چهارشنبه, ۱, اسفند ۱۳۹۷

چندرسانه ای

این خانه کوچک فاطمه سلام الله علیها…..

بسم الله الرحمن الرحیم این خانه کوچک فاطمه سلام الله علیها و این افرادی که در آن خانه تربیت شدند که به حسب عدد، چهار- پنج نفر بودند و به حسب واقع، تمام قدرت حق تعالی را تجلی دادند، خدمتهایی کردند که ما را و شما را و همه بشر را به اعجاب درآورده است. خطبه فاطمه زهرا سلام الله ... بیشتر بخوانید »

زندگی‌تان را شیرین کنید …..

بسم الله الرحمن الرحیم گفتگوی رهبر انقلاب با خانواده‌ی شهدای مدافع حرم: – عروس شهید مدافع حرم: من چه‌‌کار بکنم؟ وظیفه‌ی من چیست؟ دوست داشتم از خودتان بپرسم؛ من دارم درس میخوانم، هنوز بچّه ندارم، ولی واقعاً الان وظیفه‌ی خودم را نمیدانم. رهبر انقلاب: اوّلاً بچّه‌دار بشوید. اینهایی که اوّل زندگی، همین‌طور مدام [بچّه‌دار شدن را] عقب می‌اندازند و میگویند ... بیشتر بخوانید »

۱۵ دقیقه قبل از شهادت ….

بسم الله الرحمن الرحیم خاطره ای درباره شهید بزرگوار وحید درخشانی: در آخرین روزی که از کنار رودخانه دز به مقر خود برگشتیم برای اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء آماده شدیم و به مسجد (چادری که در وسط مقر بود) رفتیم و پس از اقامه نماز از شدت گرسنگی سریع به چادر خود آمدیم و ظرف غذای خود را ... بیشتر بخوانید »

الا بذِکْرِ اللهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ

بسم الله الرحمن الرحیم فقیه عارف حضرت آیت الله امام خمینی قدس سرّه: اگر تمام عالم را، تمام این کهکشانها و تمام این سیّارات و ثوابت و هر چه هست در تحت سلطه یک نفر بیاید، باز قانع نمی‌شود، برای اینکه اینها کمال مطلق نیست. تا نرسد به آنجایی که اتصال به دریای کمال مطلق پیدا بکند و فانی در ... بیشتر بخوانید »

خود را زیر بار منّت شهیدان بدانند …..

بسم الله الرحمن الرحیم عبدصالح الهی حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای: «قدر شهدا را باید بدانیم، قدر خانواده‌های شهدا را باید بدانیم. برادران عزیز، خواهران عزیز! هرکسی که سعی کند که یاد شهدا به فراموشی سپرده بشود، به این کشور خیانت کرده؛ هرکسی که سعی کند که به خانواده‌های شهدا اهانت بشود یا بی‌اعتنائی بشود یا مورد تعرّض زبانی قرار بگیرند، ... بیشتر بخوانید »

در این دوران اطاعت از ولی فقیه همچون اطاعت از امام معصوم(ع) است.

بسم الله الرحمن الرحیم علامه محمدتقی مصباح یزدی حفظه الله در دیدار با خانواده محترم شهید لطفی نیاسر: شهدای مدافع حرم مایه افتخار نظام و اسلام است و برکاتی که از شهادت فرزند والامقام شما و امثال ایشان نصیب مردم ما و عالم تشیع می‌شود، بسیار فراوان است و با هیچ مقیاسی نمی‌توان اهمیت و ارزش کار این شهیدان را ... بیشتر بخوانید »

آن کسانی که فداکاری می‌کنند برجستگان امّت‌اند.

بسم الله الرحمن الرحیم عبدصالح الهی حضرت آیت الله امام سید علی خامنه ای مدظلّه: این فرزندان شما در واقع جان خودشان را سپر قرار دادند برای اینکه دست این بدخواهان و این خبیثها به حرم اهل‌بیت نرسد. لذا شأن اینها شأن بسیار بالایی است. البته برای پدرها و مادرها و همسرها و فرزندها سخت است؛ مسلّم است که خیلی ... بیشتر بخوانید »

اما اگر از ما بپرسند، میگوییم فقر محض.

بسم الله الرحمن الرحیم فقیه عارف حضرت آیت الله سید عبدالله جعفری تهرانی قدس سرّه: مرحوم آیت الله بروجردی ،یه وقت پای درسشان بودیم. آن وقت میگفتند که …..  وقتی میگویند انسان چیه؟ میگویند: حیوان ناطق اما اگر از ما بپرسند، میگوییم فقر محض. این فرمایش مرحوم آیت الله بروجردیه …… شادی روح همه علمای اسلام، مخصوصاً حضرت آیت الله ... بیشتر بخوانید »

بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب در سال ۱۳۸۸ (فتنه تقلّب)

بسم الله الرحمن الرحیم فتنه‌ی ۸۸ یک رخداد دوران‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت. از این رو دست یافتن به جزئیات بیشتر یا مرور تجربه‌های آن به شکل مستند و روایی، برای غنی‌سازی تحلیل‌ها نیز اهمیت فراوان دارد. از سوی دیگر، مسائل مربوط به فتنه‌ی ۸۸ در ذهن برخی اقشار و لایه‌های اجتماعی ... بیشتر بخوانید »