کتاب “حلقه اسارت”

بسم الله الرحمن الرحیم

کتاب «حلقه اسارت؛ واکاوی عملکرد و نقد اندیشه‌های فرقه شبکه شعور کیهانی(عرفان حلقه)» به کوشش خبرگزاری رسا منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، کتاب “حلقه اسارت“؛ واکاوی عملکرد و نقد اندیشه‌های فرقه شبکه شعور کیهانی(عرفان حلقه) به قلم جمعی از استادان حوزه و دانشگاه از سوی خبرگزاری رسا با همکاری انتشارات تسنیم اندیشه منتشر شد.

این کتاب از یک پیشگفتار و چهار فصل با عناوین «آشنایی با مفاهیم و کلیات»، «اصطلاحات و مفاهیم در عرفان انحرافی»، «مبانی فکری عرفان حلقه» و «تعالیم و آموزه‌های عرفان حلقه» تشکیل شده است.

در بخشی از پیشگفتار این کتاب آمده است:

انسان‌ها در طول تاریخ همواره دو نیاز اساسی داشته‌اند: نیاز جسمی و نیاز روحی.

با تبدیل زندگی ساده به زندگی پیشرفته تا حدودی نیازهای جسمی انسان، تأمین شده، آسایشی نسبی برای او رقم خورد؛ اما با این حال نیازهای روحی انسان نه تنها برطرف نشد، بلکه بحران‌های روحی دیگری نیز فراروی او قرار گرفت.

بشر روزی فکر می‌کرد با پیشرفت هرچه بیشتر فناوری دیگر مشکلی نخواهد داشت، اما روز به روز بر نگرانی‌ها و مشکلات روحی او افزوده شد و او همچون تشنه‌ای در کویر خشکیده به این سوی و آن سوی رفت.

در این میان، راهزنانی نیز در کمین این انسان لب تشنه بودند و به جای راهنمایی او به سوی چشمه دین و معنویت الهی، او را به سرداب عرفان‌واره‌های دروغین سوق دادند و یکی از این عرفان‌واره‌ها که البته بانی آن تطبیق آن با عرفان اسلامی و آیات قرآن را نیز ادعا دارد؛ «عرفان حلقه» است.

پرسش‌های اساسی درباره عرفان حلقه، مدیریت آموزش و پژوهش خبرگزاری رسا را بر آن داشت تا بر اساس رسالت طلبگی و رسانه‌ای خود، با همکاری گروهی از پژوهشگران حوزوی و نویسندگان دانشگاهی پژوهشی جامع درباره آثار این فرقه داشته باشد.

بر همین اساس، با هماهنگی‌ها صورت گرفته با رهبر فرقه، آقای محمد علی طاهری؛ ملاقات و با کارشناس پرونده وی گفتگوهای اختصاصی توسط خبرنگاران محترم خبرگزاری رسا انجام شد که گروه نویسندگان حوزوی ودانشگاهی؛ نتایج این تحقیقات را در چهار فصل تدوین کرده‌اند.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.