جمعه, ۲۶, مرداد ۱۳۹۷

چندرسانه ای

اگر صالح بودیم، کارمان پیش خواهد رفت و اگر …..

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ عبدصالح الهی حضرت آیت الله امام خامنه ای مدظلّه: ما پیروزیم، ما قدرتمندیم. ما میتوانیم پیش برویم، ما میتوانیم پرچم اسلام را نگه داریم، خدا این توان را به این ملت داده است. این ملت، یک ملت نمونه است. حقیقتاً با ارزش است و جوهر ایمان در او بسیار برنده است. ضعف گاهی نشان میدهیم اما ... بیشتر بخوانید »

هوی و هوس همان دعوت شیطانی است.

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ وَالنَّجْمِ إِذَا هَوَی‏،مَا ضلَّ صاحِبُکمْ وَ مَا غَوَی‏، وَ مَا یَنطِقُ عَنِ الهْوَی، حرفهایی که پیغمبر خدا می زند از روی هوی و هوس نیست، کارهایش هم از روی هوی و هوس نیست. اگر بخواهد انسان با معارف اسلام آشنا شود باید هوی و هوس را رها کند، هوی و هوس همان دعوت شیطانی است، هوا ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۳

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده اگر کسی در امتحانات کلاسی با تقلب نمره عالی کسب کرده، باید از فرد یا افرادی حلالیت بگیرد؟ در صورتی که حقی از کسی ضایع شده باشد، مثلا یک تعداد محدودی را می خواستند بپذیرند و ایشان تقلب کرده و نمره عالی گرفته و قبول ... بیشتر بخوانید »

مسئولیت همه داریم در مقابل اسلام.

بسم الله الرحمن الرحیم شما «وقوف» می‌کنید در این مواقف کریمه؛ وقوف در این مواقف کریمه. مبادا آلوده بشوید به یک معصیتی، به یک خلافی؛ به یک چیزی که علاوه بر اینکه پیش خدا آبرو از دست برود، پیش دنیا آبروی اسلام از دست برود. امروز آبروی اسلام بسته به وجود شماست که می‌روید دستجمعی در این مواقف کریمه و ... بیشتر بخوانید »

شهید سید محمدهادی نصر الله

بسم الله الرحمن الرحیم بیش از ۲۰ سال قبل گروهی از نیروهای مقاومت اسلامی لبنان به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در قله موسوم به «جبل الرفیع» در ارتفاعات «اقلیم‌التفاح» حمله کردند و توانستند ضرباتی به نیروهای دشمن وارد کنند. هنگام عقب‌نشینی از موقعیت تحت اشغال دشمن، چهار نفر از رزمندگان مقاومت اسلامی زیر آتش شدید نیروهای صهیونیست که در نزدیکی ... بیشتر بخوانید »

می‌فرماید: اَلا یا اَهلَ العالَم …..

بسم الله الرحمن الرحیم فقیه عارف حضرت آیت الله العظمی محمدتقی بهجت قدس سرّه: روایت دارد که امام زمان صلوات‌الله‌علیه که ظهور فرمود، می‌فرماید: «اَلا یا اَهلَ العالَم» پنج ندا می‌کند به اهل عالَم و بدون هیچ دستگاهی و اختراعی و اینها، این [ندا] به همه می‌رسد، به هر کسی به لغت [و زبان] خودش. در عالَم [هستی] نه [فقط] ... بیشتر بخوانید »

حکم مستوری و مستی همه بر عاقبت است …..

بسم الله الرحمن الرحیم مرحوم آقای بهجت (رضوان الله تعالی علیه) میفرمودند این دعا را زیاد بخوانید: «یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک». ممکن بود یک اشکال مقدّری وجود داشته باشد، ایشان به آن هم جواب می‌داد. ممکن بود کسی بگوید وقتی میگوئیم «ثبت قلبی علی دینک»، ما که دینمان درست است، منطقی ... بیشتر بخوانید »

فرمود هر طوری است راضی بکن،بگو …..

بسم الله الرحمن الرحیم پس از هجرت عارف کامل مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی قدس سرّه، از شهر تبریز به شهر مقدس قم، ایشان در زیر کتابخانه مدرسه فیضیه، جلسه اخلاق و تهذیب نفس تشکیل دادند و شاگردان مبرّزی را در این مکتب تربیت کردند، که از جمله ایشان میتوان مرحوم میرزا عبدالله شالچی قدس سرّه را ... بیشتر بخوانید »

پاسخ به سؤالات شرعی درباره مسائل تحصیلی ۲

بسم الله الرحمن الرحیم پاسخ به سوالات شرعی درباره مسائل تحصیلی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین فلاح‌زاده حکم تقلب کردن چیست؟ آیا در قیامت عذاب دارد؟ اگر مسئول یا معلم راضی باشد چطور؟ آیا اگر بعد از امتحان، درس مورد نظر خوانده شود مشکل آن برطرف می­گردد؟ تقلب کار نادرستی است و اگر حقی از کسی ضایع شود یا خلاف مقررات نظام، ... بیشتر بخوانید »

ادامه دهنده واقعی راه شهدا هستیم.

بسم الله الرحمن الرحیم سخنرانی شهید حاج عباس کریمی در جمع رزمندگان، پس از شهادت حاج محمدابراهیم همّت، فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله): خون شهدا در رگ های یکایک ما تزریق شده و ما سوگند یاد کردیم که ادامه دهنده گان واقعی راه این عزیزان باشیم. و بعد از شهادت این عزیزان هیچ گونه ... بیشتر بخوانید »