتر بخوانید »