تعریف مسئول دوره

بسم الله الرحمن الرحیم

تعریف هایی پیرامون امر مقدس مسئول دورگی:

• جلوه همان افسر جنگ نرمیست که در کلام امام خامنه تبیین شده است و یا به تعبیری دیگر معظم له: در حکم «نجات غریقیست» که خود را از تلاطم ها حفظ کرده و حال می کوشد دوستان خود را از غرق شدن در امواج شبیخون فرهنگی نجات دهد؛ بی تحرک ها و در راه مانده ها را به حرکت وادارنماید(کانون دانش پژوهان نخبه)

مسئول دوره یکی از مؤثرترین عوامل شکوفایی استعدادهای نهفته دانش پژوه در فرایند تربیت می باشد که سعی می نماید تا با فراهم کردن شرایط و امکان مناسب (خصوصاً با رفع نمودن موانع ظهور استعدادهای فطری مخاطب) به هدف خود دست یابد.(کانون دانش پژوهان نخبه)

رفیق و همراهیست که به حداقل نیازهای معرفتی و هویتی خود پاسخ صحیح گفته و براساس تعهدات و تکالیف اعتقادی و دینی و انقلابیش، راه ورود نسل های بعد از خود به جبهه ارزش های انقلاب اسلامی را هموار می نماید؛ و در حدّ توان سعی در شکوفایی استعداد های نهفته آنها دارد 

مسئول دورگی یک تعبیر دقیقش این است که شما زندگی و وجود خود را گسترش می دهید به نسل بعد از خودتان. انسان از حالت فردی و غیرمسئولانه خارج می شود، با یک نگاه باز و دل پر مسئولیت و پردغدغه وجود خودش و متن زندگی خودش را وسعت می بخشد تا نسل بعد را هم در بر بگیرد.

همانطور که وسعت پیدا کرده و به نسل پیش از خود متصل شده و هم جبهه شده. یعنی مسئول دوره وظیفه گسترش جبهه فرهنگی انقلاب را به عهده دارد و آن هم در این بلبشو. در این جنگ پنهانی و سخت که برخلاف اسمش که جنگ نرم است، خیلی هم اتفاقاً طاقت فرسا، سنگین و سخت و صعب است جنگ نظامی اینقدر سختی و سنگینی و پنهانی ندارد. اینجا ذکاوت می خواهد. در آنجا مردم می فهمند می دوند، می آیند و کمک می کنند. ولی در اینجا مردم شما را ملامت می کنند.
یعنی نقش اصلی مسئول دوره این است که جبهه ی فرهنگی انقلاب را { که خودش عضو آن شده است} وسعت و سعه بدهد. وجود مسئولانه اش می خواهد گسترش پیدا کند. همانطور که به نسل قبلش خودش ارتباط پیدا کرده، به نسل بعدش هم برسد. این وساطت آرمانی واعتقادی را نسبت به نسل بعد از خودش ایفا کند. بله! مقدماتی می خواهد، شرایطی می خواهد (کانون فرهنگی و هنری کریم آل الله)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.